23 грудня у виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради представили результати соціологічного опитування студентів Івано-Франківська щодо толерантності та відкритості міста до іноземців.
Опитування було ініційоване відділом міжнародних відносин і туризму міського виконавчого комітету та проведене спільно з фахівцями Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, пише Фіртка з посиланням на Стик.
Дослідження відбувалося в жовтні під час відзначення в місті Європейського тижня місцевої демократії. Його учасниками стали студенти Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та Івано-Франківського національного медичного університету.
Актуальність проведення відповідної роботи на сьогодні не підлягає сумніву. Адже з моноетнічного, закритого міста радянської доби обласний центр стрімко перетворюється на центр туризму, відкритий для представників інших національностей і культур. Крім того, збільшується кількість іноземців, які або залишаються на постійне місце проживання, або укладають шлюби з мешканцями нашого міста. За даними статистики, у 2014 році було зареєстровано 65 шлюбів з іноземцями, а цього року лише за 9 місяців – 84. На сьогодні в місті перебуває 2412 іноземних студентів. Все це робить вкрай важливим розроблення місцевої політики для забезпечення відкритості та безпечного перебування іноземців в Івано-Франківську.
Відкрив захід заступник міського голови з питань економічного та інтеграційного розвитку Богдан Білик. Він зауважив, що більшість іноземців вважають наше місто комфортним для проживання, а для підтвердження такого статусу департаментам і відділам виконавчого комітету слід працювати над програмами лояльності стосовно представників інших національностей. Після вступного слова з короткими інформаційними доповідями щодо проблем толерантності та міжкультурного порозуміння виступили викладачі філософського факультету ПНУ.
Далі відбулася сама презентація результатів дослідження, яку провела завідувач відділу виховної та психолого-педагогічної роботи ПНУ, кандидат психологічних наук Лілія Романкова. Як зазначила науковець, опитування паралельно було проведено у ПНУ (опитано 995 студентів), в ІФНТУНГ (опитано 460 вітчизняних і 92 іноземних студентів) та в ІФНМУ (опитано 395 вітчизняних і 544 іноземних студентів). Вітчизняним студентам пропонувалося відповісти на 5 питань, які стосувалися їх ставлення до присутності іноземців в місті. Для іноземців була розроблена анкета з 11 питань, і стосувалася не тільки загальної оцінки ставлення до них мешканців обласного центру, а й оцінки зручності проживання в місті.
Захід завершила панельна дискусія на тему: «Жити разом у мультикультурних суспільствах: повага, діалог, взаємодія. Івано-Франківській вимір», у якій взяли участь представники вишів, де проводилося опитування, та посадовці міського виконавчого комітету. Модератором дискусії був відомий прикарпатський науковець та громадський діяч Сергій Адамович. У ході дискусії обговорено результати дослідження, здійснено спроби визначити причини виявлених тенденцій та окреслено основні завдання, які стоять перед міською владою в розробці політики щодо утвердження принципів відкритості та толерантності в нашому місті.