В Івано-Франківській області відбувся навчальний семінар для гідів та місцевих операторів туризму

 

/data/blog/95003/34ce5fb45e47e47a5a8035a229bcaf0d.jpg

 

Днями на території Івано-Франківської області відбувся навчальний семінар для гідів та місцевих операторів туризму «Створення продуктів для розвитку відповідального туризму та можливості співпраці з Центром спадщини Вигодської вузькоколійки».

 

Участь у зустрічі взяли представники зелених садиб, туристичних фірм, музеїв, гіди-екскурсоводи та інші учасники туристичного бізнесу Долинського району Івано-Франківської області, пише Фіртка.

 

Зустріч було організовано в рамках проекту «Карпатські вузькоколійки», що виконується Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини у партнерстві з Вигодською селищною радою Івано-Франківської області, Івано-Франківською облдержадміністрацією (Україна) та Марамуреським гірським природним парком (Румунія) за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013.

 

Семінар мав виключно практичне спрямування – його програма на 80% складалася з навчальних візитів до туристичних об’єктів (успішних атракцій) Прикарпаття.

 

В першу чергу, учасники семінару відвідали Центр спадщини Вигодської вузькоколійки, створений в рамках проекту як туристично-пізнавальний об’єкт для збереження історичної та технологічної спадщини вузькоколійних залізниць, ознайомились з організацією роботи, особливостями управління та послугами Центру.

 

З метою обміну досвідом, наведення ділових контактів для майбутньої співпраці та розширення бізнесу учасники зустрічі завітали до парку – музею «Карпати в мініатюрі» у Яремче, який став новою якісною туристичною атракцією, де представлені об’єкти природної та архітектурної спадщини українських Карпат у зменшеному вигляді, зокрема унікальні церкви та пам’ятки гуцульської архітектури, гора Говерла, кам’яні мости, залізничний тунель та багато інших цікавих експонатів.

 

Також представники туристичного бізнесу відвідали вольєрне господарство Карпатського національного природного парку, особливістю якого є утримання місцевих диких тварин у напіввільних умовах, міні-пивоварню в Микуличині, де вони навчились новим особливостям ведення подібного бізнесу. Учасникам семінару представили дві унікальні бази відпочинку – сімейний курорт «Ведмежа гора» та гостинну садибу «Анастасія», де туристів приваблюють послугами європейського класу - басейн, сауна, сольова кімната, фітокупелі, спортзал, дитяча кімната, екскурсії, катання на конях та квадроциклах, сплав на рафтінгу. Такі ж можливості є і у представників турбізнесу Вигодщини, і в ході візиту вони мали змогу довідатися, як їх можна успішно використовувати.

 

Про те, яку користь для громади, а особливо, для розвитку туристичного бізнесу, несе візит центр, споруджений на її території, учасники дізналися, відвідавши екотуристичний візит-центр, що також був збудований в рамках проекту ЄС Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини, але у партнерстві з Карпатським НПП. На сьогодні цей центр - сучасний та функціональний заклад, що активно затримує туристів в регіоні та сприяє розвитку привабливого екотуристичного іміджу краю.

 

У Верховині представники туристичного бізнесу відвідали приватний музей «Гуцульська хата-стая», де взяли участь у майстер-класі з виготовлення гуцульського будзу. Господарі музею радо поділилися з учасниками семінару секретами ведення бізнесу, надали корисні рекомендації та пропозиції для реалізації подібної ініціативи в Долинському районі.

 

Однією зі складових семінару була презентація можливостей розвитку додаткових послуг відповідального туризму, де були представлені цікаві ідеї ведення бізнесу, такі як етно-маршрут «Гуцульщина сакральна», мотузковий парк «Стежка Довбуша», мережа веломаршрутів «Велокраїна», інші послуги для туристів (прогулянки на конях, велосипедах, джипах, пішохідні екскурсії, рафтинг). Подібні послуги можуть бути успішно реалізовані і в Долинському районі учасниками семінару.


22.12.2015 694 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1059
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1618 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2391
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2244 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7529
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15241 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

299

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1023

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1091

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1876
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

271
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

650
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

891
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3118
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

908
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1941
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

992
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35140 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

254
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

474
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

615
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

939