В Івано-Франківську відбувся п'ятий всеукраїнський екологічний конкурс

 

 

Днями в Івано-Франківську відбулась святкова академія з нагоди відзначення переможців Всеукраїнського екологічного конкурсу «Відповідальність за створіння».

 

Конкурс щорічно проводить Бюро УГКЦ з питань екології з метою популяризації Дня молитви за створений світ (Дня Бога Творця) та плекання свідомості християнської відповідальності за все створіння, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу Бюро УГКЦ з питань екології.

 

Святковий захід, на який з’їхались переможці з різних областей України, розпочався спільною молитвою, після якої було зачитано привітального листа Блаженнішого Любомира, Верховного архієпископа-емерита до учасників, переможців та організаторів Конкурсу.

 

Проф. д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології, привітавши всіх присутніх з першим ювілеєм щорічного Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння», пригадав його мету та основні завдання, а також розповів про шлях зародження, розвитку та перші щедрі плоди.

 

За 5 років Конкурсу в ньому взяло участь близько 1000 учасників різних вікових категорій та конфесійної приналежності. З року в рік розширюється географія учасників і на сьогодні охоплює не лиш всі регіони України, але й також українську діаспору.

 

Кращі роботи публікуються окремими збірками і стають підручним матеріалом для екологічної освіти та душпастирства. За словами очільника Екобюро: «Щорічний екологічний конкурс «Відповідальність за створіння» є вагомим інструментом для переосмислення і оживлення християнської віри, що має ключове значення змін світу на краще і гідної відповіді на наявні екологічні загрози».

 

До вітального слова були запрошені члени Міжнародного журі. Отець Олександр Левицький, ректор Івано-Франківського Богословського університету ім. св. Ів. Золотоустого, побажав усім в році Божого милосердя – милосердного ставлення один до одного та всієї створеної Богом природи.

 

Ярема Проців, заслужений майстер Міжнародної федерації фотомитців та член Спілки фотохудожників України, відзначив складність оцінювання чисельних робіт різних вікових категорій у номінації «Малюнок», а також поділився своєю думкою про важливість Конкурсу для формування почуття прекрасного і відповідальності за нього, особливо серед дітей та молоді.

 

Ігор Стефурак, начальник Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, відзначив грамотами кращі роботи у всіх номінаціях, підкресливши вагомість Всеукраїнського екологічного конкурсу, який проводить Українська Греко-Католицька Церква, для всієї природоохоронної діяльності.

 

Завдяки встановленому відео-мосту в заході взяла участь п. Ізольде Шьонстайн, президент Міжнародного соціально-екологічного об’єднання «Відповідальність за створіння» – член журі Конкурсу і засновник спеціальних премій-нагород у номінації «Малюнок», яка відзначила високе змістовне наповнення та якість художнього виконання робіт, а також висловила переконання, що проведення Всеукраїнського екологічного конкурсу під егідою УГКЦ є чудовим виявом служіння Церкви в контексті сучасних суспільно-екологічних викликів, що може бути зразком для всієї екуменічної спільноти.

 

Переможці Конкурсу отримали грамоти Бюро УГКЦ з питань екології та цінні екологічні призи, серед яких велосипеди, мульти- та пароварки, світлодіодні лампочки, аератори для заощадження води та інші інструменти, які дозволять більш мудро та милосердно використовувати Божі Дари – природні ресурси.

 

Також серед переможців було розіграно супер-приз – портативну сонячну електростанцію, володарем якої стала Наталія Андріїшин, яка здобула перше місце у номінації «Молитва».


16.12.2015 481 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

867
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1567 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2333
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2172 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7512
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15226 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

275

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1006

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1073

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1861
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

257
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

634
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

878
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3110
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

892
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1930
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

976
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35124 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

229
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

458
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

600
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

926