В Івано-Франківську презентували "Тепле місто"

 

 

8 квітня в Івано-Франківську відбулася презентація середовища «Тепле місто», яке цієї весни  народилося у Фейсбуці як спільнота людей зі спільними ідеями щодо розвитку міста, але дуже швидко переросло у площину реальних дій та проектів.

 

Середовище "Тепле місто" об'єднало людей, які прагнуть розвивати Івано-Франківськ, адже хочуть бачити своє місто прогресивним, естетичним, сучасним. Прагнуть жити і спілкуватисьз цікавими розумними людьми, які мислять масштабно. Хочуть пишатись індивідуальністю свого міста та його мешканців. Робити яскраві безкомпромісно класні речі, адже життя коротке, пише Галицький коренспондент.

 

Концепція середовища: перетворити Івано-Франківськ у прогресивне сучасне тепле місто з теплими людьми. Усе, що робитиме «Тепле місто», спрямоване, в першу чергу, на самих франківчан, оскільки коли господарі щасливі - щасливі і їх гості.

 

Що означає "теплий"? «Тепле ставлення, теплі кав'ярні, теплі люди, теплі відносини, мініатюрність як перевага. Тут з'являється відчуття, що не все придбаєш за гроші, відчуття, що доторкаєшся до глибинних цінностей через простих людей, які тебе оточують. І це створює разючу відмінність від «корпоративної культури» великих міст. "Теплий" також означає натуральний та природній, без штучності. Відсутність штучності проявляється в усьому: матеріалах, їжі, природі, стосунках. "Теплий" означає мати «свій шлях». Це не намагання наздоганяти сучасні тренди, а пошук своєї сутності і демонстрація її з кращого, сильного боку. Якщо мова йде про конкуренцію, то люди і бізнеси змагаються лише в тому, хто більше згенерує тепла», - пояснив на презентації учасник середовища «Тепле місто» Юрій Филюк.

 

Тепле місто - комфортне для всіх. А для цього всім, жителям і його гостям, повинно бути зручно й органічно. Питання комфорту - це не лише лавочки та смітники, а й висота бордюрів, наявність пандусів, велодоріжок, «правильні вивіски», що не спотворюють архітектуру. Це і квіти на балконах та ліхтарях, і навіси від дощу, затишні кав'ярні та цікаві фестивалі.

 

Активні франківці об'єдналися передовсім заради творення змін в улюбленому місті. Для цього буде використовуватись проектний підхід, коли члени середовища об'єднуватимуть свої зусилля довкола однієї ідеї аж до її реалізації. "У молоді купа енергії, якщо не знайти їй застосування, залишиться або пити, або тікати з України. Якщо надати молодим людям простір для самореалізації, нікуди не треба буде тікати, вони зможуть реалізувати свої ідеї вдома", - підкреслив Юрко Филюк. Наразі до середовища "Тепле місто" долучилося майже 300 учасників, які на сторінці у Фейсбуці активно обмінюються ідеями та обговорюють можливості їх втілення у життя.

 

Перша велика справа - зробити одну з вулиць міста «ідеальною» і комфортною для усіх мешканців. Розпочати планують з вулиці Грюнвальдської. Довкола проекту «Грюнвальдська» вже об'єдналася чимала група молодих дизайнерів та архітекторів. Проект передбачає реновацію Грюнвальдської як моделі «ідеального міста» з точки зору дизайну міського простору: комплексне проектування транспортних та пішохідних шляхів, елементів благоустрою, фасадних вивісок та вказівників згідно зі світовими стандартами. Вулиця невелика, тому її можна «зробити» відносно швидко, одна з центральних, щодня нею рухається чимало людей, які прямують від вокзалу до центру Івано-Франківська. Проект планують реалізувати, об'єднавши навколо ідеї мешканців міста, бізнесу, установ (що розміщені на цій вулиці), міської влади, комунальних служб.

 

Проекти, над якими працюватиме «Тепле місто»: "Тепле веломісто" (популяризація велоруху та створення необхідної інфраструктури), "Теплий арт" (мистецькі акції), "Тепле ІТ-середовище", "Теплі крамниці, ресторани, готелі", "Теплі фестивалі", "Тепла освіта" тощо. Середовище також буде впроваджувати "Візуальний стиль Івано-Франківська", розроблений компанією «Aimbulance».

 

Фінансувати проекти середовища планують трьома шляхами: за допомогою щомісячних внесків компаній, зацікавлених у збільшенні кількості туристів, за допомогою соціально свідомих бізнесів та проекту "Теплого міста" "Проект-100", який уже розпочався. Йдеться про створення ресторану, що стане майданчиком для обміну ідеями учасників середовища та цікавим урбаністичним простором. Ресторан відкриють за кошти 100 учасників, кожний з яких вкладе у бізнес 1000 доларів. Ціни в закладі обіцяють зробити  демократичними. Усі прибутки будуть йти на фінансування проектів "Теплого міста". Вже є група охочих долучитися до цієї революційної ідеї.

 

За кілька тижнів усіх зацікавлених запрошують у відкритому форматі обговорити стратегію розвитку "Теплого міста" до кінця 2015 року. Презентація доступна на сайті http://warm.if.ua.


09.04.2014 534 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

740
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

385
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14118 13
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1618
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

905
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6233

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

673

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1500

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1307

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1192
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

552
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

689
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1614
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

631
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

920
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5960
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13794
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

293
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

588
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

519
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

835 2