В Івано-Франківську презентували "Тепле місто"

 

 

8 квітня в Івано-Франківську відбулася презентація середовища «Тепле місто», яке цієї весни  народилося у Фейсбуці як спільнота людей зі спільними ідеями щодо розвитку міста, але дуже швидко переросло у площину реальних дій та проектів.

 

Середовище "Тепле місто" об'єднало людей, які прагнуть розвивати Івано-Франківськ, адже хочуть бачити своє місто прогресивним, естетичним, сучасним. Прагнуть жити і спілкуватисьз цікавими розумними людьми, які мислять масштабно. Хочуть пишатись індивідуальністю свого міста та його мешканців. Робити яскраві безкомпромісно класні речі, адже життя коротке, пише Галицький коренспондент.

 

Концепція середовища: перетворити Івано-Франківськ у прогресивне сучасне тепле місто з теплими людьми. Усе, що робитиме «Тепле місто», спрямоване, в першу чергу, на самих франківчан, оскільки коли господарі щасливі - щасливі і їх гості.

 

Що означає "теплий"? «Тепле ставлення, теплі кав'ярні, теплі люди, теплі відносини, мініатюрність як перевага. Тут з'являється відчуття, що не все придбаєш за гроші, відчуття, що доторкаєшся до глибинних цінностей через простих людей, які тебе оточують. І це створює разючу відмінність від «корпоративної культури» великих міст. "Теплий" також означає натуральний та природній, без штучності. Відсутність штучності проявляється в усьому: матеріалах, їжі, природі, стосунках. "Теплий" означає мати «свій шлях». Це не намагання наздоганяти сучасні тренди, а пошук своєї сутності і демонстрація її з кращого, сильного боку. Якщо мова йде про конкуренцію, то люди і бізнеси змагаються лише в тому, хто більше згенерує тепла», - пояснив на презентації учасник середовища «Тепле місто» Юрій Филюк.

 

Тепле місто - комфортне для всіх. А для цього всім, жителям і його гостям, повинно бути зручно й органічно. Питання комфорту - це не лише лавочки та смітники, а й висота бордюрів, наявність пандусів, велодоріжок, «правильні вивіски», що не спотворюють архітектуру. Це і квіти на балконах та ліхтарях, і навіси від дощу, затишні кав'ярні та цікаві фестивалі.

 

Активні франківці об'єдналися передовсім заради творення змін в улюбленому місті. Для цього буде використовуватись проектний підхід, коли члени середовища об'єднуватимуть свої зусилля довкола однієї ідеї аж до її реалізації. "У молоді купа енергії, якщо не знайти їй застосування, залишиться або пити, або тікати з України. Якщо надати молодим людям простір для самореалізації, нікуди не треба буде тікати, вони зможуть реалізувати свої ідеї вдома", - підкреслив Юрко Филюк. Наразі до середовища "Тепле місто" долучилося майже 300 учасників, які на сторінці у Фейсбуці активно обмінюються ідеями та обговорюють можливості їх втілення у життя.

 

Перша велика справа - зробити одну з вулиць міста «ідеальною» і комфортною для усіх мешканців. Розпочати планують з вулиці Грюнвальдської. Довкола проекту «Грюнвальдська» вже об'єдналася чимала група молодих дизайнерів та архітекторів. Проект передбачає реновацію Грюнвальдської як моделі «ідеального міста» з точки зору дизайну міського простору: комплексне проектування транспортних та пішохідних шляхів, елементів благоустрою, фасадних вивісок та вказівників згідно зі світовими стандартами. Вулиця невелика, тому її можна «зробити» відносно швидко, одна з центральних, щодня нею рухається чимало людей, які прямують від вокзалу до центру Івано-Франківська. Проект планують реалізувати, об'єднавши навколо ідеї мешканців міста, бізнесу, установ (що розміщені на цій вулиці), міської влади, комунальних служб.

 

Проекти, над якими працюватиме «Тепле місто»: "Тепле веломісто" (популяризація велоруху та створення необхідної інфраструктури), "Теплий арт" (мистецькі акції), "Тепле ІТ-середовище", "Теплі крамниці, ресторани, готелі", "Теплі фестивалі", "Тепла освіта" тощо. Середовище також буде впроваджувати "Візуальний стиль Івано-Франківська", розроблений компанією «Aimbulance».

 

Фінансувати проекти середовища планують трьома шляхами: за допомогою щомісячних внесків компаній, зацікавлених у збільшенні кількості туристів, за допомогою соціально свідомих бізнесів та проекту "Теплого міста" "Проект-100", який уже розпочався. Йдеться про створення ресторану, що стане майданчиком для обміну ідеями учасників середовища та цікавим урбаністичним простором. Ресторан відкриють за кошти 100 учасників, кожний з яких вкладе у бізнес 1000 доларів. Ціни в закладі обіцяють зробити  демократичними. Усі прибутки будуть йти на фінансування проектів "Теплого міста". Вже є група охочих долучитися до цієї революційної ідеї.

 

За кілька тижнів усіх зацікавлених запрошують у відкритому форматі обговорити стратегію розвитку "Теплого міста" до кінця 2015 року. Презентація доступна на сайті http://warm.if.ua.


09.04.2014 444 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

779
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

600
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1677
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2994
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2454
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2433

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

584

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

597

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1456

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1524
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

557
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

420
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

792
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

186
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

289
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26925
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

749
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

313
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

312
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

636
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1027 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

837