У вівторок 12 лютого о 14:00 в актовому залі інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя відбудеться зустріч ректора університету Ігоря Цепенди з студентами-біохіміками і викладачами кафедри біології та хімії, а також викладачами, залученими до підготовки молодих спеціалістів у галузі «біохімії».
Проходитиме вона з метою розробки та запровадження системи отримання подвійних дипломів Інституту природничих наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника з Ягелонським та Варшавським університетами (Республіка Польща)
В ході зустрічі планується створення окремих «елітарних груп» біохіміків на 1-5 курсах, що працюватимуть під чітким керівництвом завідувача кафедри біохімії і біотехнології, професора Володимира Лущака, котрий входить в сотню провідних науковців України та за особистого сприяння ректора Прикарпатського національного університету Ігоря Цепенди.
Крім того, під час зустрічі планується розгляд наступних питань:
1) забезпечення отримання студентами-біохіміками права викладати біологію у школах, університетах та інших навчальних закладах;
2) забезпечення високого рівня підготовки студентів з фахової англійської мови у рамках навчальних планів.
3) приведення у відповідність навчальних програм університету відповідно до програм підготовки біохіміків Ягелонського, Варшавського та інших університетів Європейського Союзу.
4) забезпечення проведення виробничої практики на базі медико-біологічних лабораторій різної форми власності з метою оволодіння навичками роботи у виробничих умовах і з сучасним лабораторним обладнанням.
5) збільшення тривалості магістратури до 1,5-2 років.
Довідково: Кафедра біохімії та біотехнології на сьогодні є однією з найперспективніших кафедр університету. На ній працюють 3 доктори наук і 9 кандидатів наук (http://biochem.if.ua/ ). Наукові роботи викладачів кафедри добре відомі у світі. В результатів наукових досліджень перевага віддається міжнародним виданням з високим імпакт-фактором, який визначає науковий рейтинг того чи іншого журналу. Співробітники кафедри тісно співпрацюють з науковцями Канади, США, Великобританії, Німеччини, Швеції, Фінляндії, Польщі і Бразилії. Особливістю підготовки студентів, які спеціалізуються з біохімії, є залучення їх у виконання наукових досліджень, в процесі чого вони отримують практичні і теоретичні знання і розвивають необхідні навички.
Володінню англійською мовою на кафедрі приділяється особлива увага, оскільки вона на даний час основною мовою наукового спілкування.
На даний час проводиться підготовка спеціалістів та магістрів біохімії. Відкрита аспірантура з трьох спеціальностей: "біохімія", "біотехнологія" та "імунологія". Зараз на кафедрі працюють п'ять аспірантів. За час існування кафедри захищено дев'ять кандидатських дисертацій.