В Івано-Франківську можна пролікуватися на денному стаціонарі, не виходячи з дому

 

/data/blog/54707/9c3ffa500231c60f06443d6b9ec3c79a.jpg

 

Часто трапляються випадки, коли хвора людина відмовляється від госпіталізації до медичного закладу. Причини в кожного свої, але найчастіше на стаціонарне лікування не можуть поступити люди, прикуті до ліжка, за якими потрібен особливий і постійний догляд.

 

Насамперед для таких пацієнтів, з ініціативи головного лікаря Івано-Франківська Тараса Масляка, у міській поліклініці No1 Івано-Франківська запровадили обслуговування та лікування хворих на дому.

 

Переважно стаціонарним лікуванням вдома забезпечують інвалідів, самотніх людей, та людей прикутих до ліжка, тих, кого складно транспортувати до медичного закладу. 

 

«Наші медичні працівники можуть провести на дому повноцінне лабораторне обстеження: біохімічні аналізи, загальний аналіз крові і визначення рівня цукру в крові, аналіз сечі. Проводяться внутрівенні капання, внутрім’язові та підшкірні ін’єкції, тощо», – розповідає головний лікар міської поліклініки No1 Іван Романюк.

 

Те, кого із пацієнтів варто забезпечити лікуванням на денному стаціонарі в домашніх умовах, визначає дільничний лікар. Адже вони якнайкраще знають про хворих, інвалідів та самотніх лежачих пацієнтів.

 

У загальному за день на стаціонарі вдома перебуває 31-35 пацієнтів, з них важкохворих є 5-6. 

 

Іноді людина матеріально не може собі дозволити транспортувати важко хворого родича, або не має змоги доглядати за хворою людиною в лікарні. Трапляються випадки, коли людина самотня, за нею доглядають сусіди або далекі родичі. Саме таким пацієнтам лікарі і стараються йти назустріч, організовуючи стаціонар на дому. «Така наша робота триває понад рік. Деяким пацієнтам потрібне лікування, але окремим з них важко пересуватися і транспортування до медичного закладу для них є небажаним. Ми вивчали методики організації стаціонарів на дому в різних областях України.

 

Протягом останніх півтори років ми організували лабораторію на дому, ЕКГ і внутрівенні ін’єкції, тобто те, що раніше вдома не використовували, але такі послуги стосуються лише важкохворих, нетранспортабельних пацієнтів», – наголошує заступник головного лікаря з лікувальної роботи Ольга Василівна Савчук.

 

До пацієнта, якого оформляють на домашній стаціонар, кожного дня приходить лікар-терапевт. На деякі консультації приїжджає вузький спеціаліст. Лікар виписує усі необхідні маніпуляції і їх виконує медична сестра. Пацієнти при потребі проходять огляд гастроентеролога, кардіолога, хірурга, окуліста, невропатолога. Тобто отримують усі ті медичні послуги, які надає і стаціонар будь-якої лікарні.

 

За словами головного лікаря Івано-Франківська Тараса Масляка, стаціонари на дому є перспективними та комфортними для різних пацієнтів. Тому медичні працівники мають докладати максимум зусиль, аби приділити увагу усім пацієнтам.

 

У домашніх умовах хворі отримують лікування 2-3 рази на рік, залежно від потреби. Лікуючий лікар стежить за здоров’ям пацієнта. Навіть якщо людина, яка потребує лікування, не викликає медичного працівника на дім, терапевт чотири рази на рік відвідує хворого, призначає йому відповідний спектр аналізів і виписує відповідне лікування.

 

Денний стаціонар у домашніх умовах – це ще одна ланка допомоги пацієнтам. Адже турботу та увагу отримують ті люди, які найбільше потребують догляду. І організація надання лікування вдома – є величезною заслугою медичних працівників Івано-Франківська.

 

Любов Загоровська


01.07.2014 773 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

11801 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1392
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

738
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5875
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1612
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1464

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

536

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1355

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1175

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1077
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

424
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

531
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1463
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

502
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

769
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5812
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

11971
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

396
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

388
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

707 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1158