В Україні скасована обов'язкова сертифікація сільськогосподарської техніки

 
 
 
З 2016 року в Україні скасовується обов’язкова сертифікація сільськогосподарської техніки. Відповідний наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України N1699 набув чинності з 1 січня.
 
 
Відтепер постачальникам і виробникам техніки для аграрної сфери не потрібно отримувати український сертифікат відповідності, інформує прес-служба ІФ ОДА.
 

Згідно з наказом, із Переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні, виключено розділ 10 «Техніка сільськогосподарська». Єдиною вимогою до сільгосптехніки залишається відповідність двом технічним регламентам, які стали обов’язковими для використання з 2016 року. Мова йде про Технічний регламент затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем, складових частин та окремих технічних вузлів, а також Технічний регламент щодо складових частин і характеристик колісних сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів.

 

Скасування обов’язкової сертифікації та перехід на використання технічних регламентів є складовою реформи системи технічного регулювання. Головна мета реформи – перехід від пострадянської системи стандартизації, заснованої на обтяжливих ГОСТах і обов’язковій сертифікації, на сучасну європейську систему, побудовану на відповідності технічним регламентам.

 

Раніше ГОСТи регулювали абсолютно всі характеристики товару чи послуги. Дотримання вимог ГОСТівконтролювалося шляхом сертифікації окремих одиниць товару, які надавали самі виробники, постачальники. Звісно, такий підхід не давав гарантію, що решта одиниць товару з цієї партії також відповідають ГОСТу. Європейська система, навпаки, надає більше свободи виробнику: він мусить дотримуватися лише загальних вимог щодо безпеки, які закріплені в технічних регламентах, а характеристики товару виробник може обирати на власний розсуд. При цьому контроль за безпекою товарів у європейській системі здійснюється методом ринкового нагляду.

 

Перехід на технічні регламенти, гармонізовані з європейськими, має на меті повне зняття торговельних бар’єрів з ЄС. «Техніка – один із важливих активів у сільському господарстві. Тому зняття зайвих обмежень і перехід на європейські норми допоможе реалізувати величезний потенціал аграрного сектору і полегшить життя національному виробнику техніки», - пояснив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

 

Зі свого боку заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Владислава Рутицька зазначила, що впровадження технічних регламентів на основі європейських норм – це основа підвищення конкурентоспроможності української продукції та можливості виходу її на європейські й світові ринки, а також оснащення агропромислового комплексу України більш безпечною та продуктивною технікою.

 

«Крім цього, впровадження техрегламентів дозволить захистити ринок України від ввезення небезпечної та неякісної техніки для сільського господарства, усунути технічні бар’єри в торгівлі, а також, у перспективі, спростити умови постачання української сільхозтехніки на ринок Європейського Союзу», - додала Владислава Рутицька.

 

Для ознайомлення та підготовки підприємств-виробників до виготовлення тракторів, сільськогосподарських машин та їх компонентів відповідно до вимог технічних регламентів, був передбачений трирічний етап добровільного застосування цих регламентів з 2013 до 2015 року.

 

Нагадаємо, що 13 січня Кабінет Міністрів ухвалив фінальний пакет документів, необхідних для завершення першого етапу реформи системи технічного регулювання. Головним завданням першого етапу було законодавче забезпечення переходу на європейські стандарти й процедури. До фінального пакету документів увійшли технічні регламенти на засоби вимірювальної техніки, модулі оцінки відповідності, а також план заходів щодо оптимізації мережі державних лабораторій.


19.01.2016 737 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

453
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1864
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3343
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1206
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1230
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1290 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

739

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

345

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1019

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1182
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

395
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2550
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1287
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1390
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

596
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15243
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7535
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

392
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

965 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

529
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

431
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

519