В Івано-Франківську садибу Гриневичів пропонують перебудувати на багатоповерхівку (фото)

 

 

Як писала раніше Фіртка, сьогодні в департаменті архітектури відбулась зустріч щодо вирішення долі будинку Гриневичів за адресою Богунська,1 - Василіянок, 52.

 

За словами голови обласного осередку "Союзу Українок" Уляни Шведюк власник камяниці, в якій колись працював музей родини Гриневичів заповів його частину "Союзу українок", передає Фіртка.

 

«Родинна кам'яниця сім’ї Гриневичів збудована ще сто років тому. Протягом 20 років ми звертались до влади, щоб та допомогла нам чи зберегти чи відновити будівлю і всі говорили добре-добре, але ніхто не брався. Потім появились інвестори, але робили такі проекти, які не заслуговували уваги, були й такі, які мають «чорну репутацію» і ми відмовлялись. Тепер знайшлися інвестори, які готові за це взятись. Забудівник погодився відновити садибу з колонами та виділити у новому будинку кімнати під «Музей родини Гриневичів» та «Музей жіночого руху», - каже Шведюк.

 

Голова  союзянок Раїса Романюк говорить, що таким чином мають намір зберегти музей «Союзу українок». Згідно документів частина будинку 12% перебуває у власності «Союзу українок», а частина - 88% - у приватній власності. Також у власності "Союзу українок" є дві ділянки землі 2 і 6 соток, а у співвласника будівлі 3 сотки.

 

«Ідеально було б збудувати точно такий будинок, але такого вже не зробиш, бо він давній. Відновити його теж не можна, цим ніхто займатися не буде. Нам запропонували варіант, зробити майже так само із збереженням світлиці і всередині так само, кращого варіанту в нас не було, тому ми погодилися», - каже союзянка.

 

Представник інвестора, співвласник будинку Дмитро Сіреджук наголосив на тому, що це будівництво буде корисним соціальним проектом для міста.

 

«Замість будівлі, яка розвалюється буде нова, з сучасним музеєм. Зараз ця будівля в аварійному стані, у нас є експертний висновок від приватної експертної організації», - каже Сіреджук.

 

Автор проекту, архітектор Назар Чулуп погоджується, що реставрувати можливо все, але задається питанням за який кошт. Наразі за проектом, який пропонують архітектор та інвестор на місці садиби можуть звести 5-типоверхівку з мансардою.

 

Однак, головний архітектор Володимир Гайдар категорично не погоджується з таким рішенням, а пропонує перебудувати будинок.

 

"Я б не ставив хрест на реставрації. Будинок має історичну цінність. Тому, я вважаю, необхідно прорахувати можливість реставрації. Я вас дуже прошу розглянути такий варіант, який я пропоную, бо нам потрібно йти від того, щоб зберегти пам'ятку. Прорахуйте варіанти, як це краще зробити. Ми маємо знайти мудре рішення, щоб потім не шкодувати. Бо якщо буде недобре - то піде ланцюгова реакція, а я цього не хочу", - зауважив Гайдар.

 

Пізніше до обговорення доєднались краєзнавець Михайло Головатий та начальник відділу з питань охорони культурної спадщини виконавчого комітету Ігор Панчишин.

 

«Цей будинок не є зареєстрованою пам’яткою архітектури, процедура встановлення статусу пам’ятки тривала та обтяжлива. Щоб внести нову пам’ятку в реєстр треба звертатися до Кабінету міністрів. В даному випадку треба ставити питання про те, щоб зберегти автентичність будівлі, адже будинок є цікавим для того, щоб його реставрувати. Треба сісти і подумати про реставраційну складову» - зауважив Ігор Панчишин.

 

Попередньо було домовлено про зустріч наступного вівторка, на якій планували обговорити варіанти реставрації. Однак присутні все ж залишились для обговорення подальших дій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Музей, що вмирає. Замість пам'ятки архітектури у Франківську хочуть збудувати черговий будинок?


24.03.2015 888 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

951
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

766
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1888
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3230
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2546
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2536

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

222

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

728

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

682

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1588
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

350
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

687
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

607
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

324
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

378
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27027
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

837
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19668
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

421
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

393
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

726
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1311 3