На території України розпочався період ГРВ та коронавірусу.
Про це повідомила медична експертка дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Катерина Булавінова в ефірі Сніданку 1+1, повідомляє Фіртка.
Зі слів медичної експертки, перебіг хвороби залежить від того, яка категорія людей хворіє, адже наслідки можуть бути різними.
"Ми бачимо, що ті, хто не вакцинований від ковіду мають більший ризик померти, як це в принципі було й в попередні роки. Тому тих, хто не вакцинувався від коронавірусу, закликаю зробити дві дози вакцини.
Ті, хто не отримував жодного бустера також обовʼязково мають зробити щеплення. Радьтеся зі своїм сімейним лікарем», - прокоментувала Булавінова.
Як зазначила Булавінова, «Пірола» - це новий штам коронавірусу. Він не такий заразний, як інші штами.
"Але все ж таки для того, хто ніколи не був вакцинований будь-який штам буде небезпечний. Треба себе захищати та вакцинуватися", - каже Катерина Булавінова.
І продовжує: якщо пройшло чотири місяці з попереднього бустера, то добре зробити його повторно. Наприклад, від «Омікрону» потрібно вакцинуватися специфічною вакциною, яка повинна прийти в Україну скоро.
"Вакцини від коронавірусу і ГРВ - це абсолютно різні речі. Це ж різні віруси. Тому, в одну руку колеться вакцина проти ковіду, а в іншу - від грипу.
Це дві різні хвороби, дві небезпечні. Проте, при грипі групою ризику є також діти. Всім з шестирічного віку рекомендується робити вакцинацію від грипу. В цьому році вона прийшла дуже рано, вчасно та є в наявності.
Проти грипу вакцини немає у державних закладах. Це тільки вакцина приватного ринку. Вона є в аптеках, приватних закладах та іноді державні заклади працюють з вакцинами приватного ринку", - підкреслила медична експертка дитячого фонду ООН(ЮНІСЕФ).
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
В Івано-Франківську розпочався епідсезон: скільки людей захворіли на грип та ГРВІ