В обіймах війни: коли хочеш жити, медицина безсила

Прикарпатський боєць вцілів після тяжкого поранення. Коли його підстрелили і він стікав кров’ю у полі, то потрапив у полон. Терористи не розуміли чи буде кого на ранок обмінювати: лікарі не давали шансів чоловіку.


Тарас Кравченко – старший сержант поліції, спецпризначенець. 40-річний боєць народився у Галицькому районі. Як почалася війна, вирішив не чекати, коли покличуть служити, а самостійно зголосився і пішов вчитися.

«Тоді я розумів, що є два варіанти: одразу йду або очікую. Але я сам хотів вирішувати свою долю», - пояснює Тарас Кравченко.

До війни чоловік працював програмістом і непоганий заробіток мав. Але відсиджуватися дома не хотів, бо мав внутрішній обов’язок. Раніше Тарас служив у внутрішніх військах і за це отримав державну нагороду. Каже, прадід і дідо воювали і він повинен. А початок війни передбачав, посилаючись на те, що багато читав.

Коли потрапив на полігон, де тривали трьохмісячні навчання, хлопців вчили «беркутівці» . Тарас розумів, що певну базу знань отримає, а далі варто покладатися тільки на себе. Чоловік розумів тих, хто так і не вирушив у зону АТО. Впевнений, що не варто себе підставляти ворогу під приціл,якщо не готовий. Війна закинула Тараса в Іловайськ у серпні 2014 року. Про ситуацію в зоні бойових дій прикарпатець небагатослівний: колектив хвалить, їсти було що, тільки на сон часу постійно не вистачало.

«Ми розуміли, що людина, яка запанікує, загине. Потрібно було думати про себе і команду, заряджаючи патрони і стріляючи. Коли ти робиш свою роботу, час йде спокійніше», - запевняє Тарас.

Кожен з них чекав, коли все завершиться. Хлопці за декілька днів вивчили ворога і знали, коли буде атака.

«Найважливіша зброя, яка у мене є, це моя голова. Бо якщо у тебе є найпотужніша зброя, але ти не вмієш нею користуватися і боїшся вчасно застосувати, то що вона тобі дасть?», - розповідає Тарас Кравченко.

29 серпня бійці виходили з оточення. Їх машину обстріляли кулеметами, а водія вбили. Добре, що в автомобілі верх був відкритим і бійці могли врятуватися, вистрибуючи на ходу. У першій черзі одного чоловіка ворог застрелив. Готувалася друга черга, у якій був Тарас.

Коли він вискочив і падав, то думав, що поранення і смерть оминув. В цих декілька секундах навіть не зрозумів, коли куля влучила під самісіньке серце. Кров била струмом вгору, а Тарас, лежачи на землі, чекав кінця. Просив побратимів тікати, а його залишити, щоб і їх не зачепило. В якийсь момент заснув, за 30 хвилин прокинувся і зрозумів, що ще живий. А тим часом кров текла при кожному ударі серця. Тарас ледве поклав пов’язку, випив обезболюючі і міцно притиснув автомат, а болі вже не чув.

«Думаю, коли людина хоче жити, то медицина безсила. Я ковтав обезболюючі, начепив легеневу пов’язку і  розумів, що це ще не кінець».

Знайшли Тараса за добу сепаратисти. Забрали на базу, зв’язали і грозилися допитом. Запитали лікаря, що з ним буде, а той відповів: «Кілька годин проживе, а далі на ковбасу». Тоді терористи вирішили ледь живого Тараса обміняти, але якщо до ранку дотягне. Чоловіка питали чи не загнеться і почули у відповідь, що не дочекаються.

Боєць слово дотримав і коли його обміняли, одразу доправили до вертольота. Тарас знітився і просився до машини, бо так боявся висоти і не розумів, як має перенести ще це. Побратими казали, що часу на машину немає. Вертольотом чоловіка доставили до військового госпіталю, в якому було так багато поранених, що поглядом Тарас не міг зрозуміти скільки їх. Лікарі уже на чолі писали номер пораненого. Тарас добре пам'ятає, що був 121-шим. Йому сказали,  що одне ребро роздроблене, а ще три - переломані. А ще порвані м’язи на руці і пошкоджена нога. Лікувався Тарас до нового року, а потім повернувся у батальйон – програмістику закинув:

«Людина змінюється, коли йде далі. Головне не повертатися по житті назад. Я вибрав шлях і ним крокую далі».


Підготувала Лідія БОЙКО

Сектор комунікації поліції Івано-Франківщини


10.12.2018 Лідія БОЙКО 3233 1
Коментарі (1)

Ярослав 2018.12.05, 19:22

Молодець ! Успіху тобі Тарасе !

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

621
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1156
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2478
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1338
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1967 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2911

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

658

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

740

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1652

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1635
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

331
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

441
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18358
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7467
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3648
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1034
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10772
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

279
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

275
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

467
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

443
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

675