Сьогодні, 6 вересня, відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальної власності, розвитку малого і середнього бізнесу.
Серед іншого депутати розглянули питання порядку денного: «Про Порядок проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках області», пише Фіртка.
Як проінформував начальник Івано-Франківського обласного управління водних ресурсів Роман Михайлюк до нового Порядку внесено десяток змін.
Зокрема, за словами Михайлюка, депутатський корпус або екологічна комісія раз на рік визначатиме місця де необхідно проводити дані роботи. Екокомісія буде затверджувати перелік осіб, до якого входитимуть спеціалісти, представники громадських організацій, депутатського корпусу.
Втім голова комісії Остап Дзеса зазначив, що положення про проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках вкрай необхідне, адже без нього виникає маса проблем.
«Положення добре, як на мене, тому що у нас є цілий ряд ділянок в області, які просто зносяться повенями, як «корова язиком злизує». У нас ця площа вимірюється десятками гектарів. При чому стихія не тільки зносить поля, а й добирається до цвинтарів. Але ви сфальшували це все і довели до того, що об нас витирали ноги всі, хто тільки хотів. Це завдячуючи вам особисто…Весь удар негативу легенько віднесли на обласну раду. Ви це соціальне питання звели нанівець. Відповідаєте за все те, що робилося, ви особисто. І я маю величезний сумнів, що після того, як ми це питання проголосуємо, ви цю роботу забезпечите. Але я вас не призначаю і не звільняю, я висловлюю свою думку і озвучу її на сесії», - обурився голова комісії Остап Дзеса.
Керівник управління Роман Михайлюк відповів, що наразі мова йде про експертний висновок.
«Експертний висновок потрібно зараз затвердити і відправити до Державної служби з питань регуляторної політики, а тоді коли прийде висновок звідти ми можемо відправити це рішення на сесію обласної ради», - пояснив управлінець.
Крім того, Михайлюк дав відповів на слова Дзеси:
«З нас давно зняли перевіряючі функції. Для цього є поліція і всі інші органи. На сьогодні вже було чотири перевірки. І там де працювали ми можемо з вами ще раз проїхатись», - наголосив Михайлюк.
Також додав, що перевірки відбувались за участі представників політпартій та активістів, мовляв «ми разом з ними також пройшли всі кола пекла».
Зрештою депутати висловили зауваження щодо оформлення матеріалів. Депутат Олександр Левицький зазначив, що наразі вони виглядають не як регуляторний акт, а як проект рішення.
Мовляв членам комісії у робочих матеріалах не роздали самого експертного висновку, а відтак виходить, що зараз комісія розглядає не висновок, а проект рішення, який має виноситись на сесійне обговорення.
Голова комісії зазначив, що в його матеріалах експертний висновок міститься. Тож Остап Дзеса зачитав для присутніх текст висновку.
Як пояснила представник юридичного відділу, наразі депутатам потрібно проголосувати за погодження направлення експертного висновку.
Роман Михайлюк уточнив, що напряму від Івано-Франківського облводресурсів звертатися до Державного агентства регуляторної політики не може, це звернення має йти від облради.
Після майже годинної дискусії депутати все ж поголосували за відправлення експертного висновку до столичного відомства.
Відтак висновок повинні надіслати в Київ до Державної регуляторної служби, лише після отримання відповіді новий проект рішення «Про Порядок проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках області» зможуть винести на розгляд сесії Івано-Франківської обласної ради.
Нагадаємо, у вересні 2016 року депутати проголосували за скасування рішення "Про порядок проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках області". За це тоді віддали свої голоси 57 обранців.
Протягом року напрацьовувались пропозиції і зміни щодо попереднього скасованого рішення. Ознайомитись з ними можна за посиланням.
Про заробіток на незаконному видобутку піщано-гравійної суміші, який приховується під видом руслоочисних і руслорегулювальних робіт читайте у матеріалі Євгена Гапича.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Депутати облради приведуть норми руслоочисних робіт у відповідність до законадавства
Ольга Галабала: Керівництво облради добре знало про незаконний вивіз шутрів, але 5 років мовчало
Наталія Сербин: Мораторій від голови облради - це популізм
Як «генерали піщаних кар’єрів» заробляють на руслоочисних роботах (відео)