В Івано-Франківському Інституті туризму пройде міні-сесія Європейського Молодіжного Парламенту-Україна (програма)

 

10 - 11 вересня у м. Івано-Франківську на базі Інституту туризму Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника проходитиме міні-сесія Європейського Молодіжного Парламенту-Україна у межах Всеукраїнського проекту «Інтер-Реіл», що охоплює українських 15 міст.


Офіційна церемонія відкриття міні-сесії Європейського Молодіжного Парламенту-Україна 11 вересня о 9.30. Локальні організатори проекту Наталія Калин та Діана Великочий.

 

За словами Діани Великочий, магістрантки спеціальності «міжнародні відносини» Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, міні-сесія (конференція) об’єднає понад 40 талановитих школярів та студентів для роботи в комітетах, орієнтованих на вирішення різноманітних суспільних проблем.
Кожен з 4 комітетів модеруватиме досвідчений тренер з європейської країни.
 

 

У програмі 10 вересня:
9.00 - 10.00 - презентація ММГО «Європейський молодіжний парламент - Україна»,
10.00 - 10.45 - загальна побудова команди;
10.45 - 11.00 - перерва на каву,
11.00 - 13.00 - побудова команди в комітетах,
13.00 - 13.45 – обідня перерва;
13.45 - 16.45 - робота в комітетах,
16.45 - 17.00 - перерва на каву,
17.00 - 19.00 - робота в комітетах
 

11 вересня:
9.30 - 10.00 - офіційна церемонія відкриття,
10.00 - 11.30 - дебати (представлення резолюцій І та ІІ комітетів);
11.30 - 11.45 - перерва на каву,
11.45 - 13.15 - дебати (представлення резолюцій ІІІ та ІV комітетів);
13.15 - 13.45 – підсумки.

Довідково:
Європейський Молодіжний Парламент (ЄМП) - міжнародна аполітична незалежна молодіжна організація, одна із найбільших Європейських платформ для політичних дебатів, міжкультурного діалогу, політичної освіти та обміну ідеями між молоддю з усієї Європи. ЄМП має мережу із 36 європейських осередків та організацій, у яких тисячі молодих людей проявляють волонтерську активність. ЄМП заохочує молодь до незалежного мислення та соціально-політичної ініціативи, а також сприяє отриманню необхідних соціальних та професійних вмінь і навичок. Усі національні комітети функціонують на однакових засадах.

Європейський Молодіжний Парламент-Україна - це національний комітет ЄМП. Головними цілями цієї організації є: просування ідеї інтеграції України до Європейського Союзу шляхом підвищення обізнаності громадськості з такими європейськими цінностями як демократія, права людини та гуманістична політика; розвиток партнерських стосунків між національними та міжнародними неурядовими організаціями; започаткування співробітництва між українськими молодіжними неурядовими організаціями у межах Цілей Розвитку Міленіуму, виданими у вересні 2000 року ООН; формування активної конструктивної позиції молоді щодо європейської інтеграції України; створення позитивного іміджу України за кордоном.


Основний вид діяльності - проведення молодіжних конференцій на території України з метою сприяння міжкультурному діалогу та неформальній освіті. Методологічна основа ЄМП включає побудову команд учасників для подальшого відкритого обговорення різноманітних політичних, економічних, культурних і екологічних питань та досягнення результатів у втіленні демократичного процесу прийняття рішень.


ЄМП-Україна визначає провідну тему для усіх видів діяльності протягом року. У 2012 році провідна тема з проблем екології - «Поєднані природою».

“Inter-Rail” - навчальний проект ЄМП-Україна, спрямований на молодь у регіонах України. Протягом одного тижня п’ять команд модераторів (голів комітетів) проведуть 15 конференцій (міні-сесій) у різних містах України. Міста поєднані в п’ять регіонів, кожен з яких включає в себе три міста. Кожна з п’яти команд модераторів проведе по три міні-сесії.

Одна міні-сесія триватиме 2 дні. Усі учасники працюватимуть в чотирьох робочих групах (комітетах) по 10 осіб. Схема роботи - стандартна модель сесії ЄМП, Європейський Молодіжний Парламент–Україна, що включає наступні етапи: побудову команди (Teambuilding), роботу в комітетах (Committee Work) та Генеральну Асамблею (General Assembly). Усі 4 комітети працюють над чітко визначеними темами в областях захисту прав людини, економіки, культури, політики та екології. Завдання комітетів - написання Резолюції у форматі Резолюції Європейського Парламенту англійською мовою, що включає вступну частину (підґрунтя) та оперативну частину (стратегію). Мета роботи комітету - досягнення консенсусу у написанні Резолюції. Готові резолюції далі підлягають презентації, обговоренню, захисту та процедурі голосування за участі усіх учасників сесії на Генеральній Асамблеї.


Робоча мова англійська. Загальна тема Inter Rail - 2012 - “Розумні Технології - Практична Екологія”. Теми комітетів будуть поєднані однією загальною темою зі своїми специфічними напрямками у раніше перерахованих напрямках.


Проект «Inter-Rail» має такі цілі: залучити молодь України до обговорення найбільш болючих проблем своїх регіонів та спільних для України та Європи тем; надати можливість молодим людям застосувати свої власні підходи до вирішення обговорюваних проблем; забезпечити українську молодь практичним досвідом у дослідженнях, дебатах та процесі демократичного прийняття рішень стосовно соціально-політичних питань на регіональному, національному та міжнародному рівнях. Заплановано залучити більше 600 молодих людей з усієї України, серед яких будуть учні різних шкіл (загальноосвітніх, спеціалізованих, у віці 14-17 років); студентів місцевих університетів, що займають активну громадську позицію, зацікавлені у підвищенні обізнаності серед української молоді стосовно європейських цінностей, особистому та професійному розвитку (віком 17-24 років).


ЄМП-Україна працює в сфері неформальної освіти, ставлячи за мету збільшення обізнаності стосовно політичних, економічних, екологічних та культурних проблем серед української молоді. Поруч із цим, ЄМП впроваджує традиції демократичного прийняття рішень на державному рівні та важливість залучення молоді до цього процесу.


29.08.2012 2064 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

519
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

790
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

558
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5480
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1458
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1339

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

395

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1218

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1056

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

972
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

286
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10662
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

366
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

635
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5679
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1450
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

344
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

246
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

597 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1035
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

901