Вчора, 24 березня, в Івано-Франківській книгарні «Є» відбулася презентація відеопоезії від Poetry Film Festival «Zebra». Презентацію провів директор-засновник "Літературних семінарів у Берліні" доктор Томас Вольфарт. Поетичний кінофестиваль ZEBRA — результат однієї з його особистих ідей, де він також є головою журі.
Кожні два роки, починаючи з 2002-го року, поетичний кінофестиваль «Зебра» презентує сучасний стан динамічного жанру короткометражних фільмів, який знаходиться десь між поезією, кіно та новими засобами масової інформації.
Поетичний кінофестиваль «Зебра» є неймовірною історією успіху. Спочатку він був частиною Берлінського поетичного фестивалю, проте так швидко набрав обертів, що потрібно було створити окремий фестиваль. Навіть на перший фестиваль «Зебра», який відбувся 2002 року, до змагання увійшли 610 фільмів із 35 країн, вже до 2004 року їх кількість зросла до більш ніж 800 фільмів із 57 країн, а 2010 року вперше число фільмів перевищило 1000 із 71 країни.
Із фільмів, які увійшли до фестивалю, програмний комітет відбирає найкращі стрічки для змагання, після чого журі обирає переможців. До складу програмного комітету та журі входять відомі та досвідчені особистості зі світу кіно, поезії та засобів масової інформації.
Із 2012 року число категорій, в яких оцінюються найкращі фільми, зросло.
Важливою частиною фестивалю є різноманітна програма для дітей, що пробуджує зацікавленість до поезії у дітей та школярів за допомогою гри.
Гості івано-франківської презентації фестивальних фільмів побачили близько десятка відеопоетичних стрічок хронометражем від 2 до 10 хвилин.
Очевидно, що фестиваль «Зебра» - це фестиваль ідей, пошуку нових шляхів сучасного мистецтва на стику поезії, кіно, сучасних ЗМІ та комп’ютерних технологій.
Географія авторства представлених фільмів широка – Німеччина, Канада, Австралія, Голандія. Був продемонстрований також і фільм українського режисера Ігора Стрембіцького, який в 2005 році викликав на фестивалі жваві суперечки. Чорно-білий фільм «про дитинство, яке ніколи не повернеться, мрії, які не збуваються і божевілля як форму щастя», який був відзнятий на основі відеоматеріалів, що демонструють реалії сучасної української «психушки», викликав в 2005 році в Берліні жваві дискусії щодо допусків та меж використаних відеоматеріалів.
Всі представлені фільми – це справжні прошуки концептів, нових форм, комбінацій, стилів....
Тільки кілька уривків віршів, які стали матрицями для відеофільмів:
…спати з усіма мусульманами,
спати з усіма євреями,
спати з Буддою і всім його шоблом
авжеж мммм, дай поглянути на твоє оздобло.
Він говорив про наше падіння,
Він говорив про наші втрати,
за що Він мусив померти,
Вони розіп’яли його на хресті,
авжеж ммммм, вони розіп’яли Його на хресті…
******
РРРРРРРРРР бляха
Вау мураха
Ельза вау
Аут лі бела
Ой белла
Лежи пава
Йди вау
Лежи мураха
Йди бляха
Лежи белла
Йди лібелла…
....Рррррррррррр...
Ведучий оголосив, що роботи для конкурсного відбору на цьогорічний фестиваль приймаються до травня.
Деталі про фестиваль на сайті: http://vimeo.com/zebrapoetryfilmfestival .