В наступному році ІФНТУНГ відкриє 4 нові інститути та 11 кафедр

 

/data/blog/64905/ab887f025d4a401a2593ffc10cd2807f.jpg

 

Такі рішення прийняла Вчена рада Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу на засіданні.

 

Зокрема, йшлося про створення в університеті Інституту теплоенергетики на базі Бурштинського енергетичного коледжу. Цей навчальний заклад і раніше вважався структурним підрозділом ІФНТУНГ, але тепер, у зв’язку із певними змінами в освітньому законодавстві, стало доцільним реорганізувати його в інститут. Тим більше, що практично за всіма можливими показниками коледж дійсно гідний носити таке ім’я, передає Фіртка з посиланням на прес-службу ІФНТУНГу.

 

Коледж має давню історію — тут отримали освіту вже не одне покоління майбутніх енергетиків. У коледжі надзвичайно високий фаховий рівень педагогічного колективу, котрий очолює директор Олександр Джура. Процес підготовки середніх спеціалістів для галузі має все необхідне матеріально-технічне забезпечення; господарство коледжу – учбові та адміністративні корпуси, навчально-виробничі лабораторії, гуртожитки та спортзали – розташовані в загальному на території в 6 гектарів.

 

— Коли таким, як наш коледж, закладам було надано статусу «вищий навчальний заклад 1-2 ступеню акредитації», ми робили все можливе, щоб дійсно досягнути такого високого рівня, — говорить директор Олександр Джура. — Зокрема, за трьома направленнями створений бакалаврат, а середніх спеціалістів готуємо за 8 спеціальностями.

 

Для реорганізації коледжу в Інститут необхідно, щоб в ньому діяли 5 кафедр з відповідними напрямами діяльності, утворити які й було вирішено на Вченій раді. Кадрове забезпечення нових структурних одиниць проводитиметься за рахунок існуючого викладацького потенціалу університету.

 

Аналогічна реорганізація очікує й на Інститут післядипломної освіти (директор Віктор Петренко) при ІФНТУНГ. Утворення 5 додаткових кафедр за напрямами «розробка та експлуатація природних ресурсів», «логістична інфраструктура нафтогазового комплексу», «раціональне природокористування»  та іншими підніме роботу Інституту на ще вищий та якісніший рівень.

 

Новий статус отримає й один з найстаріших, базових факультетів техуніверситету — геологічний. Він буде трансформований в Інститут геології. Саме таку ємну і глибоку назву вирішено йому дати на Вченій раді за пропозицією ректора ІФНТУНГ Євстахія Крижанівського.

 

— Це рішення не є спонтанним, — підкреслив у своєму виступі на засіданні Євстахій Іванович, — адже це не просто несправедливо, що геологічний факультет залишився ніби в нижчому званні, коли решта стали інститутами. Головне те, що це надзвичайно важливий напрям як підготовки фахівців, так і наукових розробок. Тому після проведеної підготовчої роботи та всебічного вивчення питання ми прийшли до висновку, що перспективним буде відкриття нової спеціальності «економічна геологія» та відповідної нової кафедри. А в майбутньому в Інституті геології ІФНТУНГ розвиватимуться й гідрогеологія, геоінформатика та інші споріднені напрями.

 

Також певні зміни очікують і на факультет архітектури туристичних комплексів. Цей структурний підрозділ, який успішно діє практично вже десятиліття, досяг необхідного ступеню розвитку і буде реорганізований в Інститут архітектури і будівництва туристичних комплексів. Як повідомив декан факультету Ярослав Василишин, поки що це, так би мовити, робоча назва, але на сьогодні вже працюють  5 кафедр за відповідними напрямами («туризму», «будівельної механіки» та інші, в тому числі й випускові), котрі готові й надалі не лише здійснювати підготовку висококваліфікованих фахівців, а й вести глибокі наукові дослідження – за рішенням Вченої ради незабаром вже в складі новоутвореного інституту.

 

Таким чином, Івано-Франківський національний технічний університет новий навчальний рік зустріне оновленим у структурному відношенні — з чотирма новоутвореними інститутами та 11-ма новими кафедрами.

 

Розвитку набуде й магістратура вишу: планується збільшення ліцензії щодо підготовки магістрів за рядом спеціальностей. Саме над вивченням потреби та вирішенням організаційних питань розпочато активну роботу після прийняття відповідного рішення Вченою радою університету.


08.12.2014 638 0
Коментарі (0)

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

470
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2373
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2303 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2167 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2914
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2693 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

542

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1220

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1292

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2100
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

715
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

446
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

812
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43615
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3205
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1124
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2119
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35342 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

303
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

432
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

650
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

789