В Івано-Франківську відкрилась персональна виставка малярства Івана Жилки (фото)

 

 

Сьогодні в Івано-Франківську в приміщенні виставкового залу Івано-Франківської обласної організації НСХУ відкрилася персональна виставка малярства Івана Жилки (м.Рівне).

 

Організатором виставки був голова правління Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України Микола Якимечко, а за сумісництвом давній знайомий та хороший приятель Івана Жилки.

 

«Я дуже тішуся, що в нашому такому теплому тісному колі причиною зустрічі є візит трьох наших рівненських побратимів – Івана Жилки, Івана Гуменюка та Петра Подольця. Вірю, що наші виставки будуть нетрадиційними і стануть таким собі променем світла в темні часи», – ділиться Микола Якимечко.

 

Не дивлячись на те, що Іван Жилка у нашому місті вперше, він був вражений його красою.

 

«Я зачарувався Вашим містом за тих кілька годин, що ми гуляли. Ще й погода підігрує: сонячне проміння, жовте листя і безумовно дуже затишні вуличка та смачна кава. Я закохався у ваше місто і сподіваюся, що це буде не остання моя виставка тут. Мені дуже приємно, що в особі пана Миколи я маю можливість експонувати свої роботи в Івано-Франківську. Адже мистецтво – це моє життя. І вся таємниця моїх робіт в мені, в моєму серці, яке горить бажанням створити роботу». – розповідає художник.

 

Про художню кухню митця, очікування від виставки та відгуки відвідувачів дізнавалося Станіславське ТБ.

 

«Натхнення для картин я черпаю від свого краю. У своїх роботах дотримуюся композиційного рішення. Головне – дати роботі вистоятися: на певний час даєш роботі відстоятися, кладеш на поличку, а потім до неї повертаєшся з іншим поглядом і починається другий відбір. Отаким чином ти отримуєш багатослоєвий живопис. Мені дуже хотілося б, щоб моя експозиція сподобалася франківцям, тому що роботи зроблені від душі. До того ж, на цій виставці представлена моя улюблена робота «Вона прийшла», написана 10 років тому, але, як на мене, досі актуальна», – зізнається Іван Жилка.

 

«Я вже давно знайомий з Іваном і з впевненістю можу сказати, що він дуже відданий живопису. Хоча в житті скромна людина. Він просто в душі це відчуває, це робить і своїм прикладом показує, яким може бути справжнє мистецтво. Я сподіваюся, що ця  виставка буде дуже доречною і вноситиме нове бачення живопису та інших видів мистецтва»,  – Петро Подолець, скульптор, член НСХУ, доцент кафедри архітектури (м.Рівне)

 

«Ще коли я побачила на афіші кілька робіт Івана Жилки, я зрозуміла, що це дуже цікавий художник і обов’язково треба бути на відкритті та з ним познайомитися. І прийшовши сюди, з першого погляду було помітно наскільки це вишукана експозиція. Іван – це такий художник, що не б’є себе в груди, мовляв, я геній. Його твори говорять самі за себе», – Тетяна Павлик, художниця, член НСХУ.

 

Усі франківські поціновувачі мистецтва, які відвідали виставку залишилися задоволені та отримали приємні враження та емоції.

 

 

 

 

 

 

 


02.11.2015 553 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4253 1
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1423
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1508
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2625
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2344
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2276

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

248

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1483

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2230

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2974
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

540
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

693
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

676
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

518
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15976
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2865
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1144
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26621 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

998
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

859 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

661