В обхід АМКУ: Насалик пропонує Кабміну віддати Ахметову 4 мільярди, встановивши пріоритет газового вугілля

Кабінет Міністрів планує зробити пріоритетним включення в роботу блоків теплових електростанцій, що працюють на видобутому в Україні вугіллі, без врахування цінової конкуренції на ринку.

Відповідний проект розпорядження Кабміну є в розпорядженні «Наших грошей».

Нині цей документ знаходиться на узгодженні членів уряду і передбачає також наказ ДП «Енергоринок» розробити заданий графік навантаження з урахування пріоритетності роботи блоків ТЕС на українському вугіллі.

Сам проект розпорядження Кабміна розроблено Міністерством палива та енергетики. В пояснювальній записці міністерство вказало, що через окупацію Донбасу утворився дефіцит енергетичного вугілля на рівні 5 млн тон на рік. Це змусило для стабільного проходження опалювального сезону закуповувати імпортне вугілля, яке більш дороге.

За даними Міненерго, до України було завезено (період не уточнений) 1,4 млн т вугілля марок А (антрацитне) та П (пісне) з Південно-Африканської республіки та США на загальну суму 3,7 млрд грн, що майже дорівнює рівню держпідтримки шахт в останні два роки – 2,9 млрд грн.

За розрахунками Міненерго, вибір на користь вітчизняних шахт допоможе Україні зекономити 900 млн грн. А також сприятиме зниженню залежності від Росії, на яку припадає 80% імпорту, та укріпленню національної валюти через зниження обсягів виводу валюти. Зміцнення гривні, порахували в Міненерго в кінцевому випадку підвищить купівельну спроможність населення через здешевлення як імпортних так і вітчизняних товарів.

Нагадаємо, після окупації Донбасу Україна втратила видобуток антрацитового вугілля і нині видобуває вугілля групи Г (газове).

У вересні 2017 року Рада ринку оптової електроенергії затвердила проект змін до Правил оптового ринку (Протокол №26 від 20.09.2017). Зміни встановили пріоритетне включення у роботу блоків ТЕС, що працюють на вугіллі газової марки перед блоками, що працюють на вугіллі антрацитової марки, безвідносно до цінової конкуренції.

У свою чергу, Асоціація споживачів енергетики та комунальних послуг заявила, що прийняті зміни сприятимуть додатковому виробітку товарної продукції без жодної цінової конкуренції у сумі понад 4 млрд грн на рік. Бенефіціарами такого рішення Асоціація називає «ДТЕК» Ріната Ахметова, яка контролює 85% видобутку вугілля марки Г в Україні. Також під контролем корпорації біля 75% вітчизняної теплогенерації, що працює на газовому вугіллі.

Але Антимонопольний комітет, проаналізувавши новації Ради ОРЕ, весною 2018 року заборонив їх вносити до правил гуртового ринку через існуючі ризики суттєвого обмеження конкуренції на ринку генерації електроенергії.

Нагадаємо, у 2016 році Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг під керівництвом екс-менеджера компаній «Рошен» та «ICU» Дмитра Вовка ввела нову формулу розрахунку вартості вугілля – «Роттердам+». Формула повинна була позбавити ТЕС залежності від вугілля з окупованих територій і зробити вигідним імпортом з зовнішніх ринків. В результаті дії формули різко зросли тарифи теплової генерації, 80% якої в Україні контролює «ДТЕК» Ахметова.

Також після введення в дію «роттердамської» формули єврооблігації  ДТЕК подорожчали на 40%. Коли вони були дешевими їх скупкою займалась компанія «ICU» («Investment Capital Ukraine»), у якій працював керівник НКРЕКП Дмитро Вовк і тодішній міністр енергетики та вуглепрому Володимир Демчишин. І ця ж фірма обслуговує фінансові операції президента Петра Порошенка.

З боку Антимонопольного комітету впровадження формули «Роттердам+» погодив особисто голова АМКУ Юрій Терентьєв.


Читайте також:

"Прикарпатський міністр" Насалик підтвердив, що газ для населення подорожчає

"Прикарпатський міністр" пасе задніх у виконанні обіцянок (інфографіка)

Шахтарі побажали "прикарпатському міністру" Насалику гарної відпустки на Мальдівах

У центрі Києва "прикарпатський міністр" Насалик побився з депутатом (відео)

ЗМІ: "Прикарпатський міністр" Насалик каже, що лист про кооперацію в енергетиці з Росією - фейк

Доходи у членів Кабміну: "прикарпатський міністр" Насалик потрапив у ТОП-5 (інфографіка)

"Прикарпатський міністр" Насалик знову провалив обіцянку

"Прикарпатський міністр" Насалик запевняє, що розрахувався з шахтарями повністю

"Прикарпатський міністр" Насалик попросив грошей на модернізацію вугільної галузі

"Прикарпатський міністр" Ігор Насалик не виконав обіцяне

"Прикарпатський міністр" Насалик протягує реконструкцію рідної ТЕЦ за 1,4 мільярда перед її приватизацією

"Прикарпатський міністр" Насалик за бюджетні гроші зробить аварійну сигналізацію на рідній ТЕЦ, яку скоро приватизують


25.09.2018 3932 3
Коментарі (3)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2848
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20989
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1934
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1318 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2338
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4012

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

646

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2111

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

791

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1384
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

87
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

442
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

978
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

94
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

721
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

717
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

662
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8157
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

738 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

855
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2135 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

798