В обленерго пояснили прикарпатцям, як жити в умовах непередбачуваних відключень електрики

 

 

Фахівці "Прикарпаттяобленерго" радять користувачам не користуватися ліфтами, пильнувати електроприлади і котли.

 

Чому вимикають електроенергію в Івано-Франківській області?
В Івано-Франківській області, як і у всій країні введено в дію Графіки аварійних вимкнень електропостачання через виникнення дефіциту потужності в єдиній енергосистемі України для збереження її цілісності. Дефіцит виник через аварійну зупинку енергоблоку на Запорізькій АЕС, тої електроенергії, що виробляється електростанціями недостатньо. 

Хто дає вказівку про вимкнення електропостачання?
Вказівку «вимикати» енергокомпанії дає диспетчер ДП «НЕК «Укренерго», який зобов’язує диспетчера обленерго вимкнути доведену потужність. 

Кого вимикають?
У Графіках аварійних вимкнень споживачі поділені на 10 черг – перші п’ять – підприємства, другі п’ять – населення. Яку чергу вимикати і, коли її вмикати, визначає диспетчер ДП «НЕК «Укренерго».

На який час вимикають? 
Як правило, вимкнення тривають до двох годин, але за рішенням диспетчера ДП «НЕК «Укренерго» вони можуть бути тривалішими.

Чим може диспетчер обленерго не послухатися і не відключити світло?
Диспетчер обленерго не має права не виконати вказівки диспетчера ДП «НЕК «Укренерго». Графіки аварійних вимкнень є обов’язковим до виконання. Диспетчер зобов’язаний протягом 15 хвилин з моменту отримання вказівки виключити споживачів.

Чому не попереджають споживачів? Чи може обленерго передбачити кого і коли будуть виключати?
Вимкнення відбуваються в режимі реального часу, вказівки про вимкнення надходять протягом дня і не мають планового характеру, тож передбачити кого саме і коли виключать. Тож , відповідно, попередити споживачів енергокомпанія не може. 

Як поводити себе споживачам електроенергії, якщо світло можуть вимкнути кожної хвилини?
В умовах аварійних відключень електропостачання споживачам рекомендується не користуватися ліфтами, вимикати електроприлади, виходячи з дому, пильнувати котли, особливо твердопаливні, використовувати електроенергію ощадливо. 

Про графіки 
Складання і застосування графіків аварійних вимкнень передбачено Правилами користування електричною енергією та «Інструкцією про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання», затвердженою наказом Мінпаливенерго України від 23.11.2006 №456, зі змінами та доповненнями згідно з наказом Міненерговугілля України від 12.02.2014 №142.

Типи графіків
• Графіки обмеження споживання електричної енергії
• Графіки обмеження потужності
• Графіки аварійних відключень
• Спеціальні графіки аварійних відключень

Період дії графіків
Графіки обмеження споживання електричної енергії та потужності, графіки аварійних вимкнень електроенергії, спеціальні графіки аварійних вимкнень електроенергії запроваджуються на рік і складаються щороку за погодженням з Івано-Франківською облдержадміністрацією.

Умови застосування 
Дефіцит електричної потужності або палива, порушення стійкості роботи енергетичної системи, аварійна ситуація на електроенергетичному обладнанні.

Мета 
Забезпечення сталої роботи енергетичної системи, запобігання виникненню особливої системної аварії, ліквідація аварійних ситуацій на електроенергетичному обладнанні.

Хто вводить в дію графіки?
Графіки вводить в дію диспетчер НАК «Укренерго». Він дає відповідну вказівку диспетчерам оперативно-диспетчерських служб енергокомпанії, які зобов’язані провести вимкнення споживачів протягом 15 хвилин з отримання вказівки.


03.12.2014 384 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

464
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1559
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1603
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1589
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5533
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8094 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

846

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1548

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2313

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2322
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

462
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2483
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3877
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2119
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

431
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2351
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3366
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25917 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

746
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

975 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

686
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2261 6