В Івано-Франківську дискутували про можливості ІТ-галузі

 

 

«ІТ-професіонал починає власний стартап з тієї ж причини, чому приходить на роботу у компанію –  він прагне змін та шукає можливості реалізувати себе», – зазначив директор DevCenter Softserve в Івано-Франківську Любомир Ходак під час дискусії «Зона комфорту в ІТ: стартап чи робота в компанії? За і проти».

 

Учасниками дискусії, яку провели 15 грудня у ресторані «Urban Space 100» стали: декан Львівської бізнес-школи Софія Опацька, директор компанії Softjourn Сергій Фіцак, директор DevCenter Softserve Любомир Ходак, член академічної ради програми MS in Technology Management Василь Матяшовський та випускник MSTM і засновник стартапу «DocTravel» Ростислав Оленчин.

 

На початку учасники окреслили, що ж таке «зона комфорту в ІТ». Сергій Фіцак зазначив: «Зона комфорту – це не лише матеріальні речі. Кава і печиво в офісі, зручне робоче місце сприймаються як бонус лише перший місяць. Далі це стає звичкою і людина починає шукати нові “зони комфорту”. Тому треба давати людям відчуття причетності до чогось важливого, щоб вони усвідомлювали власну потрібність. Моя команда переконалась в цьому. Був випадок, коли клієнт із захопленням відгукнувся про продукт, який ми розробили, але повідомив, що не буде його використовувати, бо відпала потреба. Це призвело до командної депресії, яку ми разом долали».

 

Щодо стартапів учасники дискусії зійшли на думці, що це такий самий бізнес, як і аутсорсинг, тож вимагає відповідних навиків та підходів. Софія Опацька, декан LvBS, наголосила на важливості вчасно прийняття рішення, куди рухатися далі: «Завжди настає момент сумніву: чи я зможу? Чи це моє? Стартап стає бізнесом лише тоді, коли йому присвячувати 100% свого часу. В іншому випадку – це хобі. Є дві основні проблеми українських стартапів: низький рівень бізнес-складової і страх невдачі. В нашій ментальності невдача сприймається як поразка, тоді як для американців – це всього лиш сходинка до успіху, а здобутий досвід – перевага для наступного проекту».

 

Ростислав Оленчин додав, що насправді життя стартапера майже не відрізняється від життя працівника компанії, винятком є тільки рівень невизначеності: «Доля невизначеності щодо майбутнього у стартапах доволі висока, тому не залишається нічого іншого, ніж бути більш наполегливим і йти до кінця. По-суті, тоді “зоною комфорту” стає продукт, який розробляє стартапер».

 

Сергій Фіцак радить підприємцям більше довіряти і залучати потенційних партнерів: «Стартап – це туман перед очима. Є така проблема: наші люди бояться невдачі, віддають перевагу стабільності. Інша проблема перспективних ІТ-проектів: страх ділити бізнес з партнерами. Однак без цього проект може не вирости до очікуваного рівня».

 

У контексті невизначеності дискутанти підняли питання емоційного інтелекту – вміння поводитися у стресових ситуаціях і адекватно реагувати на зміни. Учасники дискусії поділилися досвідом підвищення емоційного інтелекту. Сергій Фіцак рекомендує розширювати горизонти. «Найменше, що ви можете зробити, – подорожувати». Любомир Ходак вважає, що постійне перебування у зоні комфорту для ІТ-професіонала – небезпечне. «Ми всі хочемо бути затребуваним у галузі, а для цього потрібно встигати за змінами і не стояти на місці».

 

Як працівники компаній, так і стартапери прагнуть успіху і визнання. Учасники дискусії погоджуються, що успіх у ІТ – це можливість щось змінити на краще. Стартап, як і розвиток в межах компанії, – це всього лише інструмент, який допомагає здійснити мрію й досягти цілі.

 

Дискусія в Urban Space 100 стала фінальним акордом знайомства команди LvBS із ІТ-спільнотою Івано-Франківська. Протягом дня Львівської представники бізнес-школи зустрілися з місцевою командою компанії ELEKS та провели бізнес-ланч із СЕО провідних ІТ-компаній Івано-Франківська.

 

Дискусію 15 грудня організували Львівськабізнес-школа УКУ та ІТ-кластер Івано-Франківська. 


17.12.2015 547 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

844
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1557 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2326
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2167 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7506
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15223 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

271

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1001

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1070

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1857
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

253
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

629
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

875
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3108
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

889
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1927
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

971
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35120 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

219
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

454
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

597
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

923