Сьогодні в Івано-Франківську вшанували пам'ять відомого українського політика Вячеслава Чорновола.
У 14 річницю загибелі видатного «рухівця» на поминальному віче зібралися керівництво Прикарпаття – заступник голови ОДА Роман Іваницький, перший заступник голови обласної ради Олександр Левицький, міська влада – заступник міського голови Михайло Верес, секретар міськради – Микола Вітенко, народні депутати України – «свободівці» Олександр Сич та Руслан Марцінків, а також громадські діячі та громадськість міста.
Здається, про Чорновола сказано вже все, однак з кожним роком відсутність постаті рівня Чоновола стає все відчутнішою в Україні. А тому, як запевняють учасники віча, з нього потрібно брати приклад і наслідувати. І інакше, як прагматиком, який хотів держави, його не називають.
«Його трактували по-різному. Називали прагматиком, романтиком, циніком, але він мовчки, терпляче тягнув свого воза… Як би це банально не звучало, сьогодні нам бракує Чорновола. Такого люблячого батька, чоловіка і сина цієї держави, який на буд-яке запитання завжди мав відповідь», - зауважив Роман Ткач.
Втім, попри непересічність постаті державного діяча, присутніх на віче було вже й не так багато. Франківці пояснюють таку ситуацію недопрацюваннями у роботі освітян, які мало розповідають підростаючому поколінню про Чорновола.
«Людям сьогодні не вистачає того духу та національного патріотичного почуття. Думаю, що Чорновіл є яскравим прикладом для молодих людей і саме на нього ми повинні рівнятися. Сумно бачити так мало людей, тому потрібно ще із маленького виховувати у дітях патріотичний дух, любов до вітчизни. А це вже залежить і від навчання і виховання», - зазначає пан Віталій.
Довідка "Фіртки":
Вячеслав Чорновіл - український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти русифікації та національної дискримінації українського народу, політичний в'язень СРСР. Один із ініціаторів створення Української гельсінської спілки. 25 березня 1999 року В'ячеслав Чорновіл загинув в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Соратники та прихильники рухівця і до нині вважають інцидент політичним убивством.