В Україні планують стимулювати меценатство у спорті

 

/data/blog/88505/23794327ac0b7b46ee78e698d62f923b.jpg?itok=jo_ETF2I

 

На офіційному сайті Міністерства молоді та спорту з'явився проект Закону України "Про меценатство у спорті". В проекті прописано, хто вважається меценатами у спорті, яку допомогу та на яких підствах вони можуть надавати. Але найголовніше, що в законі передбачена державна підтримка меценатам.

Зокрема в статті 8 зазначається, що частина прибутку, спрямована на меценатську діяльність не оподатковуватиметься. Щоправда лише у випадку, якщо на меценатську діяльність спрямовуються кошти в обсязі не менше 10% від власного доходу. Також закон передбачає  встановлення та присудження нагород та почесних звань меценатам та встановлення інформаційних написів та позначок з ім'ям мецената спорту, на будівлях, спорудах, що знаходяться у власності набувачів меценатської допомоги.

Також органи  державної влади та місцевого самоврядування зобов’язані надавати інформацію меценатам спорту та набувачам меценатської діяльності інформацію про стан розвитку сфери спорту та фізичної культури.

Органи державної влади та місцевого самоврядування мають право ознайомитися із змістом та ходом робіт, що здійснюються за рахунок меценатської діяльності в закладах фізичної культури і спорту державної та комунальної форми власності.

ЗАКОН УКРАЇНИ
"Про меценатство у спорті"
(проект)

Цей закон визначає загальні засади меценатської діяльності у спорті, забезпечує правове регулювання відносин у суспільстві, спрямованих на розвиток та забезпечення сприятливих умов для меценацької діяльності у спорті.

Розділ І Загальні положення

Стаття 1. Визначення термінів

Меценатська діяльність у спорті — добровільна діяльність фізичних або юридичних осіб у матеріальній, фінансовій та іншій підтримці набувачів допомоги у сфері фізичної культури і спорту.

Меценат спорту - фізична або юридична особа, яка безповоротно передає своє майно, у тому числі грошові кошти, або права володіння, користування, розпоряджання своїм майном та/або виконує роботи, надає послуги у сфері фізичної культури і спорту.

набувач меценатської допомоги - фізична або юридична особа, що отримує допомогу від одного або декількох меценатів спорту.

Інші терміни у цьому Законі вживаються у значеннях, визначених Цивільним і Податковим кодексами, Законами України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", "Про фізичну культуру і спорт" та іншими законами.

Стаття 2. Законодавство про меценатську діяльність

Законодавство України про меценатство складається з положень Конституції України, Цивільного та Податкового Кодексів, Законів України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", "Про фізичну культуру і спорт", цього Закону, міжнародних договорів України інших нормативно- правових актів, що стосуються меценатства.

Загальновизнані принципи та норми міжнародного права, міжнародні договори у сфері меценатської діяльності є складовою частиною правової системи України.

У випадках якщо міжнародним договором України встановлені інші правила, ніж ті, що містяться в законодавстві України про меценатство, то застосовуються правила міжнародного договору.

Розділ II Меценатська діяльність у спорті

Стаття 3. Цілі, сфера та суб’єкти меценатської діяльності

Цілями меценатської діяльності у спорті є:
1)    створення умов для розвитку фізичної культури і спорту;
2)    реалізація програм (проектів) розвитку спортивної інфраструктури;
3)    підтримка суб'єктів сфери фізичної культури і спорту;
4)    підтримка спортсменів, тренерів, команд для досягнення ними найвищого спортивного результату.

Меценати спорту самостійно визначає об’єкт меценатської та/або благодійницької діяльності, цілі, спрямованість, форму та зміст меценатської допомоги, що не передбачає отримання прибутку.

Сферою меценатської діяльності є фізична культура і спорт, на які спрямовані матеріально-технічна та/або фінансова підтримка.

Набувачі меценатської допомоги (фізична або юридична особа сфери фізичної культури і спорту) здійснюють свою діяльність на отриману допомогу від мецената без цілі отримання прибутку і можуть її використовувати лите на цілі, визначені цим Законом.

Суб'єктами меценатської діяльності у фізичній культурі і спорті є:
1)    меценати спорту;
2)    спортсмени, тренери, фахівці сфери фізичної культури і спорту;
3)    фізичні особи, які займаються спортом і фізичною культурою;
4)    громадські організації фізкультурно-спортивної спрямованості;
5)    заклади фізичної культури і спорту;
6)    спортивні споруди.

Суб'єкти меценатської діяльності у спорті можуть здійснювати спільну діяльність з іншими благодійниками та нерезидентами з урахуванням особливостей, визначених законами або міжнародними договорами України.

Органи державної влади та місцевого самоврядування та їх працівники не мають права здійснювати меценатську діяльність та отримувати меценатську допомогу.

Положення цього закону розповсюджується на суб’єктів меценатської діяльності, які оформили свої відношення договором, укладеним згідно з діючим законодавством.

Органи державної влади та місцевого самоврядування не можуть перешкоджати суб’єктам меценатської діяльності у виборі засобів та напрямів меценатської діяльності.

Стаття 4. Види меценатської діяльності у спорті

1.    Меценати спільно чи індивідуально можуть здійснювати меценатську діяльність на підставі одного або декількох видів меценатської діяльності:
1)    передача у власність набувачів меценатської діяльності коштів, іншого майна;
2)    передача у користування набувача меценатської діяльності майна;
3)    надання послуг та виконання робіт на користь набувачів меценатської діяльності.

2. Отримання набувачами від меценатів спорту меценатської допомоги не може бути підставою для обмеження чи припинення будь-яких інших видів допомоги, виплат чи пільг, визначених законами України.

Стаття 5. Порядок оформлення договору між меценатом спорту та набувачем меценатської допомоги

1.    Меценатська діяльність здійснюється на підставі договору між меценатом спорту та набувачем меценатської діяльності.
2.    Договором між меценатом спорту та набувачем меценатської діяльності визначаються цілі, напрямок, форма та зміст меценатської діяльності.
3.    Права та обов’язки мецената спорту та набувача меценатської діяльності вступають в силу з часу укладання договору, якщо інше не передбачено зазначеним договором.

Стаття 6. Права органів державної влади та місцевого самоврядування у сфері меценатської діяльності у спорті.

Органи державної влади та місцевого самоврядування у сфері меценатської діяльності у спорті мають право:
1)    здійснювати мірі з економічної підтримки меценатів спорту та набувачів меценатської діяльності;
2)    порушувати клопотання про присвоєння державних нагород та нагороджувати почесними відзнаками;
3)    встановлювати на будинках, спорудах, що належать органам державної влади та місцевого самоврядування, набувачам меценатської діяльності, інформаційні написи та позначки з ім'ям мецената спорту;
4)    застосовувати організаційні заходи з формування позитивного іміджу мецената спорту.

Стаття 7. Державні гарантії та стимулювання меценатської діяльності

Державними гарантіями стимулювання меценатської діяльності у спорті є економічна підтримка меценатів спорту та набувачів меценатської діяльності у відповідності до чинного законодавства України, у тому числі шляхом встановлення державних та/або регіональних пільг з оподаткування та контроль за їх дотримання.

Юридичним та фізичним особам, набувачам меценатської діяльності державною гарантується право отримувати меценатську допомогу.

Органи державної влади та місцевого самоврядування зобов’язані надавати інформацію меценатам спорту та набувачам меценатської діяльності інформацію про стан розвитку сфери спорту та фізичної культури.

Органи державної влади та місцевого самоврядування мають право ознайомитися із змістом та ходом робіт, що здійснюються за рахунок меценатської діяльності в закладах фізичної культури і спорту державної та комунальної форми власності.

Стаття 8. Гарантія, що надаються меценатам спорту
1.    Гарантіями стимулювання меценатської діяльності є встановлення податкових та інших пільг згідно з чинним законодавством.
2.    Податок на прибуток мецената спорту - юридичної або фізичної особи при фактичних витратах за рахунок прибутку, що залишається у розпорядженні мецената спорту, зменшується на суму витрат мецената, спрямованих у вигляді допомоги набувачам меценатської діяльності.

Частина прибутку, спрямована на меценатську діяльність не оподатковується.

Зменшення оподаткування застосовується до меценатів, які спрямовують свої кошти на меценатську діяльність в обсязі не менше 10% від власного доходу.

2.    Меценатська діяльність не є підставою для скорочення бюджетного фінансування діяльності набувачів меценатської діяльності.

2.    Набувачі меценатської діяльності мають право:
1)    встановлення та присудження нагород та почесних звань;
2)    встановлення інформаційних написів та позначок з ім'ям мецената спорту, на будівлях, спорудах, що знаходяться у власності набувачів меценатської допомоги.

 

Спортивний Житомир


06.10.2015 1699 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

340
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1160
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2792 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2306
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3173
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2753

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

579

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

592

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1109

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2334
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20543
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

763
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

2032
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

328
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

931
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5625
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7490
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

1064
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

803
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1153 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1670 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1514