В Прикарпатському університеті створять "елітарні групи" біохіміків


У вівторок 12 лютого о 14:00 в актовому залі інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя відбудеться зустріч ректора університету Ігоря Цепенди з студентами-біохіміками і викладачами кафедри біології та хімії, а також викладачами, залученими до підготовки молодих спеціалістів у галузі «біохімії».

 

Проходитиме вона з метою розробки та запровадження системи отримання подвійних дипломів Інституту природничих наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника з Ягелонським та Варшавським університетами (Республіка Польща)

 

В ході зустрічі планується створення окремих «елітарних груп» біохіміків на 1-5 курсах, що працюватимуть під чітким керівництвом завідувача кафедри біохімії і біотехнології, професора Володимира Лущака, котрий входить в сотню провідних науковців України та за особистого сприяння ректора Прикарпатського національного університету Ігоря Цепенди.

 

Крім того, під час зустрічі планується розгляд наступних питань:

1) забезпечення отримання студентами-біохіміками права викладати біологію у школах, університетах та інших навчальних закладах;

2) забезпечення високого рівня підготовки студентів з фахової англійської мови у рамках навчальних планів.

3) приведення у відповідність навчальних програм університету відповідно до програм підготовки біохіміків Ягелонського, Варшавського та інших університетів Європейського Союзу.

4) забезпечення проведення виробничої практики на базі медико-біологічних лабораторій різної форми власності з метою оволодіння навичками роботи у виробничих умовах і з сучасним лабораторним обладнанням.

5) збільшення тривалості магістратури до 1,5-2 років.

 

 

Довідково: Кафедра біохімії та біотехнології на сьогодні є однією з найперспективніших кафедр університету. На ній працюють 3 доктори наук і 9 кандидатів наук (http://biochem.if.ua/ ). Наукові роботи викладачів кафедри добре відомі у світі. В результатів наукових досліджень перевага віддається міжнародним виданням з високим імпакт-фактором, який визначає науковий рейтинг того чи іншого журналу. Співробітники кафедри тісно співпрацюють з науковцями Канади, США, Великобританії, Німеччини, Швеції, Фінляндії, Польщі і Бразилії. Особливістю підготовки студентів, які спеціалізуються з біохімії, є залучення їх у виконання наукових досліджень, в процесі чого вони отримують практичні і теоретичні знання і розвивають необхідні навички.

Володінню англійською мовою на кафедрі приділяється особлива увага, оскільки вона на даний час основною мовою наукового спілкування.

На даний час проводиться підготовка спеціалістів та магістрів біохімії. Відкрита аспірантура з трьох спеціальностей: "біохімія", "біотехнологія" та "імунологія". Зараз на кафедрі працюють п'ять аспірантів. За час існування кафедри захищено дев'ять кандидатських дисертацій.


07.02.2013 2098 3
Коментарі (3)

науковець 2013.02.07, 22:33
Цікаво на якому такому сучасному обладнанні розробляються та вивчаються здобутки біотехнології. Можливо мають комплекс обладнання для газової та високоефективної рідинної хроматографії –фірми "Shimadzu", Япония; чи прилад, що на рос. мові називається планетарная шаровая мельница РМ-400 (Retsch, Германия). Тоді це рівень. А інакше, просто замітка-фіртка.....
колишня студентка 2013.02.08, 03:24
Боже, яка глибока діра....А я там колись також варилась...
Гостям 2013.02.10, 12:17
Тим, хто дійсно цікавиться: Ви можете порівняти рівень науки та підготовки студентів (за результатами конкуренції на міжнародному рівні) з аналогічними кафедрами інших українських та закордонних (найпростіше польських) університетів. Сайт кафедри http://biochem.if.ua/ru/home. колишній студентці: Мабуть треба було трохи вчитися, бо преважна більшість випускників працевлаштовані за фахом, зокрема, досить багато з них працює в різних університетах України та за кордоном. Вас же приваблює болото. Щасливо!!! науковцю: колезі-парабіохіміку з совєцькою освітою: видно, що слова Ви чули, лишень чи зробили ВИ ОСОБИСТО щось краще, ніж зроблено на цій кафедрі? До речі, кульковий подрібнювач, або млинок (так це звучить українською, а не вашою московитською «планетарная шаровая мельница») у біохімії давно практично не використовується. Давно вже працюють з готовими стандартизованими силікагелями для хроматографії. На додаток, українською країна називається «Німеччина», а не «Германия». Ностальгія за союзом і ненависть до України і чогось доброго українського. Дайте молоді щось краще, а не поливайте брудом патріотів, які, незважаючи на складні умови, працюють на дійсно світовому рівні. Ставайте поруч і покажіть, як треба працювати, а не вказуйте іншим, як це треба робити.
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

494
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5022
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1416
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1299
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2561
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3950

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

339

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1175

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1015

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

939
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

253
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10626
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

330
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

595
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5648
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1412
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

285
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

194
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

568 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1001
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

872