В університетах Івано-Франківська бракує студентів на спеціальностях фізика, хімія та біологія (ВІДЕО)

В університетах Івано-Франківська та Львова бракує студентів на спеціальностях фізика, хімія та біологія. За словами представників вишів, протягом останніх років абітурієнти відмовляються вступати на природничі спеціальності.

Менш популярними серед абітурієнтів, що вступають до Прикарпатського національного університету, є природничо-математичні науки, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Проректор з науково-педагогічної роботи Сергій Шарин каже, що хоча динаміка протягом останніх років більш-менш стабільна, проте студентів на цих спеціальностях недостатньо. За його словами, схожа ситуація склалася і в інших регіонах України.

"Якщо говорити про природничо-математичні дисципліни, то поки що краще себе показують такі дисципліни, як біологія, математика. Вони, можливо, не втішають, бо хотілося б краще, але у них не такі катастрофічні показники, як, наприклад, хімія, фізика і відповідно середня освіта — хімія, фізика. Там гірша ситуація. Середня освіта, географія зокрема, лісове господарство, агрономія", — каже Сергій Шарин.

Найменше абітурієнтів, за його словами, у 2020-му році вступили на такі спеціальності:

  • "Агрономія" — троє;
  • "Лісове господарство" — троє;
  • "Середня освіта. Хімія" — п'ятеро;
  • "Медична фізика" — 10.

На фізико-технічному факультеті Прикарпатського національного університету готують студентів за спеціальностями: "Фізика та астрономія", "Прикладна фізика та наноматеріали", "Середня освіта. Фізика", "Комп’ютерна інженерія" та "Електроніка". Всього тут навчаються 200 студентів. Щоб вони могли застосовувати свої знання на практиці, тут оновили матеріально-технічну базу. Майже кожен підрозділ на факультеті, розповідає декан Іван Гасюк, має свою лабораторію. Одна із них — лабораторія методики фізики.

"Ми зацікавлені не тільки в тому, щоб, припустимо, абітурієнт, учень школи прийшов до нас. Нам потрібні талановиті діти. Ми говоримо зараз про те, щоб взагалі абітурієнт переорієнтувався з такої суто простішої для вивчення гуманітарної сфери на освоєння дисциплін, предметів фізико-математичного природничого циклу. Таких дітей є менше",— зазначає Іван Гасюк.

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти й газу в інститут природничих наук набирають за трьома спеціальностями – "Екологія", "Науки про землю" та "Прикладна фізика та наноматеріали". Остання спеціальність – нова, тому на неї, розповідає відповідальний секретар приймальної комісії університету Ярослав Коваль, вступників минулого року було менше.

"Що можна сказати про "Екологію" та "Науки про землю", то за останні три роки все ж таки простежується позитивна динаміка в плані кількості осіб, які ми зараховуємо, і які хочуть здобути фах за цими спеціальностями. Якщо порівнювати 2018 і 2020 рік, то на "Екологію" у 2018-му було зараховано приблизно 15 осіб, і в 2020-му році це вже було 23 особи. Якщо говорити про спеціальність "Науки про землю", то у 2018-му році було зараховано 27 осіб, а в 2020-му вже було 33", — розповідає відповідальний секретар приймальної комісії ІФНТУНГ Ярослав Коваль.

Не кращою є ситуація зі вступниками на Львівщині. Тут у школах не вистачає вчителів фізики, математики, географії, біології та хімії. Одним з університетів, який навчає майбутніх педагогів, є Львівський університет Івана Франка. Він призупинив набір з підготовки вчителів фізики через те, що зменшилася кількість вступників на цю програму.


Читайте також:

Професор Прикарпатського університету – найбільш цитований науковець України

Вчителі Долинської ТГ недоотримують зарплат: готові страйкувати (ФОТО/ВІДЕО)


17.03.2021 1123
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

16200
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1539
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1109
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2141
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3678
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1393

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1801

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

575

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1198

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1361
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

674
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24308
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

556
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

523
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

668
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1562
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

724
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7461
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

674
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1750 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

660
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

566