В Україні автострахування стає розкішшю

 

/data/blog/70323/d8d182db8ac048c11e9123727cac08c0.jpg

 

Долар, що подорожчав з початку року з 16 майже до 30 грн, додав клопоту страховикам, які можуть позбутися значної частини бізнесу автострахування.

 

У сегменті КАСКО вартість страховки прив'язана до ціни автомобіля, яка виросла через стрибок курсу. Наприклад, якщо в грудні автовласник купував страховку за 10,5 тис. грн, то зараз вона коштує майже 20 тис. грн.

 

Оцінити зниження обсягу продажів страховики поки не можуть, оскільки дані за січень вважають непоказовими.

 

"Перші два тижні місяця – святкові. Продажі на початку року традиційно невеликі. До того ж курс долара протягом січня залишався стабільним, і всі чекали зміцнення курсу гривні, тому не поспішали переукладати договори", – повідомили в одній із страхових компаній (СК).

 

"У січні кількість укладених договорів КАСКО скоротилося на 20% до аналогічного періоду минулого року", – підрахував для FinMaidan директор департаменту прямих продажів СК "Арсенал Страхування" Олексій Алексашин.

 

В цілому страхові компанії не готові повідомляти дані своїх продажів. Більшість СК обмежуються заявою, що "в гривневому еквіваленті продажі виросли". Однак у неофіційних бесідах вони визнають, що якщо долар продовжить рости або навіть збережеться на нинішньому рівні, учасники ринку втратять до 50% бізнесу. Крім клієнтів, які відмовляться від дорогої страховки, страховики втратять клієнтів через заморозки банками програм автокредитування.

 

У сегменті автострахування вартість запчастин і ремонту автомобіля залежить від курсу долара і євро, тому очікується зростання виплат мінімум удвічі. Торік, коли долар подорожчав з 8 до 12 грн, страховики пропонували клієнтам достраховать автомобіль, щоб страхова сума за договором КАСКО відповідала ринковій вартості транспорту.

 

"Оскільки відшкодування не може перевищувати страхову суму, то при викраденні або тотальному збитку страхового відшкодування в будь-якому випадку не вистачить, щоб придбати аналогічний автомобіль", – говорить начальник управління автотранспортного страхування СК "PZU Україна" Юлія Павлова.

 

Проте в минулому році на прохання страховиків відреагували тільки від 20% до 50% клієнтів.

 

"Частина клієнтів підвищують страхову суму при внесенні чергового платежу, інші роблять це під час переукладання договору. Є категорія особливо відповідальних клієнтів, які самі, без всяких нагадувань, звертаються в наш кол-центр або до представників регіональної мережі після чергових змін курсу валют з проханням внести зміни і достраховать автомобілі на нові страхові суми. Особливо це важливо для клієнтів, у яких транспорт постійно експлуатується і є основою бізнесу", – розповідає директор з напрямку "продукт-менеджмент" СК "Альфа Страхування" Ася Трубицька.

 

До клієнтів, які відмовилися укладати додаткові угоди, СК застосовували пропорційну виплату. Наприклад, якщо на момент укладення договору автомобіль коштував 500 тис. грн, а на момент ДТП – 750 тис. грн, то замість нарахованої виплати в 100 тис. грн клієнту виплачували 66,7 тис. грн. Можливість такої індексації була прописана не у всіх договорах.

 

"Договори, укладені на початку девальваційних процесів, містили застереження по недострахованія тільки в частині невідповідності страхової суми дійсної вартості на дату укладення договору. Якщо ж зростання ринкової вартості стався під час дії договору, то принцип пропорційності при розрахунку страхового відшкодування не застосовувався", – зізнається провідний спеціаліст департаменту андерайтингу та методології СК "Універсальна" Олена Горшкова.

 

Нинішня вартість КАСКО виявиться непідйомною для багатьох клієнтів, але страховики не готові знижувати тарифи. Погіршення криміногенної обстановки в країні спричинило за собою зростання кількості викрадень, що призводить до зростання виплат та позбавляє СК можливості зменшувати тарифи.

 

"Якщо враховувати зниження доходів страхувальників, то по деяких опцій, де збитковість нашого портфеля КАСКО не так велика, тарифи були знижені в рамках різних акцій. Також клієнтам, які не можуть відразу заплатити, пропонується розстрочка платежу і програми з меншою вартістю", – говорить заступник голови правління з продажу СК "НОВА" Ліна Кравченко.

 

"Зараз час простих і відносно недорогих продуктів, що дають захист вибірково від тих ризиків, які клієнт відчуває особливо гостро", – резюмує Трубицька.


24.02.2015 482 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

346
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13898 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1590
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

879
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6162
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1731

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

647

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1474

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1282

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1173
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

528
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

667
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1586
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

609
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

894
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5931
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13702
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

260
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

558
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

492
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

802 2