Вчені виявили в районі озера Чебаркуль в Челябінській області фрагменти метеорита, що впав 15 лютого.
Про це увечері 17 лютого повідомляє Лента з посиланням на представника комітету РАН з метеоритів Віктора Гроховський з Уральського федерального університету.
За словами Віктора Гроховського, позаземна природа виявлених фрагментів породи підтверджена хімічними дослідженнями, які проводилися в лабораторії університетського науково-освітнього центру «нанотех» Уральського федерального університету.
Згідно з даними аналізів, метеорит відноситься до класу звичайних хондритів і являє собою кам'яний метеорит з вмістом заліза близько 10 відсотків. «Це кам'яний метеорит, звичайний Хондрит, ми діагностували всі типові мінерали, які там є - і металеве залізо, і олівін, і сульфіт. Його доставили пізно, 53 частинки вони привезли, вони невеликі, але всі вони мають метеоритну природу, і кора плавлення є », - повідомив Гроховський.
Гроховський також розповів, що в міжнародному каталозі новий метеорит, швидше за все, отримає назву «метеорит Чебаркуль».
Як раніше повідомляли в регіональному управлінні МВС, 15 лютого, після падіння метеорита, навколо ополонки на озері Чебаркуль були знайдені дрібні уламки твердої речовини, що нагадує скельну породу. Діаметр уламків становив від 0,5 до одного сантиметра. Було висловлено припущення про те, що саме тут знаходиться місце падіння метеорита.
Як розповів Гроховський, фахівців не допустили до ополонки. Зразки для аналізу були доставлені безпосередньо в лабораторію Уральського університету.
Раніше, 16 лютого, власті Челябінської області повідомляли про те, що пошуки уламків метеорита завершені, оскільки в місці його передбачуваного падіння нічого не знайдено.
Нагадаємо, метеоритний дощ пройшов над Челябінською областю вранці 15 лютого. Потужність вибуху, який стався після входу метеорита в атмосферу, склала, за оцінками NASA, від 300 до 500 кілотонн. За даними NASA, діаметр метеорита складав близько 17 метрів, а маса - приблизно 10 тисяч тонн. Метеорит увійшов в земну атмосферу на швидкості не менше 64 тисяч кілометрів на годину і вибухнув на висоті від 19 до 24 кілометрів.
Між тим, Російська академія наук приводить трохи інші дані. Так, за оцінками російських фахівців, метеорит увійшов в атмосферу на швидкості в 54 тисячі кілометрів на годину і вибухнув на висоті у 30-50 кілометрів.
Вибуховою хвилею, що послідувала за входом метеорита в атмосферу, в Челябінській області було вибито скло у декількох тисячах будинків. Від руйнувань, викликаних вибуховою хвилею, постраждали більше тисячі людей (в основному вони отримали осколкові поранення), 50 з них були госпіталізовані. Матеріальний збиток від падіння метеорита оцінюють в один мільярд рублів.