В Івано-Франківську освятили меморіальної дошки полковнику УПА (відео)

 

Освячення відбулося після Божественної літургії. Напередодні цієї події у громаді міста велися дискусії: чи варто пам'ятну дошку воїнові УПА встановлювати на стіні храму?

 

Переважила думка, що українська церква без таких патріотів, як Василь Андрусяк, не могла б існувати, як і наше військо не могло б сформуватися і функціонувати без її допомоги.

 

Павло Андрусяк, онук героя УПА Василя Андрусяка: «Не було б, мабуть, ні українських січових стрільців, ні української галицької армії, ні української повстанської армії, якщо би перед тим велику просвітницьку роботу не провела саме українська церква. Разом із тим я думаю, що ми можемо сміливо сказати, що українська церква можливо би і не відродилася в такому об'ємі, в такій потузі, в якій вона є сьогодні, якщо би всі люди, які воювали за Україну, за свою церкву не пронесли цю віру через все своє життя».

 

Зіновій Шкутяк, народний депутат України кількох скликань: «Якщо би не Андрусяк і не ті тисячі, десятки тисяч і сотні тисяч людей, які загинули за волю України, то цього собору б не було, і відповідно не було б, де ставити меморіальні дошки».

 

Полковнику Андрусяку у день загибелі був всього 31 рік, попри такий молодий вік, він уже мав за плечима багато значних перемог, які вселяли віру у світле майбутнє України.

 

Як інформує ОТБ "Галичина", у День героїв вшанували пам'ять і новітніх патріотів України, воїнів Небесної сотні та військових, які загинули у ці дні на сході України, а також помолились за збереження життя і здоров'я всіх, хто зі зброєю захищає Україну від агресора.

 


31.05.2014 468 3
Коментарі (3)

НИК 2014.05.31, 23:31
А ДЕ Ж СТАВИТИ ПАМЯТКУ ЯК ВІН І МОГИЛИ НЕ МАЄ.
Франківець 2014.06.01, 08:27
Шановний пане Шкутяк (я Вас дуже поважаю), не можна пов"язувати церкву і політику, це однозначно. Друге - на стіні храму можна встановлювати тільки дошку святого, а не полковника Різака - його дошці місце в музеях. Це порушення всіх канонів церкви. Скільки є загиблих воїнів-героїв УПА, а чому встановили дошку Андрусяка? Давайте обвішаємо храм всіма вояками УПА, адже це не заслуга одного Андрусяка. Просто питання діда лобіює його внук Павло, а заодно і свій піар для розвитку власного бізнесу.
До Франківця. 2014.06.01, 19:42
А де ви тут, шановний, бачите політику? Церква завжди була зі своїм народом - і в часи війни, і вчаси радянського поневолення і сьогодні, коли нові патріоти гинуть на донбасі за цілісність України. І якщо від цього буде залежати бути чи не бути Україні, ми, як ви висловились, "обвішаємо" всі храми і вояками УПА і нинішніми героями також. Саме через таких "довбаних патріотів" як ви, у нас сьогодні нема ні армії, ні правоохоронних органів. І, вкотре, Україну їдуть захищати не професійні військові, а молоденькі студенти, ще зовсім діти. І все це тому, що в свій час такі як ви кричали, що церква не повинна втручатись в державні справи. Дуже легко "складати рученьки в молитві за Україну", а ви спробуйте відправити своїх дітей на смерть. До речі, син Шкутяка, у якого четверо дітей, зараз воює в Луганській області, причому добровольцем, а ваш де? А щодо Павла Андрусяка - не поширюйте дурниці. Таких розумних людей ще треба пошукати. Я його знаю ще по роботі в міській раді. Якби у нас в політику приходили такі люди як Андрусяк і Шкутяк то ми б уже давно збудували нормальну країну.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1425
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2689
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2206
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2278
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6840 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2558 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

446

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1279

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1377

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1555
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

396
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

261
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

666
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

155
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26626
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

631
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10560 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

164
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

186
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

499
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

642
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

707