В Івано-Франківську спалюють поселення ромів

 

/data/blog/57088/2eddc65747c6030217ecde45762bcfb3.JPG

 

В Івано-Франківську гострою проблемою залишається не тільки поселення біженців із східних областей країни та анексованого Криму, а й перебування на території міста ромів.
 

Ромів чи так званих циганів недолюблюють в багатьох країнах світу і вони зазнають частих гонінь. Здебільшого через людей в їх оточенні, які відмовляються працювати і знані в околицях грабежами та шахрайством. Проте, не всі родини ромів ведуть такий спосіб життя. Інколи такі люди намагаються підпрацьовувати різноробочими на різних будовах чи складах. До слова, вдається працювати тим, хто має бодай якісь документи.

 

Кілька тижнів тому посадовці Івано-Франківська під час оперативної наради звернулися до правоохоронців міста, щоб ті провели відповідну роботу з ромами, котрі поселилися поблизу колії в районі Пасічної. Тоді ж заступник міського голови Руслан Гайда зазначив, що вже "частину роботи було проведено і роми з’їхали за межі міста".

 

Як стало відомо, через кілька днів одне з поселень циган було спалене. Хто і як спалив поселення ромів, достеменно невідомо. І ми не можемо стверджувати, що це результати проведеної "роботи". Однак ситуація мала місце. Відтак, кореспонденту «Бліц-Інфо» з достовірних джерел стало відомо, що до інших поселень, які залишились  на території мало не щодня навідуються правоохоронці з вимогою покинути територію і виїхати за межі області.

 

Як повідомили в міському відділку міліції, правоохоронці не знають і навіть не чули про такий випадок, а скарг від мешканців щодо таких поселень не надходило. І  вони взагалі не проводять ніяких робіт з поселенням циган на території міста.

 

Втім, заступник міського голови Михайло Верес зазначив, що поселення ромів в Івано-Франківську нелегальне і вони часто приїжджають просити грошей, використовуючи в корисливих цілях маленьких дітей та інвалідів. Конкретно на поставлені запитання про поселенців на Пасічній посадовець не відповів. Натомість зазначив, що на одне з поселень скаржились мешканці сусідніх будинків і туди ходили розбиратись правоохоронці. До слова, будинки від території займаної ромами знаходяться в радіусі кілометра.

 

Кореспондент «Бліц-Інфо» був на місці поселення ромів в тому числі і на спаленому. Тоді вдалося поспілкуватися з двома родинами, які проживали у різних частинах території.

 

Один із ромів розповів, що він заселився сюди нещодавно і проживає виключно з родиною – 8 осіб. Також він зауважив, що кілька разів на тиждень до них навідуються правоохоронці. В свій останній прихід вони дали його сім’ї три дні на виселення.

 

Відтак, чоловік з маленьким сином повів показати спалене поселення. Каже, коли прийшов, там вже нікого не було – застали лише попелище та слід від кількох наметів і кухні просто неба. Тому вирішили облаштувати своє поселення не на тому місці, а в кількох метрах звідти. Тож чоловік сподівається, що їм таки дозволять залишитись і наміру покидати територію не має.

 

Крім того, на території мікрорайону Пасічна є ще одна родина, що проживає неподалік забудов.  Як розповів господар цієї родини ромів, на цьому місті вони проживають довгих п’ять років. Час від часу до них навідувались правоохоронці, але жити дозволяли. Відтак, з недавніх пір їх всілякими методами намагаються виселити. Навіть попри те, що чоловік вже знайшов житло в іншій області, правоохоронці «останнім» попередженням повідомили, що виселитись родина має до 15 серпня.

 

У родини з 12 чоловік лише четверо мають необхідні документи, тож вони і працюють на будівництві, щоб забезпечувати сім’ю. Чоловік бідкається, що міліціонери не дозволяють залишитися на 10 днів довше, щоб перебратись до нової оселі. Тож він переживає за здоров’я, життя родини та долю облаштованого поселення.

 

Вся ця ситуація виглядає досить дивно. Звичайно, що такий спосіб життя важко назвати цивілізованим. Та як відомо, роми з давніх-давен славляться кочовим способом життя, тому такий тиск з боку влади є дещо некоректним.

 

Як стало відомо кореспонденту «Бліц-Інфо» цим порушенням прав людини на території Івано-Франківська зацікавились міжнародні представники з прав ромів. Однак ті від коментарів відмовились, адже не мають права виносити на загал внутрішні дослідження. Та все ж, надіємось, що вони зможуть розібратись, хто виселяє циган з міста таким диким та зовсім неєвропейським методом.


12.08.2014 399 0
Коментарі (0)

29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

443
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1569
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2838
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2387
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2371
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

7041 61

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

276

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

526

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1373

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1460
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

484
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

349
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

733
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

233
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26824
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

695
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10648 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

247
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

255
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

573
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

723
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

778