В Івано-Франківську пройшов Всеукраїнський фестиваль любовної лірики

 

 

8-10 вересня в Івано-Франківську пройшов Всеукраїнський фестиваль любовної лірики та авторської пісні про кохання

 

Поспілкуватися цією дивовижною мовою приїхали митці поетичного і пісенного слова з 22-х областей України, які змагалися за першість у номінаціях «Сила чоловічого поетичного слова», «Чуттєва жіноча поезія», «Авторська пісня про кохання» та «Поетичні батли».

 

Ознайомившись з надісланими поетичними добірками та музичними творами, а також прослухавши виступи учасників зі сцени, журі фестивалю визначило зрештою переможців. Номінантами у номінації «Сила поетичного чоловічого слова» стали Віктор Крупка (Вінниця), Михайло Нечитайло (Київська обл.), Михайло Пасічник (Житомирська обл.), Михайло Жайвор (Житомир) і Максим Рязанцев (Вінницька обл.). Переможцями у даній номінацій були оголошені Михайло Невідомський (Київ), Сергій Пікарось (Львів) та Олександр Яворський (Івано-Франківська обл.).

 

У номінації «Чуттєва жіноча поезія» номінантами стали Надія Капінос (Львів), Оксана Шевців-Мазур (Львів), Марія Старук (Львівська обл.), Олександра Комісарова (м. Рівне), Іванна Стеф’юк (м. Чернівці), а кращими були визнані поетичні добірки Наталії Банецької (Івано-Франківськ), Іванни Юрків (Івано-Франківськ) і Наталії Мраки Рівненська обл.).

 

У жанрі авторської пісні про кохання названі кращими твори Валентини Люлич (м. Рівне), Максима Пилипенка (Черкаська обл.) і Віталія Кобзаря (Київська обл.).

 

На творчому майданчику «Поетичних батлів» в ході напруженого змагання публіка визначила аж чотирьох переможців. Ними стали Богдан Кирста (Івано-Франківськ) і Володимир Олівець (Київська обл.), які розділили перше місце, а також Ірина Бова (Київська обл.) і Мар’яна Сурмачевська (Івано-Франківськ), посівши відповідно друге і третє місця.

 

В рамках фестивалю відбулися презентації нових видань і творчі зустрічі з авторами, поетичні перфоманси і різноманітні мистецькі події, якими була надзвичайно насичена фестивальна програма. Зокрема організаторами мистецького форуму було презентовано антологію «Літ.Ліхтар.ІФ», до якої ввійшли твори, присвячені Івано-Франківську. Пройшла також низка інших презентацій –  роману Олександри Малаш «Любові багато не буває», книги еротичних поезій Антоніни Спірідончевої «Афродита», книги О. Юріна та Л. Петляк «Де живуть музи».

 

Яскравими фестивальними подіями стали і творча зустріч з відомим поетом Дмитром Лазуткіним, і концертна програма української співачки з Криму Юлії Качули, і вистава «Дон Жуан із Коломиї» за повістю Л. фон Захер-Мазоха у постановці «FRANKO-театру» і, звісно, безпосереднє спілкування «мовою серця» та творчі знайомства митців з різних регіонів України.

 

Безумовно, надзвичайно символічним є й те, що організаторами цього чарівного фестивалю з концепцією любові є прекрасна мистецька подружня пара Роман і Ольга Бойчуки, яким вдалося створити справжнє свято спілкування мовою серця. Даний фестиваль, який відбувся за сприяння обласної «Просвіти» та Благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ», пройшов удруге. До речі, Олексій Юрін і Ліна Петляк, які познайомились на минулорічному фестивалі, поєдналися в творчий тандем і вже цьогоріч представили шанувальникам «мови серця» своє спільне бачення, викладене у книзі «Де живуть музи». І це є, напевно, добрий знак.

 

Володимир СТЕЦЮК


15.09.2017 663 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

621
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3215
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21327
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2109
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2479

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

421

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

277

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

865

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2272
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

567
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1113
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

271
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

890
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

859
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

769
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8348
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

443
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1266 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2291 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003