В Івано-Франківську на водоканалі працює переселенка зі сходу

 

 

Історію 25-річної дівчини Влади прес-служба КП «Івано-Франківськводоекотехпром» опублікувала на офіціному сайті підприємства.

 

25-річна дівчина, працівниця КП «Івано-Франківськводоекотехпром» – одна з сотні тисяч українців, які сьогодні змушені носити статус тимчасово переміщених осіб. Вже п’ятий місяць вона живе в обласному центрі Прикарпаття. Влада, уродженка міста Макіївка, що поруч з Донецьком. Відтак, все життя дівчини пройшло майже у столиці Донбасу. Тут закінчила загальноосвітню школу і здобула вищу освіту в Донбаській національній академії будівництва та архітектури за спеціальністю інженер-експлуатаційник. Разом із сестрою працювали в обласному водоканалі. Коли на сході все тільки починалось, вони й гадки не мали, що незабаром опиняться за сотні кілометрів від рідної домівки. Та з часом жити у постійній напрузі, під тиском і обстрілами стало нестерпно.

 

«Під час обстрілів люди ховаються у підвалах, бо до бомбосховищ бігти досить далеко» - каже дівчина.

 

Подружка Влади, уродженка міста Івано-Франківська, котра довший час проживала з власною сім’єю на Донбасі прийняла рішення повернутись назад, і дівчата до неї приєднались. Зіткнулись з низкою проблем при переїзді. Дівчина каже, що білети купити було дуже складно та коли вдалось все ж таки їх знайти, через два дні обстріляли залізничний вокзал. Та з Божою допомогою вони зуміли щасливо добратись до місця призначення. Влада переконана, що ведеться потужна інформаційна війна з обох боків.

 

Багато жителів Сходу з обережністю відносяться до всіх своїх висловлювань через страх брутальної розправи. Друзів, однокурсників, співробітників доля розкидала у різні куточки країни. Влада не мала контактів із волонтерами – просто по приїзду звернулась у Центр по роботі з переселенцями, де надали їй кваліфіковану консультацію й запропонували забезпечити тимчасовою кімнатою у готелі. Проте дівчина поселилась у подруги, щоб не віднімати місця у більш потребуючих. Згодом дівчина знайшла стабільне житло, але зіткнулась з упередженим ставленням орендодавців до себе, як до жительки зі Сходу. Така ситуація склалась через негатив до вимушених переселенців, котрі встигли відмітитись на теренах Прикарпаття не найкращим чином. Проте світ не без добрих людей.

 

В Івано-Франківську Влада працевлаштувалась досить швидко. Досвід з попереднього місця роботи став у пригоді. Через біржу праці влаштувалась у відділ аналізу втрат води Івано-Франківського водоканалу.

 

Задоволена цікавою роботою, вдячна за лояльне відношення керівництва і дружнє ставлення співробітників.

 

Через проблематичну доставку речей з Макіївки і різку зміну погодних умов КП «Івано-Франківськводоекотехпром» виділило кошти на першочергові потреби та теплі речі для переселенки.

 

Зараз дівчина вже освоїлась, навчилась орієнтуватись у місті і намагається кожні вихідні пізнати щось нове на Прикарпатті. Влада весела, активна, цілеспрямована, з хорошою освітою і широким життєвим світоглядом. Вона переконана, що віра і холодний розум перемагають страх і паніку, не дають впасти у порожнечу відчаю.

 

«Мене лякали, що не варто переїжджати сюди, страшно … А я відкрито скажу, що люди тут привітні, щирі, виховані і завжди готові прийти на допомогу» - стверджує дівчина. Влада щиро сподівається, що конфлікт закінчиться якомога швидше і її сім’я возз’єднається назавжди.


11.12.2014 465 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

375
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2963
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21111
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1996
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1512 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2387

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

737

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2165

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

846

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1427
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

171
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

476
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1011
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

172
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

788
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

758
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

693
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8231
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

890 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

892
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2185 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

837