В Івано-Франківську садибу Гриневичів пропонують перебудувати на багатоповерхівку (фото)

 

 

Як писала раніше Фіртка, сьогодні в департаменті архітектури відбулась зустріч щодо вирішення долі будинку Гриневичів за адресою Богунська,1 - Василіянок, 52.

 

За словами голови обласного осередку "Союзу Українок" Уляни Шведюк власник камяниці, в якій колись працював музей родини Гриневичів заповів його частину "Союзу українок", передає Фіртка.

 

«Родинна кам'яниця сім’ї Гриневичів збудована ще сто років тому. Протягом 20 років ми звертались до влади, щоб та допомогла нам чи зберегти чи відновити будівлю і всі говорили добре-добре, але ніхто не брався. Потім появились інвестори, але робили такі проекти, які не заслуговували уваги, були й такі, які мають «чорну репутацію» і ми відмовлялись. Тепер знайшлися інвестори, які готові за це взятись. Забудівник погодився відновити садибу з колонами та виділити у новому будинку кімнати під «Музей родини Гриневичів» та «Музей жіночого руху», - каже Шведюк.

 

Голова  союзянок Раїса Романюк говорить, що таким чином мають намір зберегти музей «Союзу українок». Згідно документів частина будинку 12% перебуває у власності «Союзу українок», а частина - 88% - у приватній власності. Також у власності "Союзу українок" є дві ділянки землі 2 і 6 соток, а у співвласника будівлі 3 сотки.

 

«Ідеально було б збудувати точно такий будинок, але такого вже не зробиш, бо він давній. Відновити його теж не можна, цим ніхто займатися не буде. Нам запропонували варіант, зробити майже так само із збереженням світлиці і всередині так само, кращого варіанту в нас не було, тому ми погодилися», - каже союзянка.

 

Представник інвестора, співвласник будинку Дмитро Сіреджук наголосив на тому, що це будівництво буде корисним соціальним проектом для міста.

 

«Замість будівлі, яка розвалюється буде нова, з сучасним музеєм. Зараз ця будівля в аварійному стані, у нас є експертний висновок від приватної експертної організації», - каже Сіреджук.

 

Автор проекту, архітектор Назар Чулуп погоджується, що реставрувати можливо все, але задається питанням за який кошт. Наразі за проектом, який пропонують архітектор та інвестор на місці садиби можуть звести 5-типоверхівку з мансардою.

 

Однак, головний архітектор Володимир Гайдар категорично не погоджується з таким рішенням, а пропонує перебудувати будинок.

 

"Я б не ставив хрест на реставрації. Будинок має історичну цінність. Тому, я вважаю, необхідно прорахувати можливість реставрації. Я вас дуже прошу розглянути такий варіант, який я пропоную, бо нам потрібно йти від того, щоб зберегти пам'ятку. Прорахуйте варіанти, як це краще зробити. Ми маємо знайти мудре рішення, щоб потім не шкодувати. Бо якщо буде недобре - то піде ланцюгова реакція, а я цього не хочу", - зауважив Гайдар.

 

Пізніше до обговорення доєднались краєзнавець Михайло Головатий та начальник відділу з питань охорони культурної спадщини виконавчого комітету Ігор Панчишин.

 

«Цей будинок не є зареєстрованою пам’яткою архітектури, процедура встановлення статусу пам’ятки тривала та обтяжлива. Щоб внести нову пам’ятку в реєстр треба звертатися до Кабінету міністрів. В даному випадку треба ставити питання про те, щоб зберегти автентичність будівлі, адже будинок є цікавим для того, щоб його реставрувати. Треба сісти і подумати про реставраційну складову» - зауважив Ігор Панчишин.

 

Попередньо було домовлено про зустріч наступного вівторка, на якій планували обговорити варіанти реставрації. Однак присутні все ж залишились для обговорення подальших дій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Музей, що вмирає. Замість пам'ятки архітектури у Франківську хочуть збудувати черговий будинок?


24.03.2015 1010 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1646
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1050
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1298 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3789 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33894
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2863

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

373

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

778

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1728

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1089
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1069
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

650
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

527
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2006
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12221
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1515
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1309
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

566
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

275
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

348
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

395
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1284