В Івано-Франківську презентували сенсорну кімнату для дітей-аутистів (фото)

 

 

Сьогодні, 28 жовтня, в Івано-Франківську підвели підсумки реалізації грантової програми посольства Німеччини в Україні громадською організацією «Світанок».

 

ГО «Світанок» об’єднує більше сотні родин з Івано-Франківщини, які виховують дітей з особливими потребами (аутизм, синдром Дауна, порушення психомовленнєвого розвитку), пише ГК.

 

До слова,  у травні цього року організація відзначила своє п’ятиріччя, яке співпало з відкриттям центру для занять з дітьми. Приміщення для роботи «Світанку» надала Вовчинецька сільська рада на пільгових умовах. Крім особистих пожертв батьків, кошти для діяльності громадської організації виділили Івано-Франківська міська та обласна ради. Спільними зусиллями облаштували кімнати для проведення реабілітаційної роботи з дітьми.

 

Для занять з дітьми тут використовують музикотерапію, арттерапію, а тепер використовуватимуть і сенсорну кімнату. Одночасно заняття можуть проводити з 30-дітьми. Варто зазначити, що такі заняття  абсолютно безкоштовними.

 

Як зазначає голова ГО «Світанок», психолог та мама дитини з особливими потребами Анастасія Голинська, за ініціативи та підтримки ГО «Поступовий гурт франківців» «Світанок» отримав грантові кошти Посольства Німеччини для облаштування сенсорної кімнати інтеграції та терапії діток з особливими потребами, яка почала функціонувати у вересні цього року.

 

«Ця кімната сприяє сенсорній інтеграції дітей з порушеннями розвитку. У них порушені сфери сприйняття. У здорової дитини всі ці сфери працюють одночасно – це зорове, слухове , тактильне сприйняття, вестибулярний апарат. А у дітей з порушенням розвитку ці сфери розгалужені. Тому в цій кімнаті зібрані всі стимулятори, які діють на всі сенсорні сфери дітей, – розповідає Анастасія Голинська. – У сенсорній кімнаті є стимулятори зорового сприйняття, слухового. Є музичний центр,  світлове обладнання,  батут, перекотиполе для тренування вестибулярного апарату, є м’який диван, який  наповнений гранулами тощо. Крім того, у нас є й обладнання для аромотерапії, яке очищує повітря, а також створює атмосферу спокою та релаксації. Дуже цікавим елементом є пісочна анімація».

 

Як стверджує голова ГО «Світанок», такі кімнати є в усіх навчально-реабілітаційних центрах Європи. Вони дуже активно там використовуються. Це одна з методик реабілітації дітей з порушеним розвитком,  аутизмом.

 

Заняття з дітьми  проводять також і батьки дітей з особливими потребами.

 

«У нашої організації є мета, щоб батьки стали фахівцями у цій справі. У нас уже четверо батьків отримали додаткову освіту психолога. Також є й фахівці-волонтери: логопеди, дефектологи. Я також здобула другу освіту психолога та працюю з такими дітками», – акцентувала Голинська.

 

Крім того, Анастасія Голинська сподівається, що незабаром батьки побачать результат занять у центрі та сенсорній кімнаті зокрема.

 

Координатор ГО «Поступовий гурт франківців» Сергій Адамович зазначив, що головними проблемами дітей з особливими потребами є таборування і те, що немає розуміння з боку управління освіти.

 

«Ми п’ять років тісно співпрацюємо з ГО «Світанок». Цього року в нас справді є великий прорив – вдалося відкрити цей центр за підтримки сільського голови Вовчинців. Крім того, ми отримали допомогу від міської влади, від обласної влади, ну і грант від німецького посольства на сенсорну кімнату. Проте в нас залишаються і проблеми. Вони полягають у тому, що в місті немає спеціалізованого класу в школах для таких дітей, а Угорницька школа-інтернат може приймати дітей такого спектру у співвідношенні 30/70. Тобто 30 % дітей з міста. Тому важливо відкривати такі класи у місті. Поки що розуміння з боку управління освіти немає. Ще однією з проблем є необхідність таборів. Діти таборують і влітку, і взимку. Було б добре знайти таке стаціонарне місце для таборування, не виснажуючи матеріальні ресурси батьків», – наголосив Адамович.

 

До слова, 7 листопада в Івано-Франківську відбудеться семінар про проблеми та досягнення аутизму в Україні, в якому візьме участь консул європейської асоціації «Аутизм Європа» Інна Сергієнко.

 

 

 

 


28.10.2015 1216 0
Коментарі (0)

26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2168
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

860
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

904
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

906 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

2751 3
14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

1466

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

636

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

335

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1005

Ані висока освіченість, ані шляхетна спадковість, ані залучення до незлобивих віровчень не породжують усвідомленого гуманізму «просто так».

1128
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2020
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1075
12.06.2025

Все більше людей відмовляються від дієт і переходять до інтуїтивного харчування — підходу, що вчить слухати тіло, а не рахувати калорії.  

798
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

289
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

14976
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7288
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

723
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

279
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

188
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

286
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

574
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1030