Сьогодні у Франківську розпочалась міжнародна конференція, присвячена підвищенню якості надання адміністративних послуг.
Протягом трьох днів, з 18 по 20 листопада в Івано-Франківську відбуватиметься міжнародна конференція «Співпраця громади та влади задля підвищення якості та ефективності надання адміністративних послуг та наближення їх до європейських стандартів», передає кореспондент Фіртки.
Конференцію організовує Молодіжний громадський центр «Еталон» у співпраці з Івано-Франківською обласною державною адміністрацією в рамках проекту, що реалізується за підтримки Європейського союзу.
За словами керівника МГЦ «Еталон» Лесі Аронець, даний проект реалізується ще з серпня 2013 року. Невдовзі його учасники підсумують результати втілення кращих європейських практик та івано-франківської зокрема, задля поращення якості надання адміністративних послуг.
Сьогодні на конференції буде обговорено співпрацю органів влади та громадських організацій в сфері адмінпослуг, вивчення передового досвіду надання адміністративних послуг в Україні та країнах ЄС, а також розвиток електронного урядування.
Зокрема, європейським досвідом надання публічних і адміністративних послуг приїхали поділитися гості з Польщі та Естонії.
Як відзначив голова Центру европейських ініціатив у Талліні Євгеній Криштафович, влада Естонії підтримує велику кількість проектів, націлених на розвиток електронних послуг у країнах-партнерах, в тому числі і в Україні. Адже, Естонія являється однією із перших країн по запровадженню електронних послуг.
«Близько 97% податкових декларацій відправляються через інтернет. Все, що потребує взаємодії з державними органами та органами муніципальної влади у нас здійснюється через компютер. Україна має амбіцію перегнати европецських партнерів, зокрема й Естонію. І насправді це досить легко зробити, тому що всі електронні послуги та технологічні завдання дуже швидко змінюються. В свій час, в дев’яностих роках, коли ми починали запровадження електронного урядування, нами було прийнято принципове рішення, що це має стати пріоритетом. Естонія невелика та не багата країна у Євросоюзі, ми не можемо витрачати багато грошей на бюрократичний апарат. Тому набагато простіше заплатити за декілька серверів, аніж гождувати тисячу чиновників. Тому для нас це важливо. На мою думку це було б ефективно і в Україні», - відмітив Євгеній Криштафович.
В рамках ознайомлення з європейським досвідом електронного урядування також на конференції буде презентовано кращий вітчизняний досвід. Зокрема, своїми досягненнями ділитимуться Мережа Центрів надання адміністративних послуг в Івано-Франківській області, Київський та Луцький ЦНАПи.
Крім того, буде презентовано й нещодавно відкритий у Одесі Центр обслуговування громадян, а також портал електронних державних послуг iGov.org.ua, який наразі працює у тестовому режимі.
А на Франківщині, за словами експерта з комунікації МГЦ “Еталон” Андрія Озоровича, вже близько 20 послуг можна отримати електронно.
"Це послуги в земельній сфері, послуги міністерства екології, також можна замовляти витяги з рішень місцевої влади”, - відмітив Озорович.