В Івано-Франківську презентували "Тепле місто"

 

 

8 квітня в Івано-Франківську відбулася презентація середовища «Тепле місто», яке цієї весни  народилося у Фейсбуці як спільнота людей зі спільними ідеями щодо розвитку міста, але дуже швидко переросло у площину реальних дій та проектів.

 

Середовище "Тепле місто" об'єднало людей, які прагнуть розвивати Івано-Франківськ, адже хочуть бачити своє місто прогресивним, естетичним, сучасним. Прагнуть жити і спілкуватисьз цікавими розумними людьми, які мислять масштабно. Хочуть пишатись індивідуальністю свого міста та його мешканців. Робити яскраві безкомпромісно класні речі, адже життя коротке, пише Галицький коренспондент.

 

Концепція середовища: перетворити Івано-Франківськ у прогресивне сучасне тепле місто з теплими людьми. Усе, що робитиме «Тепле місто», спрямоване, в першу чергу, на самих франківчан, оскільки коли господарі щасливі - щасливі і їх гості.

 

Що означає "теплий"? «Тепле ставлення, теплі кав'ярні, теплі люди, теплі відносини, мініатюрність як перевага. Тут з'являється відчуття, що не все придбаєш за гроші, відчуття, що доторкаєшся до глибинних цінностей через простих людей, які тебе оточують. І це створює разючу відмінність від «корпоративної культури» великих міст. "Теплий" також означає натуральний та природній, без штучності. Відсутність штучності проявляється в усьому: матеріалах, їжі, природі, стосунках. "Теплий" означає мати «свій шлях». Це не намагання наздоганяти сучасні тренди, а пошук своєї сутності і демонстрація її з кращого, сильного боку. Якщо мова йде про конкуренцію, то люди і бізнеси змагаються лише в тому, хто більше згенерує тепла», - пояснив на презентації учасник середовища «Тепле місто» Юрій Филюк.

 

Тепле місто - комфортне для всіх. А для цього всім, жителям і його гостям, повинно бути зручно й органічно. Питання комфорту - це не лише лавочки та смітники, а й висота бордюрів, наявність пандусів, велодоріжок, «правильні вивіски», що не спотворюють архітектуру. Це і квіти на балконах та ліхтарях, і навіси від дощу, затишні кав'ярні та цікаві фестивалі.

 

Активні франківці об'єдналися передовсім заради творення змін в улюбленому місті. Для цього буде використовуватись проектний підхід, коли члени середовища об'єднуватимуть свої зусилля довкола однієї ідеї аж до її реалізації. "У молоді купа енергії, якщо не знайти їй застосування, залишиться або пити, або тікати з України. Якщо надати молодим людям простір для самореалізації, нікуди не треба буде тікати, вони зможуть реалізувати свої ідеї вдома", - підкреслив Юрко Филюк. Наразі до середовища "Тепле місто" долучилося майже 300 учасників, які на сторінці у Фейсбуці активно обмінюються ідеями та обговорюють можливості їх втілення у життя.

 

Перша велика справа - зробити одну з вулиць міста «ідеальною» і комфортною для усіх мешканців. Розпочати планують з вулиці Грюнвальдської. Довкола проекту «Грюнвальдська» вже об'єдналася чимала група молодих дизайнерів та архітекторів. Проект передбачає реновацію Грюнвальдської як моделі «ідеального міста» з точки зору дизайну міського простору: комплексне проектування транспортних та пішохідних шляхів, елементів благоустрою, фасадних вивісок та вказівників згідно зі світовими стандартами. Вулиця невелика, тому її можна «зробити» відносно швидко, одна з центральних, щодня нею рухається чимало людей, які прямують від вокзалу до центру Івано-Франківська. Проект планують реалізувати, об'єднавши навколо ідеї мешканців міста, бізнесу, установ (що розміщені на цій вулиці), міської влади, комунальних служб.

 

Проекти, над якими працюватиме «Тепле місто»: "Тепле веломісто" (популяризація велоруху та створення необхідної інфраструктури), "Теплий арт" (мистецькі акції), "Тепле ІТ-середовище", "Теплі крамниці, ресторани, готелі", "Теплі фестивалі", "Тепла освіта" тощо. Середовище також буде впроваджувати "Візуальний стиль Івано-Франківська", розроблений компанією «Aimbulance».

 

Фінансувати проекти середовища планують трьома шляхами: за допомогою щомісячних внесків компаній, зацікавлених у збільшенні кількості туристів, за допомогою соціально свідомих бізнесів та проекту "Теплого міста" "Проект-100", який уже розпочався. Йдеться про створення ресторану, що стане майданчиком для обміну ідеями учасників середовища та цікавим урбаністичним простором. Ресторан відкриють за кошти 100 учасників, кожний з яких вкладе у бізнес 1000 доларів. Ціни в закладі обіцяють зробити  демократичними. Усі прибутки будуть йти на фінансування проектів "Теплого міста". Вже є група охочих долучитися до цієї революційної ідеї.

 

За кілька тижнів усіх зацікавлених запрошують у відкритому форматі обговорити стратегію розвитку "Теплого міста" до кінця 2015 року. Презентація доступна на сайті http://warm.if.ua.


09.04.2014 547 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

941
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2741
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

949
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1016
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1016 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3041 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

863

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

753

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1073
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

107
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2305
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1131
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

431
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15048
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7360
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

798
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

358
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

271
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

361
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

636
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1093