В обласній раді досі не можуть прийняти новий Порядок проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках Прикарпаття

 

 

Сьогодні, 6 вересня, відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальної власності, розвитку малого і середнього бізнесу.

 

Серед іншого депутати розглянули питання порядку денного: «Про Порядок проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках області», пише Фіртка.

 

Як проінформував начальник Івано-Франківського обласного управління водних ресурсів Роман Михайлюк до нового Порядку внесено десяток змін.

 

Зокрема, за словами Михайлюка, депутатський корпус або екологічна комісія раз на рік визначатиме місця де необхідно проводити дані роботи. Екокомісія буде затверджувати перелік осіб, до якого входитимуть спеціалісти, представники громадських організацій, депутатського корпусу.

 

Втім голова комісії Остап Дзеса зазначив, що положення про проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках вкрай необхідне, адже без нього виникає маса проблем.

 

«Положення добре, як на мене, тому що у нас є цілий ряд ділянок в області, які просто зносяться повенями, як «корова язиком злизує». У нас ця площа вимірюється десятками гектарів. При чому стихія не тільки зносить поля, а й добирається до цвинтарів. Але ви сфальшували це все і довели до того, що об нас витирали ноги всі, хто тільки хотів. Це завдячуючи вам особисто…Весь удар негативу легенько віднесли на обласну раду. Ви це соціальне питання звели нанівець. Відповідаєте за все те, що робилося, ви особисто. І я маю величезний сумнів, що після того, як ми це питання проголосуємо, ви цю роботу забезпечите. Але я вас не призначаю і не звільняю, я висловлюю свою думку і озвучу її на сесії», - обурився голова комісії Остап Дзеса.

 

Керівник управління Роман Михайлюк відповів, що наразі мова йде про експертний висновок.

 

«Експертний висновок потрібно зараз затвердити і відправити до Державної служби з питань регуляторної політики, а тоді коли прийде висновок звідти ми можемо відправити це рішення на сесію обласної ради», - пояснив управлінець.

 

Крім того, Михайлюк дав відповів на слова Дзеси:

 

«З нас давно зняли перевіряючі функції. Для цього є поліція і всі інші органи. На сьогодні вже було чотири перевірки. І там де працювали ми можемо з вами ще раз проїхатись», - наголосив Михайлюк.

 

Також додав, що перевірки відбувались за участі представників політпартій та активістів, мовляв «ми разом з ними також пройшли всі кола пекла».

 

Зрештою депутати висловили зауваження щодо оформлення матеріалів. Депутат Олександр Левицький зазначив, що наразі вони виглядають не як регуляторний акт, а як проект рішення.

 

Мовляв членам комісії у робочих матеріалах не роздали самого експертного висновку, а відтак виходить, що зараз комісія розглядає не висновок, а проект рішення, який має виноситись на сесійне обговорення.

 

Голова комісії зазначив, що в його матеріалах експертний висновок міститься. Тож Остап Дзеса зачитав для присутніх текст висновку.

 

Як пояснила представник юридичного відділу, наразі депутатам потрібно проголосувати за погодження направлення експертного висновку.

 

Роман Михайлюк уточнив, що напряму від Івано-Франківського облводресурсів звертатися до Державного агентства регуляторної політики не може, це звернення має йти від облради.

 

Після майже годинної дискусії депутати все ж поголосували за відправлення експертного висновку до столичного відомства.

 

Відтак висновок повинні надіслати в Київ до Державної регуляторної служби, лише після отримання відповіді новий проект рішення «Про Порядок проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках області» зможуть винести на розгляд сесії Івано-Франківської обласної ради.

 

Нагадаємо, у вересні 2016 року депутати проголосували за скасування рішення "Про порядок проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках області". За це тоді віддали свої голоси 57 обранців.

 

Протягом року напрацьовувались пропозиції і зміни щодо попереднього скасованого рішення. Ознайомитись з ними можна за посиланням.

 

Про заробіток на незаконному видобутку піщано-гравійної суміші, який приховується під видом руслоочисних і руслорегулювальних робіт читайте у матеріалі Євгена Гапича.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Депутати облради приведуть норми руслоочисних робіт у відповідність до законадавства

Галабала вимагає анулювати незаконні погодження на руслоочисні і руслорегулювальні роботи і нарахувати збитки за шкоду

Ольга Галабала: Керівництво облради добре знало про незаконний вивіз шутрів, але 5 років мовчало

Наталія Сербин: Мораторій від голови облради - це популізм

Як «генерали піщаних кар’єрів» заробляють на руслоочисних роботах (відео)


06.09.2017 606 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

164
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2890
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21048
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1957
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1338 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2345

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

669

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2125

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

808

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1394
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

122
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

454
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

987
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

124
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

739
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

672
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8201
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

796 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

865
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2149 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

808