В Україні планують стимулювати меценатство у спорті

 

/data/blog/88505/23794327ac0b7b46ee78e698d62f923b.jpg?itok=jo_ETF2I

 

На офіційному сайті Міністерства молоді та спорту з'явився проект Закону України "Про меценатство у спорті". В проекті прописано, хто вважається меценатами у спорті, яку допомогу та на яких підствах вони можуть надавати. Але найголовніше, що в законі передбачена державна підтримка меценатам.

Зокрема в статті 8 зазначається, що частина прибутку, спрямована на меценатську діяльність не оподатковуватиметься. Щоправда лише у випадку, якщо на меценатську діяльність спрямовуються кошти в обсязі не менше 10% від власного доходу. Також закон передбачає  встановлення та присудження нагород та почесних звань меценатам та встановлення інформаційних написів та позначок з ім'ям мецената спорту, на будівлях, спорудах, що знаходяться у власності набувачів меценатської допомоги.

Також органи  державної влади та місцевого самоврядування зобов’язані надавати інформацію меценатам спорту та набувачам меценатської діяльності інформацію про стан розвитку сфери спорту та фізичної культури.

Органи державної влади та місцевого самоврядування мають право ознайомитися із змістом та ходом робіт, що здійснюються за рахунок меценатської діяльності в закладах фізичної культури і спорту державної та комунальної форми власності.

ЗАКОН УКРАЇНИ
"Про меценатство у спорті"
(проект)

Цей закон визначає загальні засади меценатської діяльності у спорті, забезпечує правове регулювання відносин у суспільстві, спрямованих на розвиток та забезпечення сприятливих умов для меценацької діяльності у спорті.

Розділ І Загальні положення

Стаття 1. Визначення термінів

Меценатська діяльність у спорті — добровільна діяльність фізичних або юридичних осіб у матеріальній, фінансовій та іншій підтримці набувачів допомоги у сфері фізичної культури і спорту.

Меценат спорту - фізична або юридична особа, яка безповоротно передає своє майно, у тому числі грошові кошти, або права володіння, користування, розпоряджання своїм майном та/або виконує роботи, надає послуги у сфері фізичної культури і спорту.

набувач меценатської допомоги - фізична або юридична особа, що отримує допомогу від одного або декількох меценатів спорту.

Інші терміни у цьому Законі вживаються у значеннях, визначених Цивільним і Податковим кодексами, Законами України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", "Про фізичну культуру і спорт" та іншими законами.

Стаття 2. Законодавство про меценатську діяльність

Законодавство України про меценатство складається з положень Конституції України, Цивільного та Податкового Кодексів, Законів України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", "Про фізичну культуру і спорт", цього Закону, міжнародних договорів України інших нормативно- правових актів, що стосуються меценатства.

Загальновизнані принципи та норми міжнародного права, міжнародні договори у сфері меценатської діяльності є складовою частиною правової системи України.

У випадках якщо міжнародним договором України встановлені інші правила, ніж ті, що містяться в законодавстві України про меценатство, то застосовуються правила міжнародного договору.

Розділ II Меценатська діяльність у спорті

Стаття 3. Цілі, сфера та суб’єкти меценатської діяльності

Цілями меценатської діяльності у спорті є:
1)    створення умов для розвитку фізичної культури і спорту;
2)    реалізація програм (проектів) розвитку спортивної інфраструктури;
3)    підтримка суб'єктів сфери фізичної культури і спорту;
4)    підтримка спортсменів, тренерів, команд для досягнення ними найвищого спортивного результату.

Меценати спорту самостійно визначає об’єкт меценатської та/або благодійницької діяльності, цілі, спрямованість, форму та зміст меценатської допомоги, що не передбачає отримання прибутку.

Сферою меценатської діяльності є фізична культура і спорт, на які спрямовані матеріально-технічна та/або фінансова підтримка.

Набувачі меценатської допомоги (фізична або юридична особа сфери фізичної культури і спорту) здійснюють свою діяльність на отриману допомогу від мецената без цілі отримання прибутку і можуть її використовувати лите на цілі, визначені цим Законом.

Суб'єктами меценатської діяльності у фізичній культурі і спорті є:
1)    меценати спорту;
2)    спортсмени, тренери, фахівці сфери фізичної культури і спорту;
3)    фізичні особи, які займаються спортом і фізичною культурою;
4)    громадські організації фізкультурно-спортивної спрямованості;
5)    заклади фізичної культури і спорту;
6)    спортивні споруди.

Суб'єкти меценатської діяльності у спорті можуть здійснювати спільну діяльність з іншими благодійниками та нерезидентами з урахуванням особливостей, визначених законами або міжнародними договорами України.

Органи державної влади та місцевого самоврядування та їх працівники не мають права здійснювати меценатську діяльність та отримувати меценатську допомогу.

Положення цього закону розповсюджується на суб’єктів меценатської діяльності, які оформили свої відношення договором, укладеним згідно з діючим законодавством.

Органи державної влади та місцевого самоврядування не можуть перешкоджати суб’єктам меценатської діяльності у виборі засобів та напрямів меценатської діяльності.

Стаття 4. Види меценатської діяльності у спорті

1.    Меценати спільно чи індивідуально можуть здійснювати меценатську діяльність на підставі одного або декількох видів меценатської діяльності:
1)    передача у власність набувачів меценатської діяльності коштів, іншого майна;
2)    передача у користування набувача меценатської діяльності майна;
3)    надання послуг та виконання робіт на користь набувачів меценатської діяльності.

2. Отримання набувачами від меценатів спорту меценатської допомоги не може бути підставою для обмеження чи припинення будь-яких інших видів допомоги, виплат чи пільг, визначених законами України.

Стаття 5. Порядок оформлення договору між меценатом спорту та набувачем меценатської допомоги

1.    Меценатська діяльність здійснюється на підставі договору між меценатом спорту та набувачем меценатської діяльності.
2.    Договором між меценатом спорту та набувачем меценатської діяльності визначаються цілі, напрямок, форма та зміст меценатської діяльності.
3.    Права та обов’язки мецената спорту та набувача меценатської діяльності вступають в силу з часу укладання договору, якщо інше не передбачено зазначеним договором.

Стаття 6. Права органів державної влади та місцевого самоврядування у сфері меценатської діяльності у спорті.

Органи державної влади та місцевого самоврядування у сфері меценатської діяльності у спорті мають право:
1)    здійснювати мірі з економічної підтримки меценатів спорту та набувачів меценатської діяльності;
2)    порушувати клопотання про присвоєння державних нагород та нагороджувати почесними відзнаками;
3)    встановлювати на будинках, спорудах, що належать органам державної влади та місцевого самоврядування, набувачам меценатської діяльності, інформаційні написи та позначки з ім'ям мецената спорту;
4)    застосовувати організаційні заходи з формування позитивного іміджу мецената спорту.

Стаття 7. Державні гарантії та стимулювання меценатської діяльності

Державними гарантіями стимулювання меценатської діяльності у спорті є економічна підтримка меценатів спорту та набувачів меценатської діяльності у відповідності до чинного законодавства України, у тому числі шляхом встановлення державних та/або регіональних пільг з оподаткування та контроль за їх дотримання.

Юридичним та фізичним особам, набувачам меценатської діяльності державною гарантується право отримувати меценатську допомогу.

Органи державної влади та місцевого самоврядування зобов’язані надавати інформацію меценатам спорту та набувачам меценатської діяльності інформацію про стан розвитку сфери спорту та фізичної культури.

Органи державної влади та місцевого самоврядування мають право ознайомитися із змістом та ходом робіт, що здійснюються за рахунок меценатської діяльності в закладах фізичної культури і спорту державної та комунальної форми власності.

Стаття 8. Гарантія, що надаються меценатам спорту
1.    Гарантіями стимулювання меценатської діяльності є встановлення податкових та інших пільг згідно з чинним законодавством.
2.    Податок на прибуток мецената спорту - юридичної або фізичної особи при фактичних витратах за рахунок прибутку, що залишається у розпорядженні мецената спорту, зменшується на суму витрат мецената, спрямованих у вигляді допомоги набувачам меценатської діяльності.

Частина прибутку, спрямована на меценатську діяльність не оподатковується.

Зменшення оподаткування застосовується до меценатів, які спрямовують свої кошти на меценатську діяльність в обсязі не менше 10% від власного доходу.

2.    Меценатська діяльність не є підставою для скорочення бюджетного фінансування діяльності набувачів меценатської діяльності.

2.    Набувачі меценатської діяльності мають право:
1)    встановлення та присудження нагород та почесних звань;
2)    встановлення інформаційних написів та позначок з ім'ям мецената спорту, на будівлях, спорудах, що знаходяться у власності набувачів меценатської допомоги.

 

Спортивний Житомир


06.10.2015 1684 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

814
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1985
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

3230 4
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4024
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3474
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2402

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

286

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

861

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

701

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1830
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

500
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

703
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

1032
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

81
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1070 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5267
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

568
23.12.2024

В Івано-Франківську у період з 26 по 29 грудня у храмі Царя Христа оо. Василіян по вул. Незалежності, 181, триватиме щорічний XVI Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях».  

584
24.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

270
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

490
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

491 1
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

571