В Івано-Франківську відбувся п'ятий всеукраїнський екологічний конкурс

 

 

Днями в Івано-Франківську відбулась святкова академія з нагоди відзначення переможців Всеукраїнського екологічного конкурсу «Відповідальність за створіння».

 

Конкурс щорічно проводить Бюро УГКЦ з питань екології з метою популяризації Дня молитви за створений світ (Дня Бога Творця) та плекання свідомості християнської відповідальності за все створіння, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу Бюро УГКЦ з питань екології.

 

Святковий захід, на який з’їхались переможці з різних областей України, розпочався спільною молитвою, після якої було зачитано привітального листа Блаженнішого Любомира, Верховного архієпископа-емерита до учасників, переможців та організаторів Конкурсу.

 

Проф. д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології, привітавши всіх присутніх з першим ювілеєм щорічного Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння», пригадав його мету та основні завдання, а також розповів про шлях зародження, розвитку та перші щедрі плоди.

 

За 5 років Конкурсу в ньому взяло участь близько 1000 учасників різних вікових категорій та конфесійної приналежності. З року в рік розширюється географія учасників і на сьогодні охоплює не лиш всі регіони України, але й також українську діаспору.

 

Кращі роботи публікуються окремими збірками і стають підручним матеріалом для екологічної освіти та душпастирства. За словами очільника Екобюро: «Щорічний екологічний конкурс «Відповідальність за створіння» є вагомим інструментом для переосмислення і оживлення християнської віри, що має ключове значення змін світу на краще і гідної відповіді на наявні екологічні загрози».

 

До вітального слова були запрошені члени Міжнародного журі. Отець Олександр Левицький, ректор Івано-Франківського Богословського університету ім. св. Ів. Золотоустого, побажав усім в році Божого милосердя – милосердного ставлення один до одного та всієї створеної Богом природи.

 

Ярема Проців, заслужений майстер Міжнародної федерації фотомитців та член Спілки фотохудожників України, відзначив складність оцінювання чисельних робіт різних вікових категорій у номінації «Малюнок», а також поділився своєю думкою про важливість Конкурсу для формування почуття прекрасного і відповідальності за нього, особливо серед дітей та молоді.

 

Ігор Стефурак, начальник Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, відзначив грамотами кращі роботи у всіх номінаціях, підкресливши вагомість Всеукраїнського екологічного конкурсу, який проводить Українська Греко-Католицька Церква, для всієї природоохоронної діяльності.

 

Завдяки встановленому відео-мосту в заході взяла участь п. Ізольде Шьонстайн, президент Міжнародного соціально-екологічного об’єднання «Відповідальність за створіння» – член журі Конкурсу і засновник спеціальних премій-нагород у номінації «Малюнок», яка відзначила високе змістовне наповнення та якість художнього виконання робіт, а також висловила переконання, що проведення Всеукраїнського екологічного конкурсу під егідою УГКЦ є чудовим виявом служіння Церкви в контексті сучасних суспільно-екологічних викликів, що може бути зразком для всієї екуменічної спільноти.

 

Переможці Конкурсу отримали грамоти Бюро УГКЦ з питань екології та цінні екологічні призи, серед яких велосипеди, мульти- та пароварки, світлодіодні лампочки, аератори для заощадження води та інші інструменти, які дозволять більш мудро та милосердно використовувати Божі Дари – природні ресурси.

 

Також серед переможців було розіграно супер-приз – портативну сонячну електростанцію, володарем якої стала Наталія Андріїшин, яка здобула перше місце у номінації «Молитва».


16.12.2015 495 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1379
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1045
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2066
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3550
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1339
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1329

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1684

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

493

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1132

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1299
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

379
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24251
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

499
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

415
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

613
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1506
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

674
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

4218
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

593
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1512 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

613
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

524