В НПП «Гуцульщина» продовжують незаконно рубати дерева (відео)

 

 

Під видом санітарних рубок в Нацпарку «Гуцульщина» знищують здорові та непошкоджені дерева. Адміністрація парку відмежовується від зловживань, міністр екології виправдовується що не може змінити ситуацію, а в той час Карпати продовжують лисіти.


Про це йшлося в сюжеті програми «Час. Підсумки тижня» на телеканалі «5 канал».


НПП Гуцульщина створили на Івано-Франківщині півтора десятиліття тому, щоб зберігати і примножувати лісовий фонд. Але здорові дерева тут видають за хворі і рубають, лише навесні тут зрубали тисячу буків і смерек.


«Вони кажуть що це санітарні заходи, але перш за все вони винищували здорову смереку, а все сухе залишали. 30% - зрубана площа, на ній нема вже смереки, росте береза, трепека, вільха» - каже сільський голова села Пістинь Тарас Бейсюк.


Заступник директора НПП Юрій Стефурак переконує, що неушкоджених здорових дерев вони не рубали. А от за словами іншого співробітника Гуцульщини, здорові дерева під пилку таки потрапляють.


«Як ми врубали 100 дерев, десь там 4-5 дерев сироростучих є, їх ж не лишиш, їх чи вітер зламає, чи виверне бурелом, чи вітровал, чи воно всохне. Шо робити? Вирубувати» - каже заступник начальника Шешорського науково-дослідного відділення НПП Гуцульщина Василь Соколюк.


Проте варто трохи заглибитись в Нацпарк, щоб побачити чимало сухих стовбурів, які роками не привертають увагу лісорубів.


«Ось так господарює національний парк: хворе дерево серед здорового лісу. Вони санітарять там де їм вигідно» - каже депутат Косівської райради від партії «ВОЛЯ» Петро Іванишин.


В адміністрації парку нарікають: проблема глобальна, смерека яку 100 років тому почали висаджувати в Карпатах, нині масово сохне, мовляв, лише нині з’ясувалося, що смерека для місцевих гір  не підходить.


Місця хвойних дерев, які зрізали подекуди займають кущі і змішаний ліс. Це місцеві старожили називають «краками». «Колись файний був ліс, а тепер самі краки».


Водночас навколо Нацпарку чимало лісів за які відповідають лісгоспи, і тут, навіть, не потрібно підніматися високо в гори, щоб побачити наскільки вони лисі. Пилорами на кожному другому подвірї, місцеві дороги розбивають важкі лісовози.


Петро Іванишин каже, пояснити документально можна вирубку будь-якого масштабу і будь-яких дерев. «Існує 40 видів рубок, чіповану деревину, яку вивозять лісовозами можна підвести під будь-яку з них».


В той час, міністр екології Остап Семарак змушений виправдовуватись, ситуацію виправити поки не виходить. «Були змінені правила рубки лісу, зараз вони проходять остаточні погодження в міністерствах. Щоб впорядкувати ситуацію з вирубками лісу не достатньо лише прийняти закони чи нові правила, для цього потрібна співпраця між всіма міністерствами , органами місцевого самоврядування, та центральною владою»


Петро Іванишин запевняє, що в таких рубках лісу задіяні всі. «Це все є схеми. Від простого лісника і до директорів лісагентств».

 


21.09.2016 896 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

615
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3201
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21320
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2106
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1595 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2474

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

405

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

276

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

863

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2267
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

287
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

565
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1110
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

269
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

886
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

855
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

768
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8346
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

429
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1256 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2289 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

977