В Івано-Франківську визначили ТОП-5 найкращих доріг (фото)

 

 

За цьогорічним загальнодержавним рейтингом найгіршими визнані дороги в Одеській, Львівській та Івано-Франківській областях.

 

В обласному центрі Прикарпаття ситуація з дорогами теж не надто втішна. Водії кажуть, що після щорічних ямкових ремонтів одних і тих же вулиць дорожнє покриття на них рівнішим не стає.

 

«Західний кур’єр» вирішив з’ясувати, які дороги у місті можна вважати найкращими.

 

Обласний центр Прикарпаття має доволі розгалужену вулично-шляхову мережу. Як повідомили у департаменті комунального господарства, транспорту і зв’язку, у місті є понад 500 вулиць, які перебувають на балансі дорожнього ремонтно-експлуатаційного управління. Загальна протяжність доріг, разом із селами, що територіально входять до Івано-Франківської міської ради, становить 323,4 кілометра загальною площею 2579,4 тисяч квадратних метрів. З них 227 км доріг мають асфальтобетонне покриття площею 1608,8 тис. кв. м Бруківка площею 68,2 тис. кв. м збереглася на 2,4 км вулиць. Ще 62,2 км доріг мають гравійне покриття площею 450,1 тис. кв. м. А у селах Івано-Франківської міськради залишається ще 31,8 км ґрунтових доріг площею 252,3 тис. кв. метра.

 


Головною проблемою івано-франківських доріг у галузевому департаменті міськвиконкому вважають те, що їхній транспортно-експлуатаційний стан та загальний стан дорожньої інфраструктури не забезпечує швидкого, комфортного, економічного і безпечного перевезення пасажирів та вантажів. А це, своєю чергою, перешкоджає прискореному соціально-економічному та екологічно збалансованому розвиткові міста, підвищенню конкурентоспроможності автомобільних доріг щодо транзитних перевезень та розвиткові автомобільного туризму й не забезпечує належної безпеки руху транспорту і пішоходів.

 


Незадовільний стан доріг – одвічна проблема і болюча тема. Кажуть, що це важкий спадок від СРСР і наслідки старих технологій будівництва та ремонту шляхів, які у ті часи часто-густо будували навіть без необхідної основи. Скажімо, основою для проїжджої частини вулиці Хіміків, як недавно з’ясувалося, було… будівельне сміття. Радянські дороги не були розраховані на сучасні навантаження, теперішню кількість транспорту й інтенсивність руху. А весь догляд за дорогами полягав у їхньому прибиранні та поточному ремонті шляхом накладання латок. Ця технологія виявилась настільки «живучою», що її інтенсивно використовували донедавна, а подекуди ще й досі використовують на малих вулицях.

 


Кожна міська влада з перемінними успіхами намагалася вирішити проблему доріг. На зорі незалежності, за часів першого міського голови Ярослава Тайліха, шляховики впровадили, як тоді вони говорили, передову технологію. Вона полягала у тому, що дефектне покриття вирубували за допомогою відбійного молотка і уже потім, в одному рівні з існуючим покриттям, перекривали новим шаром асфальту. За другого міського голови Богдана Боровича до ремонту івано-франківських доріг вперше залучили поляків з їхньою фрезою. Вони вчили наших шляховиків працювати на новій техніці за новою технологією, яка згодом набула поширення, а колишньому орендному управлінню «Автошлях» навіть вдалося придбати вживану фрезу. Команда третього міського голови Зіновія Шкутяка, як відомо, зробила акцент на реконструкції центральної частини міста, продовжила започаткований попередниками повноцінний капітальний ремонт вулиць із замінами основи доріг та комунікацій. За першої каденції теперішнього міського голови Віктора Анушкевичуса у місті теж капітально відремонтували кілька доріг з влаштуванням нової основи та заміною мереж. Але коли у 2011 більшість у міськраді отримали представники ВО «Свобода», вони вирішили змінити систему ремонту доріг і відмовитись від традиційних ямкових та поточних ремонтів на користь вибіркових капремонтів із заміною  верхнього шару покриття. На жаль, ремонтам підземних мереж належної уваги тоді не надали і відремонтовані впродовж 2011-2013 років дороги уже не раз доводилось розкопувати, щоб усувати пошкодження водогонів, газопроводів і каналізації (зараз цей недолік уже врахували і під час цьогорічних ремонтів доріг ремонтують й мережі під ними).


Останніми роками вибірковим капремонтом відремонтували чимало перехресть і вулиць. З 2012 року під час ремонтів доріг у місті почали застосовувати щебенево-мастикову асфальтобетонну суміш. У ній у півтора рази більше бітуму, є спеціальні мінеральні додатки, вона міцніша, забезпечує краще зчеплення коліс з покриттям дороги і служить довше. ЩМА потрібно укладати безперервним безшовним методом при температурі не нижчій 140 градусів за Цельсієм. Але, на жаль, і на відремонтованих ЩМА дорогах уже з’являються мілкі дефекти, тріщини і напливи. Особливо це помітно на вул. Галицькій, а також у місцях зупинок громадського транспорту і перед світлофорами.

 


Тож чи є в Івано-Франківську добрі дороги і які з них можна вважати найкращими? Думки щодо цього в автомобілістів та шляховиків різні. Відрізняється і перелік вулиць, які вони вважають кращими серед решти. Але хто краще обізнаний зі станом доріг, як не керівник дорожнього ремонтно-експлуатаційного управління, у якого вони перебувають на балансі і яке їх утримує та ремонтує? Начальник ДРЕУ Володимир Юсипів погоджується, що вулиць з хорошим дорожнім покриттям є небагато. У попередні кілька років, завдяки уже згадуваним вибірковим капремонтам, кількість рівних, без ям, доріг у місті збільшилася. Але й до того були капітально відремонтовані з дотриманням усіх необхідних технологій вулиці, які добре збереглися, хоч пройшло вже чимало літ і зим. Найкраще покриття, за словами В.Юсипіва, наразі мають вулиці Тролейбусна, Короля Данила, Орлика, Сорохтея та Франка. А на думку опитаних автомобілістів, серед кращих (окрім відремонтованих з 2012 року) можна ще згадати вулиці Матейка, Вороного, Панаса Мирного, Максимовича, частково Бандери, Шухевичів, Тарнавського, Пстрака, Миру. Варто зазначити, що всі з названих вулиць свого часу ремонтували місцеві ШРБУ-1, «Автошлях» та ДРЕУ. Так що говорити, що в Івано-Франківську не вміли ремонтувати дороги, не можна.


ТОП-5
1. вул. Тролейбусна (рем. 2012-13 рр. «Івано-Франківськавтодор»).
2. вул. Короля Данила (рем. 2006-07 рр. ДРЕУ).
3. вул. Орлика (рем. 2005-06 рр. ШРБУ-1).
4. вул. Сорохтея (рем. 2008-09 рр. ПП з Городенки).
5. вул. Франка (рем. 2001 р; 2013 р. ШРБУ-31 Облавтодору; «Івано-Франківськавтодор»). 


28.07.2014 684 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1013
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2763
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

956
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1021
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1023 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3064 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

872

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

760

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

369

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1077
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

120
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2316
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1135
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

436
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15054
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7367
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

801
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

364
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

278
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

366
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

642
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1097