В прикарпатському Яремче пройшла Всеукраїнська конференція онкологів

 

У місті Яремче відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Роль сучасних методів діагностики онкологічних захворювань в персоніфікації лікування».

 

А учасниками конференції були вчені-онкологи з різних регіонів, зокрема академік національної академії наук України, професор, доктор медичних наук В. Чехун, члени Проблемної комісії з онкології: професор, доктор медичних наук О.Попович, професор кафедри онкології Донецького національного медичного університету ім. Горького, завідувачі кафедр онкології та завідувачі факультетів післядипломної освіти вищих медичних навчальних закладів України, а також практичні лікарі онкологи з різних куточків України, спеціалісти онкологи обласних та районних установ. Всі учасники отримали відповідні сертифікати.

 

Відбулися пленарні лекції на теми: «Складові системної біології як основа діагностики та терапії онкологічних хворих», «Сучасні методи лікування раку грудної залози», «Сучасна хірургія органів черевної порожнини», «Природа і новітня класифікація лімфоїдних пухлин», «Роль циркулюючих пухлин клітин в персоніфікації протипухлинної терапії»; «Рак шлунка, можливості діагностики, перспективи лікування», «Сучасні можливості покращення ефективності лікування метастатичного колоректального раку», «Прогресивні технології в хірургії пухлини головного мозку», «Проблеми в діагностиці і лікуванні меланоми шкіри».

 

«Проблеми онкології в Україні вельми актуальні, - вважає начальник головного управління охорони здоров`я Микола Олінійчук, - Тому така представницька конференція - це якнайкраща можливість ознайомитися з новими підходами до проблем ракових захворювань, до їх діагностики та лікування, і, що головне, застосувати здобуті знання на практиці».



За словами Миколи Олінійчука, основні завдання онкологічної служби у світі, в тому числі в Україні та Івано-Франківській області зокрема, тотожні. Це, в першу чергу, профілактика ракових захворювань, своєчасне виявлення передракових станів та ранніх проявів захворювання, ну, й звичайно, сучасні методи діагностики і лікування. Медики Івано-Франківщини «поставили перед собою ці завдання і вживають всіх заходів , щоб покращити роботу онкологічної служби області».



«Науковцям та практикуючим онкологам потрібно частіше збиратися для того, щоб розробляти методи, які допоможуть застерігати та профілактикувати онкопатологію, – зазначив академік НАН України, професор, доктор медичних наук Василь Чехун. - Адже існує золоте правило – хворобу в стократ легше попередити, аніж лікувати».



Всеукраїнська конференція онкологів відбулася у Яремче за сприяння Міністерства охорони здоров`я України, Івано-Франківського національного медичного університету, Головного управління охорони здоров`я обласної державної адміністрації та Івано-Франківського клінічного онкологічного диспансеру.



Довідково: Івано-Франківський клінічний онкологічний диспансер готує приміщення для монтажу комп’ютерного томографа від Благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

 

 

Читайте також:

На Прикарпатті відомий отохірург зі США поставив діагноз українській медицині


20.03.2012 2335 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

834
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1434
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3252 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2554
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3414
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2972

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

321

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

787

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

790

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1398
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3230
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20720
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

954
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

479
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

549
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1110
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5804
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

221
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3601 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

660 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

992
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1342 2