В Івано-Франківську відкрили перший в Україні, муніципальний центр сучасного мистецтва (ЦСМ). Розташувався він по вулиці Шевченка, 1.
Працюватиме Центр щодня з 13.00 до 18.00. Вихідні — субота і неділя. Окрім виставок, у закладі планується проведення лекцій, майстер-класів та інших цікавих акцій, які є сучасними і дотичні до мистецтва.
З нагоди відкриття одразу представлено експозицію під назвою «Презентація». На ній твори прикарпатських художників, які вони подарували центру. Зокрема, можна побачити роботи Ростислава Котерліна, Мирослава Яремака, Ігоря Перекліти, Євгена Самборського, Миколи Джички, Ярослава Яновського та інших. Нема в експозиції творів ще одного художника — Анатолія Звіжинського, адже саме він керівник новоствореної мистецької установи і, через скромність, не представляв своїх робіт.
Мистецтвознавець, арт-директор уже колшнього проекту «Химера» Анатолій Звіжинський наголошує на унікальності Івано-Франківського центру сучасного мистецтва. Адже це — перший в Україні муніципальний ЦСМ.
— Спроби у різний спосіб інституалізувати поняття «сучасне мистецтво» тривали в Івано-Франківську понад двадцять років. Можна пригадати «Імпрези», С’обєкти, альманах «Кінець кінцем», галерею «Маргінеси», проект «Порто Франко»… В 1999 році тут вперше в Україні з’явилася ініціатива створити муніципальний ЦСМ (не плутати з ЦСМ Сороса у Києві). І це ще до заснування Інституту проблем сучасно мистецтва при Академії мистецтв України (!), чи до запуску симптоматично гламурної київської «Арсенале». Формально проіснувавши 2-3 роки і провівши декілька цікавих акцій (виставка Влодка Костирка, участь у всеукраїнському фестивалі «Культурні герої»), центр зник з поля зору. Цього року, нарешті, зусилля франківських ентузіастів увінчалися успіхом. Згідно рішення сесії міської ради від 26.02.2013 р. в місті створено «Івано-Франківський Центр сучасного мистецтва». Унікальність ситуації полягає ще й в тому, що наразі в країні це перший муніципальний ЦСМ!!! В Києві та Харкові є муніципальні галереї, у Львові – Палац мистецтв, але всі ЦСМ-и в Україні наразі або приватні, або громадські ініціативи. Не будемо задирати носа, пам’ятаємо — «Імпреза» теж колись була першою, — констатує Анатолій Звіжинський.
використано матеріали: Репортер, ОДТРК, Вікна, ГК