В Івано-Франківську говорили про створення нової Народної Конституції України (фото)

 

 

Сьогодні в Прикарпатському університеті відбулось громадська зустріч для обговорення створення нової Народної Конституції України.

 

Участь у дискусії взяли фахівці в сфері конституційного права а також громадські активісти, представники органів місцевого самоврядування, науковці, журналісти, повідомляє новинар Фіртки.

 

Захід пройшов в рамках проекту «Використання світового експертного досвіду та проведення публічних консультацій в процесі внесення змін до Конституції України», що впроваджується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

Загальносуспільна напруга в Україні формує нові запити сусупільства до змін і фундаментом майбутніх перетворень може стати робота над положеннями нової Конституції.

 

«Саме наша організація є ініціатором цього заходу і ми проводимо його по всій Україні, спочатку в обласних центрах, потім у прифронтовій зоні. Ми акцентуємо увагу не на суті самих змін а на змісті процесу. Це має бути не закритий процес, а національний діалог, коли кожен громадянин може взяти участь в обговоренні положень Конституції і відповідно запропонувати якісь зміни», - зазначив директор міжнародного центру перспективних досліджень Сергій Кіщенко.

 

На думку експертів Конституція, яка приймається за результатами широкого суспільного обговорення , має не лише більшу легітимність, а й створює у громадян відчуття відповідальності та виробляє бажання захищати цю Конституцію, відстоювати її положення.

 

«До кінця цього року Парламент повинен розглянути і проголосувати чи не проголосувати 300-стами голосами за зміни до Конституції. З цого приводу є досить гостра полеміка, яка стосується і питання децентралізації, і питання так званого «особливого» статусу Донбасу, яке найбільше розколює укрраїнське суспільство. Ми не можемо сказати чи в Парламенті знайдеться 300 голосів необхідних для внесення змін до Конституції. Якщо їх не набереться, то постає питання яка ж тоді альтернатива. Адже всі вважають, що Конституцію міняти треба, питання тільки в який спосіб. Наша ініціатива, до якої я належу, це коаліція громадських організацій експерних середовищ під назвою «Народна Конституція» таку альтернативу пропонує. А саме не змін до Конституції діючим складом Парламенту, а прийняття нового тексту Конституції , спеціально скликаними установчими зборами, куди оберуть не політиків, а юристів, експертів, філософів, представників духовенства. Для того, щоб запустити цей процес, наша коаліція написала закон і найближчим часом ми запропонуємо його на розгляд Верховної Ради. І якщо Верховна Рада погодиться з такою логікою, то це б відкрило дорогу до обрання в 2016 році спеціальних установчих зборів, завданням яких буде написати, прийняти Конституцію і винести її на всенародне обговорення», - наголосив народний депутат України V, VI, VIIскликань Тарас Стецьків.

 

Також Тарас Стецьків звернув увагу на те, що в установчі збори мають входити не діючі політики, судді і міністри, а мають обиратися люди, які не мають відношення до влади і особи, які розроблятимуть Конституцію, не мають права на протязі 10 років бути народними депутатами та міністрами.

 

Народний депутат наголосив, що в новій Конституції статус окупованих територій Донбасу та анексованого Криму мають бути визнаними тимчасово окупованими територіями без жодних «особливих» статусів.

 

«Саме цей «особливий» статус є гангреною і який дезінтегрує і фрагментує українську державу. Під зовнішнім тиском запакували в змінах до Конституції і децентралізацію, яка потрібна і «особливий» статус, який є категорично несприйнятним, це власне вносить розкол у Парламенті.Якщо в суспільстві буде належна політична згода, то процес прийняття Конституції через установчі збори завершиться на протязі 2016 року», - пояснив нардеп.

 

 

 

 

 

 

 


25.11.2015 434 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

972
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

790
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1905
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3262
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2559
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2551

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

253

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

739

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

697

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1622
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

368
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

703
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

621
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

359
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

387
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27049
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

848
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19685
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

437
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

403
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

737
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1354 4