В Україні за різними оцінками (при повній відсутності офіційної інформації) на одну заможну людину припадає від 15 до 40 бідних.
Індекс співвідношення доходів 20% найбагатших громадян країни і 20% найбідніших її громадян є тим об'єктивним макроекономічним показником, що характеризує баланс економічних інтересів та рівень соціальної справедливості і є, по суті, мірилом цивілізованості суспільства.
У Португалії цей показник - 7,3 до 1, в Японії - 4 до 1. В Сполучених Штатах Америки - 9 до 1, у Мексиці - 14 до 1, Бразилія - 24 до 1, Гондурас - 38 до 1. В Україні ж за різними оцінками цей показник знаходиться в межах 15 до 1 - 40 до 1.
До речі, 10 до 1 вже вважається критичним . Саме співвідношення доходів визначає не лише рівень життя в країні, не лише перспективи розвитку країни, але і рівень політичної культури і рівень суспільної моралі. Співвідношення доходів громадян - це не лише співвідношення грошей в кишенях, це ще й співвідношення можливостей самореалізації.
Загрозливо високий рівень розшарування українського суспільства на більшість, що живе на межі існування, і кілька відсотків дуже багатих, що розпоряджаються всім капіталом держави, дає підстави прогнозувати хвилю протестів в найближчому майбутньому, які наочно зараз спостерігаємо на прикладі Єгипту.
11