
31 липня в Будинку вченихв Івано-Франківську відбудеться Форум українсько-польських експертів, який передбачає підсумування третього року реалізації гранту Міністерства культури і народної спадщини Республіки Польща (ІІ етап консервації) та представлення планів щодо реалізації четвертого гранту на відбудову Астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.
На Форумі будуть присутні: ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, професор Ігор Цепенда, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва Василь Марчук, представники Польсько-Українськї господарської палати, Павел Залевські - депутат сейму РП, Ян Маліцький - директор Центру східноєвропейських досліджень Варшавського університету, Адам Еберхардт - віце-директор осередку Студіуму Східної Європи у Варшаві, Хуберт Лашкевич - декан факультету гуманітарних наук, Католицький університет м.Люблін та ін..
Астрономічна обсерваторія на горі Піп Іван , яка в народі дістала назву «Білий слон», розпочала свою роботу в 1938 р. як обсерваторія Варшавського університету. Під час ІІ світової війни і в післявоєнний період була значно пошкоджена, від неї залишились тільки руїни.
Ініціаторами та реалізаторами ідеї відбудови Астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван є Варшавський університет та Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.
Проект відбудови обсерваторії є складовою частиною концепції створення Міжнародного центру зустрічей академічної молоді в українських Карпатах, яку з 2009 року підтримують президенти обох країн. Обсерваторія має передовсім виконувати навчальні функції для студентів з Польщі та України, а також інших країн.
Студентські практики будуть тут проходити молоді астрономи, біологи та ботаніки. На сьогодні проект набуває все більшого значення для Івано-Франківської області та регіонів, що знаходяться на території гір Карпат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Обсерваторія на горі Піп Іван повноцінно запрацює у 2018 році