В НПП «Гуцульщина» продовжують незаконно рубати дерева (відео)

 

 

Під видом санітарних рубок в Нацпарку «Гуцульщина» знищують здорові та непошкоджені дерева. Адміністрація парку відмежовується від зловживань, міністр екології виправдовується що не може змінити ситуацію, а в той час Карпати продовжують лисіти.


Про це йшлося в сюжеті програми «Час. Підсумки тижня» на телеканалі «5 канал».


НПП Гуцульщина створили на Івано-Франківщині півтора десятиліття тому, щоб зберігати і примножувати лісовий фонд. Але здорові дерева тут видають за хворі і рубають, лише навесні тут зрубали тисячу буків і смерек.


«Вони кажуть що це санітарні заходи, але перш за все вони винищували здорову смереку, а все сухе залишали. 30% - зрубана площа, на ній нема вже смереки, росте береза, трепека, вільха» - каже сільський голова села Пістинь Тарас Бейсюк.


Заступник директора НПП Юрій Стефурак переконує, що неушкоджених здорових дерев вони не рубали. А от за словами іншого співробітника Гуцульщини, здорові дерева під пилку таки потрапляють.


«Як ми врубали 100 дерев, десь там 4-5 дерев сироростучих є, їх ж не лишиш, їх чи вітер зламає, чи виверне бурелом, чи вітровал, чи воно всохне. Шо робити? Вирубувати» - каже заступник начальника Шешорського науково-дослідного відділення НПП Гуцульщина Василь Соколюк.


Проте варто трохи заглибитись в Нацпарк, щоб побачити чимало сухих стовбурів, які роками не привертають увагу лісорубів.


«Ось так господарює національний парк: хворе дерево серед здорового лісу. Вони санітарять там де їм вигідно» - каже депутат Косівської райради від партії «ВОЛЯ» Петро Іванишин.


В адміністрації парку нарікають: проблема глобальна, смерека яку 100 років тому почали висаджувати в Карпатах, нині масово сохне, мовляв, лише нині з’ясувалося, що смерека для місцевих гір  не підходить.


Місця хвойних дерев, які зрізали подекуди займають кущі і змішаний ліс. Це місцеві старожили називають «краками». «Колись файний був ліс, а тепер самі краки».


Водночас навколо Нацпарку чимало лісів за які відповідають лісгоспи, і тут, навіть, не потрібно підніматися високо в гори, щоб побачити наскільки вони лисі. Пилорами на кожному другому подвірї, місцеві дороги розбивають важкі лісовози.


Петро Іванишин каже, пояснити документально можна вирубку будь-якого масштабу і будь-яких дерев. «Існує 40 видів рубок, чіповану деревину, яку вивозять лісовозами можна підвести під будь-яку з них».


В той час, міністр екології Остап Семарак змушений виправдовуватись, ситуацію виправити поки не виходить. «Були змінені правила рубки лісу, зараз вони проходять остаточні погодження в міністерствах. Щоб впорядкувати ситуацію з вирубками лісу не достатньо лише прийняти закони чи нові правила, для цього потрібна співпраця між всіма міністерствами , органами місцевого самоврядування, та центральною владою»


Петро Іванишин запевняє, що в таких рубках лісу задіяні всі. «Це все є схеми. Від простого лісника і до директорів лісагентств».

 


21.09.2016 867 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2565
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1211
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1135
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2316
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3762
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2756 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

997

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

843

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

795

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

741
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10476
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1327
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

373
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5475
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1182
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2981
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

573
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

418 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

856
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

747
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

796