В Івано-Франківську відкрився спортивний зал імені І-го президента Івано-Франківської обласної федерації бойових мистецтв Павла Федорука (фото)

 

 

Сьогодні, 7 листопада, в Івано-Франківську на Сахарова 38 урочисто відкрився спортивний зал імені І-го президента ІФОФБМ Павла Федорука.

 

У ньому займатимуться вихованці спортивного клубу «Вікінг», передає кореспондент Фіртки.

 

Як розповів головний тренер клубу змішаних єдиноборств «Вікінг» Олександр Шевчук, клуб входить до складу Івано-Франківської обласної федерації бойових мистецтв, першим президентом якої був Павло Федорук.

 

«Засновник федерації Павло Федорук постійно допомагав нам, сприяв розвитку клубу, нажаль так сталось, він раптово помер, але його рідні, колеги та знайомі продовжують його справу. Сьогодні вони є основними меценатами, які допомогли у відкритті залу», - зазначив Олександр Шевчук.

 

За словами матері Павла Федорука Зінаїди Федорук, в планах сина було зробити базове приміщення, де могли б тренуватись вихованці клубу, адже раніше у них свого приміщення не було.

 

«Син це планував. І оскільки він був проректором у Прикарпатському університету, де дуже великого значення придають спорту, мова йшла про оренду цього приміщення. Але він не встиг це зробити. Та вже після його смерті, спортсмени звернулись до родини та друзів, щоб спільно втілити в життя його задум. До ідеї дуже гарно віднеслись в університеті, тому ми заключивши угоду про співпрацю, силами родини та небайдужих людей, меценатів спільними зусиллями відремонтували це приміщення, оскільки раніше воно було в занедбаному стані. Зокрема і міський голова Віктор Ашушкевичус, який добре знав Павла Федорука, вніс свої кошти, і «Спілка забудівників», пан Микола Фелюк, і директор компанії UTeam Тарас Гурик. Крім того, допомагали його відновлювати і самі спортсмени», - розповіла Зінаїда Федорук.

 

Симолічно, що відкриття спортзалу відбулось у поминальну суботу, тому як відмітила мати Павла Федорука, це буде гарною пам’яткою синові.

 

На урочисте відкриття завітали і міський голова Віктор Анушкевичус, голова міського комітету фізкультури і спорту Віталій Матешко, ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда та директор компанії UTeam, а віднедавна і президент ІФОФБМ Тарас Гурик.

 

«Сьогодні ми відкриваємо спортивний зал імені першого президента Івано-Франківської обласної федерації бойових мистецтв Павла Федорука, який дуже любив спорт, завжди намагався максимально підтримувати бойові мистецтва та надавати можливість розвиватись людям. У нього була мета – створити окремий зал. І протягом року зібрались його однодумці , які допомогли у відкритті цього чудового, хоча й невеликого, але дуже комфортабельного залу. Одночасно зал розрахований на те, що у ньому зможуть займатись 25-30 чоловік. У ньому встановлене спеціалізоване кондиціонування, обладнання, яке дає можливість підтримувати хороший клімат у залі", - розповів Тарас Гурик.

 

Тепер тут тренуватимуться діти від 6 років у групах з фрі-файту, а старші - у групах з мікс-файту – змішаних бойових мистецтв, де дозволені бої у восьмикутнику.

 

Після урочистого перерізання стрічки зал освятили та благословили спортсменів, які тренуватимуть ся у ньому. Опісля відбулися показові виступи дорослих «файтерів» та перше заняття для маленьких «вікінгів».

 

Варто зазначити, вихованці СК «Вікінг» регулярно приймають участь та перемагають на змаганнях регіонального та всеукраїнського рівня з фрі-файту та мікс-файту. Серед спортсменів клубу є Чемпіони України, Майстри спорту України та переможці міжнародних турнірів.

 

Також, клуб за підтримки Івано-Франківської обласної федерації бойових мистецтв щороку проводить Відкритий турнір зі змішаних єдиноборств пам’яті Павла Федорука, в якому приймають участь спортсмени зі всієї України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Довідково:

Павло Федорук народився 15 травня 1972 року в м. Львові. У 1994 році Павло Іванович закінчив фізико-математичний факультет ПНУ. У 2002 році йому була присуджена наукова ступінь кандидата технічних наук по спеціальності «Математичне і програмне забезпечення обчислювальних машин і систем». В наступному році присвоєно вчене звання доцента кафедри економічної кібернетики. У 2010 р. Павло Іванович захистив докторську дисертацію (спеціальність - інформаційні технології).

Свою трудову діяльність розпочав у 1994 році  на посаді інженера-програміста інформаційного відділу Прикарпатського університету. З 1994 року по 2002 рік був завідувачем інформаційним відділом ПНУ. З 2002 року був директором Центру інформаційних технологій Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. З 2010 очолював кафедру інформаційних технологій факультету математики та інформатики ПНУ. У 2012 році був призначений на посаду проректора університету з питань науки.

З 2007 року – член програмного комітету і голова на секціях міжнародних науково-практичних конференцій «Освіта на основі web-технологій» і «Комп’ютерні і передові технології в освіті». З 2007 року приймав участь в роботі Міжнародного комітету рефері як представник від України  при проведенні конкурсів докторських робіт в галузі освіти на базі web-технологій і міжнародного конкурсу некомерціного програмного забезпечення освтініх систем, які базуються на інформаційних технологіях. З 2008 року був експертом науково-технічної ради МОН секції «Інформатика і кібернетика». Академік Академії технічнологічних наук. Був керівником 4 науково-дослідних робіт в галузі дистанційного навчання.

У 2006-2008 роках Павло Федорук був стипендіатом Кабінету Міністрів України як молодий вчений. У 2009 році одержав обласну премію імені Терсенова обласної спілки винахідників і раціоналізаторів за розробку систем дистанційного навчання і контролю знань на базі Інтернет-технологій. У 2010 році одержав диплом, нагрудний знак і премію голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради у номінації «Відомий науковець року» за вагомі досягнення в галузі науки та освіти таособистий внесок у розвиток науки.

Як науковець Павло Іванович займався дослідженнями телекомунікаційних технологій, проблем штучного інтелекту та розробкою адаптивних систем дистанційного навчання. Його оригінальні розробки привернули увагу наукової та освітньої громадськості не тільки в Україні, але й у світі. Розроблена Павлом Федоруком адаптивна система дистанційного навчання та контролю знань на базі інтелектуальних Інтернет-технологій неодноразово нагороджувалась відзнаками Міністерства освіти і науки.  

Павло Федорук був людиною широких знань, поглядів та інтересів, ініціатором багатьох наукових, суспільних, меценатських та підприємницьких проектів. Також був Президентом Івано-Франківської обласної федерації бойових мистецтв.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

В Івано-Франківську науковцю-кібернетику, доктору технічних наук, професору Павлу Федоруку відкрили анотаційну дошку на фасаді школи №18, в якій він навчався (фото)

В Івано-Франківську втретє відбувся відкритий аматорський турнір з фрі-файту приурочений пам’яті президента обласної федерації бойових мистецтв Павла Федорука(фото)

В Івано-Франківську відбувся Відкритий аматорський турнір із змішаних єдиноборств імені Павла Федорука (фоторепотраж)

Забираючи з собою таємниці… (пам'яті професора Павла Івановича Федорука)

У Прикарпатському національному університеті відкрили лекційну аудиторію імені видатного науковця професора Павла Федорука (фото)

Меморіал Павла Федорука з мікс-файту відбувся в Івано-Франківську (фоторепортаж)

Чат на "Фіртці" з Павлом Федоруком 


07.11.2015 887 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4351 1
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1453
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1525
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2640
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2359
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2289

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

262

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1498

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2246

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2987
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

564
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

715
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

688
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

529
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15990
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2884
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1155
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26634 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1012
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

872 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

676