В понеділок, 21 березня 2011 року, о 14:00 годині по вул. Галицька 201, (6-й поверх, аудиторія 617), відбудеться презентація проекту створення в Івано-Франківську Біблійного Саду. За сприяння місцевої влади, релігійних установ, меценатів, волонтерів, міжнародних партнерів та зацікавлених осіб буде зібрана колекція рослин Святого Письма із подальшим їх розповсюдженням на місця, які мають символічне чи ритуальне значення.
Згідно з рішенням Вченої ради Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника від 1 березня 2011 року два підрозділи університету, ботанічний сад і кафедра біохімії та біотехнології, розпочинають проект – створення Біблійного Саду в м. Івано-Франківську. В ході реалізації цього проекту буде зібрана колекція та створена експозиція рослин зі сторінок Святого Письма, яке займає важливе місце в житті віруючих громадян.
Створення Біблійного Саду пов’язується з наявним біля ботанічного саду пам’ятником жертвам політичних репресій в Дем’яновому лазі. Оскільки ці рослини мають символічне значення, доцільно буде використовувати їх при оформленні могил Бійців за Волю України, територій навколо храмів та святинь нашого та інших міст. Колекція також буде доступна для населення. Ймовірно, вільний доступ бажаючих допомогти реалізувати проект, приверне увагу молоді до волонтерської роботи, спрямованої на покращення благоустрою міста.
З понад сотні рослин, згадуваних на сторінках Святого Письма, більше половини можуть рости в кліматичних умовах нашої місцевості. Це дерева (бук, верба, тополя ) та кущі (виноград, троянда, терен), трави (гісоп, шафран, лілія) та злаки (жито, просо), бобові (біб, сочевиця) та баштанні (диня, гарбуз), прядильні (льон) та ефіроолійні (кмин, м’ята). Більшість з цих рослини мають лікувальні властивості та широко застосовуються в повсякденному житті. Окрім того, деякі цікаві культури можна вирощувати в тепличних умовах, зокрема, мирт, коміфора, смоківниця, гранат, оливки та ін.
Залучення спонсорських коштів дозволить облаштувати територію ботанічного саду таким чином, щоб люди з особливими потребами не відчували себе обділеними. Широкі доріжки, заїзди та поручні допоможуть вільно пересуватись по території людям в інвалідних візках та на милицях. Таблички з написами, продубльовані шрифтом Брайля, дадуть змогу людям з вадами зору отримувати потрібну їм інформацію і спілкуватись з живою природою.
Реалізація проекту дозволить проводити організовані екскурсії з метою ознайомлення населення міста та гостей з біблійними рослинами. Наявність Біблійного Саду в нашому місті сприятиме розвитку національного та міжнародного туризму на Прикарпатті.
Доповідачі на презентації проекту:
- Професор, доктор біологічних наук, завідувач кафедрою біохімії та біотехнології Володимир Лущак.
- Професор, доктор філософських наук і доктор теології, завідувач кафедрою релігієзнавства і теології Святослав Кияк.
- Отець Борис Гобир
- Директор ботанічного саду п. Тетяна Козак