В Івано-Франківську презентували перший графічний роман "Герой поневолі" (фото)

 

 

 

Сьогодні у виставковому залі книгарні "Є" іванофранківцям презентували перший в Україні графічний роман за повістю Івана Франка "Герой поневолі".

 

Роман дає змогу подорожувати в часі та відкривати для себе Львів за часів Австрійської імперії очима Івана Франка і сучасних авторів, передає кореспондент Фіртки.

 

Авторами концепції стали румунський ілюстратор Міхай Тимошенко, який також виступив художником цього проекту та Кирило Горішний, який адаптував текст. Роботу над твором розпочали ще 3 роки тому.

 

Співавтори зазначають, що візуальний зміст графічного роману призначений для всіх поколінь, частин країни та іноземців, яких, крім Івана Франка, вабить місто Львів, Україна, Польща, історія, мистецтв або й усе разом. На малюнках читач може зустріти знакові для Львова місця та будівлі, які частково збереглися донині.

 

"Герой поневолі"  це двотомна графічна адаптація історичної повісті Івана Франка. Сюжет роману залишили без змін - мова йде про Степана Калиновича, простого канцеляриста, який потрапляє у вихор революційних подій 1848 року.

 

Головний герой – українець, Степан Калинович, канцелярист при львівській державній бухгалтерії, який не звик до самостійних дій. Його доля кардинально змінюється, коли він, поневолі, опиняється у вуличних боях між поляками та автрійцями. Він поринає у вихор пригод на львівських барикадах революції "Весна народів" у 1848 р. В ті часи, Львів розквітав як столиця Галичини – найбільшої провінції на східному краї Австрійської імперії.

 

Ілюстратор Міхай Тимошенко зізнається, що почав малювати ще з дитинства.  "Герой поневолі" - це перша об'ємна робота, яка орієнтована на дорослого читача.

 

«Цей комікс  досить цензурований, в ньому все показано м'яко, але не напряму.  Тут описана революція, яку буде легко сприйняти для дорослим, так і дітям. Скоро вийде продовження, тобто другий том цієї повісті. Вмістити все в одну книгу було б довго й дорого - а такий формат, розділення твору на кілька томів, нині є дуже популярним в Європі», - розповів  Міхай Тимошенко.

 

Видавництво авторів "Леополь" є досить молодим, головною метою створення якого, було бажання підкреслити вартість української культури. Автори хоч і імігранти з Румунії та Франції, зауважують, що їх єднає їхнє українське походження. А також в них обох дружини - зі Львова.

 

Як підкреслив співавтор роману  та автор адаптації тексту Кирило Горішній, коли він занурився у твори Франка, то відкрив для себе геніального письменника та став майже «Франкознавцем».

 

«В мене давно з'явилась ідея подібного твору. Оскільки я виріс у Франції, навколо мене постійно були комікси та графічні романи. Це цікавий спосіб подання літератури та історії. А в Україні я сумував за цим жанром, який тут асоціюється з дитячою та несерйозною літературою. Тому в нас виникла ідея показати, що це може бути дуже серйозний жанр», - розповів Кирило Горішний.

 

У творі яскраво проілюстровані універсальні цінності людей. Йдеться про свободу, солідарність та демократію.

 

«Роман ілюструє цінності, які актуальні для України зараз. Це цінності поза часом», - зазначив Горішний.

 

 

 

 

 

 

 

Міхай Тимошенко та Кирило Горішний

 

Румун Міхай Тимошенко


19.02.2015 1833 0
Коментарі (0)

03.10.2023
Тетяна Дармограй

Щоб дізнатись, якими були понад півтора року повномасштабної війни в економічному плані та як бізнесу вистояти в сучасних умовах, журналістка Фіртки поспілкувалась з Головою Правління Бізнес Асоціації Івано-Франківська Андрієм Семанівим. 

650
30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

1077
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

702
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1174
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1269
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

10480 21

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

714

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

1064

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1190

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

815
03.10.2023

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

14130 1
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

714
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

534
04.10.2023

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

7312
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20251
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38336
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

679
04.10.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

8498
03.10.2023

Верховна Рада на засіданні 20 вересня підтримала за основу законопроєкт №10037, який пропонує переспрямувати ПДФО з зарплат військових з місцевих бюджетів у державний бюджет.  

779
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

378
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

631
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

547