В ОДА розповіли, як послаблять карантин на Прикарпатті

Сьогодні на засіданні Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під керівництвом голови облдержадміністрації Віталія Федоріва було обговорено заходи щодо послаблення карантинних обмежень на території Прикарпаття, які затверджені постановою Кабінету міністрів України від 4 травня цього року № 343.

Про можливість запровадження послаблення карантину в Івано-Франківській області розповів голова облдержадміністрації Віталій Федорів, пише Фіртка з посиланням на ІФ ОДА.

«Наразі ще рано говорити, що проблема поширення коронавірусної інфекції у нас вирішена. Але зараз ми спостерігаємо тенденцію до зниження кількості зареєстрованих випадків захворювання. Тому з максимальним дотриманням карантинних заходів, які будуть контролювати Національна поліція та Держпродспоживслужба, ми можемо послабити карантинні обмеження й на території нашої області», – сказав очільник ОДА.

Після консультацій з медиками було ухвалено рішення щодо відтермінування послаблення карантинних заходів у частині надання стоматологічної допомоги. Зазначалося, що стоматологічні послуги передбачають близький контакт пацієнта і лікаря, який може призвести до зараження пацієнта або медпрацівника коронавірусом. Тому прийом у лікаря-стоматолога вимагає посилених заходів захисту.

Віталій Федорів доручив відповідним службам напрацювати алгоритм дій під час прийому пацієнтів у стоматологічних кабінетах та вимоги до їх роботи з дотриманням протиепідемічних заходів. Комісія перегляне своє рішення з урахуванням розвитку епідемічної ситуації.

Нагадаємо, з 11 травня Уряд дозволив:

  • знаходитися в парках, скверах, зонах відпочинку;
  • відвідувати дитячі та спортивні майданчики на вулиці;
  • проведення індивідуальних тренувальних занять (біг, хода, їзда на велосипеді, фігурне катання, рух на активних візках спортсменів з інвалідністю);
  • проведення навчально-тренувальних зборів спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю;
  • роботу об’єктів торговельного і побутового обслуговування населення (торгівля непродовольчими товарами);
  • діяльності з надання послуг громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках просто неба;
  • діяльності з надання зазначених послуг із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
  • діяльності підприємств, установ, організацій, які забезпечують проведення навчально-тренувального процесу спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю;
  • діяльності музеїв, музеїв просто неба та історико-культурних заповідників;
  • діяльності підприємств, які працюють у галузі засобів масової інформації, зокрема точок продажу преси, друкарень, редакцій, логістичних підприємств у сфері доставки паперу та друкованих видань, а також телерадіоорганізацій;
  • здійснення журналістами та іншими працівниками засобів масової інформації телевізійної зйомки, виробництва телевізійного продукту, іншої журналістської діяльності, зокрема на вулицях населених пунктів, у приміщеннях підприємств, установ, організацій, органів державної влади;
  • роботи суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки на відкритому повітрі, у транспортних засобах, житлових будинках, спорудах, приміщеннях;
  • проведення у театрах, цирках, концертних організаціях, художніх (мистецьких) колективах за рішенням органів управління репетицій, тренувань та інших заходів;
  • діяльності адвокатів, нотаріусів, аудиторів та психологів;
  • надання стоматологічної допомоги та інші послуги.

Робота перелічених закладів та діяльності будуть дозволені за умов дотримання соціального дистанціювання, маскового режиму, регулярної дезінфекції, основних протиепідемічних заходів тощо.

Водночас залишаються забороненими:

  • зони розваг у торгово-розважальних центрах;
  • рух громадського транспорту без спецпропусків;
  •  приміський, міжміський, внутрішньообласний, міжобласний транспорт;
  • регулярне залізничне та авіасполучення;
  • спортзали, фітнес-центри;
  • вищі навчальні заклади, школи, дитячі садочки;
  • проведення масових заходів;
  • переміщення групами більше ніж дві особи;
  • перебування в громадських місцях без вдягнутих маски чи респіратора;
  • перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу;
  • самовільно залишати місця обсервації, самоізоляції.


08.05.2020 2291
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1271
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2564
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2131
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2195
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6594 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2475 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

368

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1182

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1305

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1440
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

303
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

168
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

601
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

69
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26534
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

568
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10485 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

68
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

101
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

423
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

570
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

638