В Івано-Франківську відбулася презентація громадянської кампанії "Відкриваємо двері дітям"

 

 

15 грудня на Прикарпатті представники благодійної організації "Надія і житло для дітей" зустрілися з місцевими журналістами і презентували громадянську кампанію "Відкриваємо двері дітям", присвячену проблемі зростання дітей в інтернатах та необхідності реформування системи захисту дітей.

 

Громадянську кампанію “Відкриваємо двері дітям” впроваджують у 12 країнах Європи, і в Україні – теж. Відмовитися від інтернатів і виховувати всіх дітей у сімейному середовищі – мета кампанії. Мова йде передусім про сиротинці, де ростуть хлопчики та дівчатка, які не мають батьків, і ті, кого рідні відправили з дому, щоб позбутися зайвого клопоту, пише ГК.

 

Нині в Україні з мріями про сім’ю живе майже 80 тисяч хлопчиків і дівчаток, які все ще виховуються в інтернатах. «Як показує досвід, лише близько 10 відсотків випускників інтернатів соціалізуються, – зауважує менеджер міжнародної благодійної організації “Надія і житло для дітей” в Україні Катерина Чельцова. – Влаштовуються на роботу, роблять кар’єру, створюють сім’ї. Усі інші – в групі ризику. Вони потрапляють в тюрми, стають наркоманами, жертвами торгівлі людьми. 45% дітей у сиротинцях мають батьків, які також росли в таких закладах. Це ще одна цифра, яка показує, наскільки згубним є виховання в інтернаті.

 

«Це показує, наскільки виховання в інтернаті руйнує базові принципи існування особистості та суспільства, – зауважує Катерина Чельцова. – Адже там дитина не отримує найголовнішого, що потрібно для нормального розвитку: любові та уваги до її індивідуальності. Їх може дати сім’я, але не заклад, у якому 50 дітей і на всіх – кілька вихователів. Вони фізично не можуть приділити достатню увагу кожному».

 

За словами фахівців, система інтернатів не лише застаріла, а й не вигідна державі. На їх фінансування в Україні щороку виділяють значні кошти. Але сама дитина отримує мізер. Щороку на фінансування інтернатів йде близько 5,7 мільярда гривень. З тих грошей, які виділяють на дитину, лише 10-15% витрачають на її потреби. Решта йде на утримання інтернату, комунальні послуги, зарплату персоналу. Крім того, держава витрачає багато коштів на подолання наслідків самої системи інтернатного виховання.

 

Щороку в Україні близько 8 тисяч дітей залишаються без батьківського піклування. Це не лише діти, які осиротіли, але й ті, батьків яких позбавили прав чи які просто покинули малечу. Всі ці хлопчики та дівчатка є кандидатами на потрапляння в інтернати, де матимуть тимчасовий дах над головою, але зовсім мало шансів на щасливе майбутнє.

 

Кінцева ціль кампанії “Відкриваємо двері дітям” – у 2035 році зачинити двері останнього інтернату. Важливо не просто позбутися таких закладів. Йдеться про запровадження системи, яка шукатиме можливості, аби дітей або повертати в сім’ї, або шукати для них нових близьких людей, які готові будуть їх взяти під опіку.


15.12.2014 601 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3458
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1297
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1209
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2426
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3841
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2879 9

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

217

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1064

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

918

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

864
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

162
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10543
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

168
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

478
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5547
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1264
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

664
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

481 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

915
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

798
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

856