Традиційно, скорботним віче, хвилиною мовчання і панахидою сьогодні громадськість Івано-Франківська відзначила день пам’яті за загиблими у тяжкі часи великого голоду в Україні 1932-1933 років.
На центральній площі міста – Вічевому майдані зібрались сотні франківців, щоб пом’янути жертв Голодомору.
До громадськості із закликом пам’ятати ті тяжкі часи, вшановувати невинно убієнних і єднатися навколо пам’яті звернулися представники місцевої влади і освітяни.
«Ці свічки, які ми запалили сьогодні, мали б горіти у кожній оселі, по всьому світі, не тільки там де є українці. Сьогодні держава мала б теж поставити все на свої місця. Сказати, що це був не голодомор, а справжній геноцид, спланований для винищення української нації, українського народу, українського селянства. На жаль, так сьогодні нема. Вічна пам'ять тим, хто став жертвою цього жахливого геноциду», - звернувся до громади заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Верес.
Перед традиційним скорботним віче, відзначити цю трагічну дату в історії України вирішила молодь.
Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні, а також активісти громадської організації "Відсіч" підготували страви, завдяки яким українці виживали у старшні часи.
Кожен охочий міг скуштувати страви з кори дуба, листя кропиви та кульбаби, каштанів, насіння льону, кропу та інших продуктів.
Такою акцією молоді люди намагалися показати цінність людського життя й вийти за рамки офіційного вшанування загиблих. "Мало поставити свічку за людскі душі, мало назвати цифри - перерахувати скільки там загинуло мільйонів людей . Давайте спробуємо відчути, власною душею доторкнутися до тих подій. Ще не відомо що буде більшими гріхом - коли ми забудемо і перестанемо вшановувати тих людей, чи коли ми будемо вшановувати тільки в рамках офіціозу", - зазначила одна із організаторів такого "стола голоду" студентка Аня Жеребецька.
"Стіл голоду"
Схожі страви рятували українців у голодні роки
Мама пояснює діткам з чого приготовані страви