В Івано-Франківську на вуличних моніторах транслюватимуь фільм "Франкове Прикарпаття"

 

/data/blog/39844/53e6ecc74de639cfec290fd8a107e11d.jpg

 

27 серпня, у день народження велета духу Івана Франка на івано-франківських телеекранах та вуличних моніторах міста транслюватимуться перші дві частини документального фільму з циклу «Франкове Прикарпаття».

 

Автор та режисер стрічки Мирослав Бойчук у співавторстві з молодими істориками Романом Чорненьким та Петром Гаврилишиним започаткували цикл фільмів під назвою «Документальна історія Прикарпаття».

 

В них планується розповідати про історію нашого краю. І оскільки наше місто носить назву Великого Каменяра, автори розпочали свої документальні розвідки з цієї непересічної особистості в історії України – Івана Яковича Франка. До уваги прикарпатців пропонуються перші дві частини документального фільму «Місто імені Франка» із циклу «Франкове Прикарпаття». Назва цих частин говорить сама про себе: «Скільки Франкового у Франківську?» та «Три кохання Івана Франка у Станіславові».

 

За словами Мирослава Бойчука, готові ще дві частини фільму: «Вони пам’ятають Франка» – про місця, пов’язані з перебуванням Івана Яковича у Станіславові, та «Місто імені Івана Франка» – про історію перейменування нашого міста. У прикарпатській відеодокументалістиці тема Франка з’явилася чи не вперше. Тим значимішою вона стає, оскільки авторам фільму вдалося зібрати думки знаних на Прикарпатті і в Галичині дослідників історії: Богдана Гавриліва, Петра Арсенича, Михайла Головатого, Ярослава Грицака, Михайла Гнатюка, Володимира Смирнова, Олександри Синиці, Степана Возняка. А також думки письменника Юрія Андруховича, спогади онука Івана Франка – Роланда Франка. У фільмі також звучатимуть думки науковця, котрий свого часу висловив сумніви щодо кількості місць, пов’язаних з ім’ям письменника, заслуженого працівника культури України, директора Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Романа Горака.

 

Вперше у документальному висвітленні життя Івана Франка є намагання показати Каменяра не тільки як великого українського генія, а й як звичайну, земну, інколи грішну, хоч у багатьох випадках і неординарну особистість, з усіма притаманними їй слабкостями та звичками. Попри це автори не могли промовчати і про поточні проблеми, пов’язані з історією самого міста, яке носить Франкове ймення. Адже досі в Івано-Франківську нема музею Каменяра, а деякі будинки, в яких перебував письменник, під загрозою знищення.

 

До речі, про факт причетності одного із будинків нашого міста до історії життя та діяльності Івана Яковича його власники дізнались з вуст знімальної групи, безпосередньо під час зйомок, що говорить про недостатню поінформованість прикарпатців щодо життя та діяльності великого українця. У цій ситуації варто згадати відомі слова Максима Рильського: «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той сам не вартий пошани».

 

Вони надзвичайно актуальні і в наші дні. А документальна стрічка про Івана Франка, запропонована студією Мирослава Бойчука, якраз і є тією цеглинкою, з якої вибудовується майбутнє нашого народу, пише "ЗК".


25.08.2013 1088 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

375
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1423
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2615 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3651
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3016
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2158

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

633

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

481

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1647

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1811
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

305
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

520
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

818
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5001
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

368
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

897
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10139
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

524
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

278
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

384
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

411
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

735