В Івано-Франківську побудують підземні переходи?

 

Міська влада дала принципову згоду на розроблення документації щодо будівництва у центральній частині міста кількох підземних перехідних галерей з пішохідними переходами.



Фірма «Станіславтрансбуд» хоче побудувати такі інженерні споруди  на перехрестях Привокзальної площі і вулиці Лепкого; перехрестях вулиць Дністровської – Галицької – Новгородської; пл. Ринок – пл. Міцкевича – вул. Лесі Українки – Сотника Мартинця; Вічевого майдану – вул. Незалежності – Шашкевича – Вітовського – Січових Стрільців, а фірма «Лекс Сервіс Центр» – на вулиці Незалежності від будинку № 43 до будинку № 99. Крім того, депутати міськради додали до цього списку ще кілька таких об’єктів на перехрестях з вулицями Грюнвальдською, Бельведерською і Василя Вишиваного.

 

У рішеннях вказано, що зазначені земельні ділянки не вилучаються з комунальної власності, а надаються для будівництва, обслуговування та ремонту інженерної, транспортної інфраструктури та об’єктів дорожнього господарства – підземних перехідних галерей з пішохідними переходами – за угодами так званої суперфікції.

 

Ці фірми мають розробити містобудівний розрахунок забудови, отримати у департаменті містобудування і архітектури містобудівні умови та обмеження, а у відповідних організаціях – технічні умови на інженерне забезпечення проектованих об’єктів, розробити у ліцензованих проектних організаціях проекти та погодити їх у встановленому порядку і отримати в інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю документ на право виконання будівельних робіт.

 

Однак така ініціатива бізнесу і влади уже сприймається досить неоднозначно. Скажімо, депутат міськради Володимир Чорноус побоюється, що під час робіт з влаштування підземних пішохідних галерей може бути назавжди втрачено попередні історико-культурні шари 350-літнього Станиславова-Івано-Франківська.

 

Крім того, це досить складні в інженерному плані роботи, пов’язані з масою ризиків – від геологічних і археологічних досліджень, перенесення існуючих інженерних мереж до можливого негативного впливу робіт на старі історичні будівлі у центральній історико-архітектурній заповідній зоні і їх руйнації.

 

Тому ще не відомо, чи на всіх попередньо запланованих ділянках можна буде здійснювати таке будівництво в принципі. Але вже зараз окремі мешканці, представники громадськості висловлюють категоричну незгоду з такими планами будівництва підземних переходів.

 

Чиновники від архітектури теж досить обережні у висловлюваннях, не заперечують виникнення тих чи інших ризиків, але запевняють, що все відбуватиметься відповідно до чинних норм, правил та законодавства, і наголошують, що наразі міська влада нібито дала лише «принципову згоду» на збір необхідної інформації та розроблення відповідних проектів будівництва, які ще мають пройти всі необхідні експертизи і погодження. Все це обумовлено у рішеннях міськвиконкому та сесії міськради, пише "ЗК".


27.05.2013 353 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

629
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2076
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33392
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2274
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3014
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5112 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

384

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1142

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

750

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

956
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

246
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

549
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

623 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1132
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

943
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1036
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

802
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30174 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

887
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3851
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

476
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

505