Машинобудівна галузь Івано-Франківщини представлена підприємствами з виробництва електричного та електронного устаткування, машин, автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів, якими у 2016 році реалізовано продукції на 1,9 млрд грн, що становить 5,1% загального обсягу реалізації промисловості області.
За інформацією головного управління статистики в області, протягом останніх років підприємства галузі працювали з нарощуванням обсягів продукції.
Так, у 2016 році рівень виробництва попереднього року перевищено на 56,1%, у січні-серпні 2017 року – на 18,9%, у тому числі на підприємствах з виробництва автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів – на 58,7%.
В області підприємствами машинобудування виробляються комплекти ізольованих проводів для транспортних засобів, схеми електронні інтегральні, газоміри, термостати, маностати (стабілізатори тиску), прилади для контролю інших фізичних характеристик, трансформатори електричні, апаратура електрична та панелі комутаційні для комутації або захисту електричних схем, машини пральні, світильники електричні, стенди випробувальні, провідники електричні, електроприлади для обігрівання приміщень та ґрунту, крани перевантажувальні, портальні, мостові, обладнання та пристрої для фільтрування й очищення повітря і газів, ваги платформенні, преси гідравлічні для обробки металів, верстати для оброблення деревини, вентилі, клапани та подібні вироби тощо.
У розвиток підприємств машинобудівної галузі минулоріч було інвестовано 127 млн грн, майже 52% з яких освоєно підприємствами з виробництва автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів, 38,4% – з виробництва електричного устаткування, 6,5% – з виробництва машин та устаткування, 3,3% – з виробництва комп’ютерів, електронної та оптичної продукції.
Станом на 31 грудня 2016 року іноземними інвесторами у галузь спрямовано 19 млн дол. США акціонерного капіталу, з них 95,8% вкладено нерезидентами Швеції та Польщі.
На підприємствах машинобудування зайнято майже 5 тис. осіб, або 11,1% зайнятих у промисловості області. За минулий рік середньомісячна заробітна плата штатних працівників галузі зросла у порівнянні з попереднім роком на 39% і склала 5416 грн, що на 28,8% перевищує середній розмір заробітної плати в економіці області.
Машинобудівний комплекс області формують державне підприємство виробниче об’єднання «Карпати», товариства з обмеженою відповідальністю «Електролюкс Україна», «Тайко Електронікс Юкрейн Лімітед», «Мікрол», акціонерні товариства «Арматурний завод», завод «Промприлад», «Локомотиворемонтний завод», приватні підприємства «Механік», «Прикарпаткабель», комунальне підприємство «Меткабель», продукція яких є конкурентоспроможною як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.
Суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у 2016 році експортовано механічних та електричних машин на суму 122,8 млн дол. США (21,4% загальнообласного експорту), що у 1,8 раза більше, ніж роком раніше.