В Прикарпатському університеті створять "елітарні групи" біохіміків


У вівторок 12 лютого о 14:00 в актовому залі інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя відбудеться зустріч ректора університету Ігоря Цепенди з студентами-біохіміками і викладачами кафедри біології та хімії, а також викладачами, залученими до підготовки молодих спеціалістів у галузі «біохімії».

 

Проходитиме вона з метою розробки та запровадження системи отримання подвійних дипломів Інституту природничих наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника з Ягелонським та Варшавським університетами (Республіка Польща)

 

В ході зустрічі планується створення окремих «елітарних груп» біохіміків на 1-5 курсах, що працюватимуть під чітким керівництвом завідувача кафедри біохімії і біотехнології, професора Володимира Лущака, котрий входить в сотню провідних науковців України та за особистого сприяння ректора Прикарпатського національного університету Ігоря Цепенди.

 

Крім того, під час зустрічі планується розгляд наступних питань:

1) забезпечення отримання студентами-біохіміками права викладати біологію у школах, університетах та інших навчальних закладах;

2) забезпечення високого рівня підготовки студентів з фахової англійської мови у рамках навчальних планів.

3) приведення у відповідність навчальних програм університету відповідно до програм підготовки біохіміків Ягелонського, Варшавського та інших університетів Європейського Союзу.

4) забезпечення проведення виробничої практики на базі медико-біологічних лабораторій різної форми власності з метою оволодіння навичками роботи у виробничих умовах і з сучасним лабораторним обладнанням.

5) збільшення тривалості магістратури до 1,5-2 років.

 

 

Довідково: Кафедра біохімії та біотехнології на сьогодні є однією з найперспективніших кафедр університету. На ній працюють 3 доктори наук і 9 кандидатів наук (http://biochem.if.ua/ ). Наукові роботи викладачів кафедри добре відомі у світі. В результатів наукових досліджень перевага віддається міжнародним виданням з високим імпакт-фактором, який визначає науковий рейтинг того чи іншого журналу. Співробітники кафедри тісно співпрацюють з науковцями Канади, США, Великобританії, Німеччини, Швеції, Фінляндії, Польщі і Бразилії. Особливістю підготовки студентів, які спеціалізуються з біохімії, є залучення їх у виконання наукових досліджень, в процесі чого вони отримують практичні і теоретичні знання і розвивають необхідні навички.

Володінню англійською мовою на кафедрі приділяється особлива увага, оскільки вона на даний час основною мовою наукового спілкування.

На даний час проводиться підготовка спеціалістів та магістрів біохімії. Відкрита аспірантура з трьох спеціальностей: "біохімія", "біотехнологія" та "імунологія". Зараз на кафедрі працюють п'ять аспірантів. За час існування кафедри захищено дев'ять кандидатських дисертацій.


07.02.2013 2054 3
Коментарі (3)

науковець 2013.02.07, 22:33
Цікаво на якому такому сучасному обладнанні розробляються та вивчаються здобутки біотехнології. Можливо мають комплекс обладнання для газової та високоефективної рідинної хроматографії –фірми "Shimadzu", Япония; чи прилад, що на рос. мові називається планетарная шаровая мельница РМ-400 (Retsch, Германия). Тоді це рівень. А інакше, просто замітка-фіртка.....
колишня студентка 2013.02.08, 03:24
Боже, яка глибока діра....А я там колись також варилась...
Гостям 2013.02.10, 12:17
Тим, хто дійсно цікавиться: Ви можете порівняти рівень науки та підготовки студентів (за результатами конкуренції на міжнародному рівні) з аналогічними кафедрами інших українських та закордонних (найпростіше польських) університетів. Сайт кафедри http://biochem.if.ua/ru/home. колишній студентці: Мабуть треба було трохи вчитися, бо преважна більшість випускників працевлаштовані за фахом, зокрема, досить багато з них працює в різних університетах України та за кордоном. Вас же приваблює болото. Щасливо!!! науковцю: колезі-парабіохіміку з совєцькою освітою: видно, що слова Ви чули, лишень чи зробили ВИ ОСОБИСТО щось краще, ніж зроблено на цій кафедрі? До речі, кульковий подрібнювач, або млинок (так це звучить українською, а не вашою московитською «планетарная шаровая мельница») у біохімії давно практично не використовується. Давно вже працюють з готовими стандартизованими силікагелями для хроматографії. На додаток, українською країна називається «Німеччина», а не «Германия». Ностальгія за союзом і ненависть до України і чогось доброго українського. Дайте молоді щось краще, а не поливайте брудом патріотів, які, незважаючи на складні умови, працюють на дійсно світовому рівні. Ставайте поруч і покажіть, як треба працювати, а не вказуйте іншим, як це треба робити.
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

722 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2163
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33453
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2349
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3056
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5190 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

426

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1213

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

780

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

986
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

302
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

595
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

653 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1175
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

977
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1070
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

840
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30216 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

941
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3919
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

516
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

552