В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ ЛУНАЛИ ВИБУХИ ГРАНАТ - УПА ВОЮВАЛА З ЧЕРВОНОЮ АРМІЄЮ (ФОТО)

 

В Івано-Франківському міському парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка мешканці міста поринули в атмосферу повстанського минулого.

 

Вибухи гранат, постріли кулемета і гвинтівок, затамовані дихання глядачів та сльози на очах ветеранів і «дітей війни» - так пройшла історична реконструкція військового бою між загоном Української повстанської армії та червоноармійцями.

 

Дія розгорталася в імітованому селі. Повстанці прибули до одного з господарств з проханням заховати пораненого побратима. Патріотичне населення зажди допомагало «упівцям», тож солдата прийняли без вагань. Після цього загін УПА вирушив до лісу. Проте через деякий час надійшов загін Червоної армії. Вони всіляко намагалися «вибити» інформацію із сімейства про місцеперебування УПА і погрожували спалити хату. Щоб не наражати на небезпеку селян, поранений повстанець виходить з укриття до «червоноармійців», але не здається без бою – підриваючи гранату забирає з собою кілька членів ворожої армії.

 

На звуки пострілів, підходить лоївка УПА – повстанці змушують відступити Червоно армію і залишити поранених на полі бою.

 

Але ситуація повторюється – Червона армія знову зустрічається з УПА біля тієї ж хатинки. І тут вже розгортається сутичка, яка вирішує весь бій – «червоноармійці» терплять поразку. Останнього з членів Червоної армії повстанці роззброюють і розстрілюють біля дерева.

 

Завершили дійство переможним салютом.

 

Над реконструкцією бою працювали понад двох місяців. А сценарій було складено із спогадів реальних осіб. Участь у військових діях взяли клуби військових реконструкцій з усієї України. Зовнішній вигляд вояків відтворений до дрібниць – одяг і зброя повністю відповідають тому часу.

 

Після військових боїв захоплені глядачі ринулись фотографуватися з вояками. А ветерани та «діти війни», які були свідками подібних боїв, не приховували власних сліз.

 

Пану Василю було 14 років, коли у 1944 році на Прикарпатті «червоноармійці» полювали на повстанців. «Часто НКВД робили облаву на село прямо вночі. Все довкола обшукували, розпорпували сіно і розбирали підлогу. З нашого села було багато повстанців» - пригадує пан Василь, виходець із села Тисменичани.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте також:

Гармати та кіннота на вулицях. В Івано-Франківську відзначають День героїв (фото)


28.05.2012 2048 0
Коментарі (0)

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

507
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

628
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1348
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2305 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1149
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3083

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

903

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1054

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1480

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2082
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26394 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

773
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

975
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3031
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1275
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

951
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1210
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1221
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

435
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4294
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1085
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1649