Сьогодні в Івано-Франківську обговорили, що змінилося за рік в країні після Майдану. Обговорення приучрочено до річниці Революції Гідності, тому отримало назву "Україна; рік після".
"Ми не маємо на меті оцінювати те, що відбулося в країні. Ми зробимо експертну аналітику", - зазначив голова громадської організації «Поклик Нації» Тарас Боднар.
За столом зібралися представники Донбасу, а також експерти-аналітики з країн Європи. Завданням зустрічі стало зробити глибокий аналіз економічних, політичних, соціальних та військових зміни, які відбулися в державі.
Однією з негативних змін, які відбулися за рік експеназивають збільшення міграції українців в Польщу. Йдеться як про тих, хто попросив в республіки статусу біженця, так і про тих, хто на звичайній візі виїхали туди, щоб сховатися від вливів війни.
"Коли мої польські колеги питають мене, що ми отримали після революції, то мені соромно зізнатися, що я не можу відповісти на це запитання. Ми отримали АТО, втратили Крим, колосально впав долар. Ми не рухаємося в сторону Заходу, у нас немає жодного безвізового режиму, передвиборчі обіцянки - не виконані", - підсумував експерт у справах Східної Європи Олександр Сокирко.
Позитивними післяреволюціною зміною називають те, що в Україні сформувалася єдина нація.
"Ще рік назад ми не уявляли, що Одеса і Харків стануть українськими. Консолідація нації є головним здобутком Революції Гідності. Але нас є проблема нової політичної генерації, яка б несла відповідальність за свої дії", - переконаний представник УНСО Ярослав Свелеба.
Вчора ці ж питання експерти обговорили у Львові, а наступного тижня такі ж зустрічі відбудуться у Тернополі, Рівному та Луцьку. А останньою зупинкою стане круглий стіл у Києві.