В Івано-Франківську 100% перевірених зразків оцту було забраковано

 

/data/blog/56671/091bbd03c1f1f84621de6b4be2040dbe.jpg

 

Оцет хоч і не є продуктом повсякденного вжитку, однак у сезон літньо-осінньої домашньої "консервації" опиняється під пильною увагою господинь, адже від якості оцту залежить і вдалість процесу консервування і терміни зберігання. Здавалося б простішого завдання ніж обрати оцет у магазині, чи любій іншій торговій точці, немає.

 

Однак, як свідчать результати досліджень випробувального центру ДП "Івано-Франківськстандартметрологія", далеко не все, що ми звикли називати оцтом є ним насправді і далеко не завжди оцет відповідає належному рівню якості. Зокрема, за результатами досліджень оцту 10 різних виробників забраковано 100% досліджених зразків. Всі вони не відповідали вимогам стандартів за фізико-хімічними показниками, тобто в жодному з них не було заявленої масової частки оцтової кислоти. Тобто навіть випускаючи дешевий, не натуральний оцет, виробники з метою таки би мовити підвищення "економічної ефективності" власного виробництва розбавляли оцтову кислоту сильніше.



Для того щоб зрозуміти що саме ви купуєте під виглядом оцту треба тільки запам'ятати кілька простих фактів. Перш за все варто знати, що оцет буває різний. Оцти з харчової сировини (яблучний, виноградний та інших плодів) – це водяний розчин оцтової кислоти, одержаної біохімічним методом аеробного окислення оцтовокислими бактеріями етилового ректифікованого спирту з харчової сировини, спирту, що міститься у виноградних та плодових виноматеріалах. А недорогий продукт, який зазвичай купує споживач у прозорих пляшках із написом "оцет столовий" – не що інше, як розведена оцтова лісохімічна кислота. Звичайно, виготовлення оцтової кислоти з нехарчової сировини економічно ефективніше, та й стандартами дозволено використання такого "штучного" оцту у харчовій промисловості. Однак, практично у всьому світі (окрім кількох пострадянських країн ), такий синтетичний оцет використовують тільки в технічних цілях. Отже, вирішувати споживачу який оцет він вважає кращим для себе, проте він має право знати про походження (натуральне або синтетичне) даного продукту. Тож, якщо ви бажаєте придбати саме натуральний оцет, отриманий з харчової сировини, варто звернути увагу згідно якого нормативного документу здійснюється виробництво оцту (позначка про це має міститися на етикетці). Зокрема, натуральний оцет виробляється згідно ДСТУ 2450-2006 "Оцти з харчової сировини. Загальні технічні умови". Посилання на ГОСТ 6968-76, ГОСТ 19814-74, ГОСТ 18270-72, СОУ 15.87-37-411:2006 - свідчить про те, що це є синтетичні замінники оцту. При посиланні на власні ТУ підприємства – уважно вивчіть склад оцту. Якщо у складі вказано просто "оцтова кислота" без зазначення способу її виробництва, то вона швидше за все синтетична або лісохімічна.

 

Не орієнтуйтесь лише на назву "Яблучний оцет". Це не обов'язково продукт, виготовлений з яблучного соку. Адже якщо у складі такого "Яблучного оцту" зазначено наявність яблучного ароматизатора та відповідного барвника, то ніяких сумнівів стосовного його несправжньої "яблучності" немає.

 

Ще один важливий показник для оцту – масова частка кислоти. Так, згідно стандартів, в залежності від масової частки оцтової кислоти оцти виробляють: спиртовий – 6%,9%, 12%; спиртовий ароматизований : 3%, 6%, 9%; яблучний - 6%, 9%; винний – 4%, 6%, 9%. І, окрім, зазначення на етикетці оцту масової частки кислоти, має зазначатись і спосіб застосування: "Оцет перед вживанням розводять водою у співвідношенні: 12% - 1:3; 9% - 1:2; 6% - 1:1; 4% та 3% - готовий до вживання".

 

Щодо зовнішнього вигляду – то споживачу варто обирати прозору рідину без осаду і слизу. Спиртовий оцет взагалі безбарвний, але для нього дозволяється жовтуватий відтінок. Спиртовий ароматизований, яблучний, винний оцти можуть мати відтінки від солом'яного до темно-янтарного та світо-червоного. Запах повинен бути властивий оцту, без сторонніх домішок. Смак – кислий, властивий оцту, без стороннього присмаку, окрім випадків використання для спиртового ароматизованого оцту відповідних добавок. При зберіганні оцту слід захистити його від прямих сонячних променів у температурних умовах від - 2 до + 30 градусів.



І на завершення – оцет також має термін придатності. Зокрема, від дня фасування строк придатності спиртового і спиртового ароматизованого – 12 місяців; яблучного і винного – 6 місяців.

 

"Паралелі"


04.08.2014 1843 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

433
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

717
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

547
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5464
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1451
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1334

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

380

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1215

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1052

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

969
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

283
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10660
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

363
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

631
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5673
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1447
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

340
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

242
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

595 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1033
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

898