
Новий Майдан в Івано-Франківській області. У Косові люди прямо до будівлі місцевого суду принесли шини, намет і бочки. Ким саме і чому вони обурені?
Біля будівлі Косівського райсуду міні Майдан. Ось уже п'яту добу тут чергують десятки активістів.
До протестної акції її учасники підійшли дуже креативно. Крім намети і бочок прямо біля входу в суд активісти показали як на їх погляд працюють представники місцевої Феміди. Мовляв, у кого гроші, у того й правда.
З місцевих суддів мітингувальники не виділяють нікого. Виступають проти всіх.
- Вимоги абі цього дрантя тут не було!
Все почалося п'ять днів тому, коли судді обрали главу райсуду Марію Крилюк.
Назар Александрук, активіст:
- Вона входила за Президента Ющенка в десятку, якові малі звільняті тоб в 2004 году ее Хотіли звільніті, а в 2014 вона Пішла на Підвищення.
У чесність суддів не вірить і Ігор. Кілька років тому потрапив в аварію, 7 днів пролежав у комі. Але саме в цьому суді його визнали винуватцем ДТП.
Ігор Козак, учасник акції протесту:
- При скорості 60 км на годину бус заїхав у Жигулі и протягнув его на 8 метрів, це є нонсенс ВІН бі МАВ за це сідіті, ну так Вийшла, что ВІН МАВ гроші.
Підтримують протестувальників і працівники районного суду.
Інна Удудяк, секретар судового засідання:
- П'ять працівніків нам відомо, Які отримай записи в трудовій кніжці, отрімувалі зарплату, альо смороду жодної години не працювала в цьом суде.
Представників ОБСЄ ситуація в Косівському районі жваво цікавить. Вони вже не раз приїжджали-з'ясовували обстановку.
У той же час - в самому суді не дуже переймаються. Поспілкуватися з головою вдалося тільки по телефону. І то дуже коротко.
Марія Крилюк, глава Косівського районного суду:
- Не можна, бо я на лікуванні я зараз перебуваю на прійомі у кардіолога.
Переобрати голову можна. Але з такою ініціативою мають виступити третину суддів, які там працюють. І думка громадськості - абсолютно не враховується.
Богдан Гриновецький, голова Апеляційного суду Івано-Франківської області:
- Громада винна змиритися з Цім. Можливо, закон на їхню мнение несправедливістю, но це є закон!
Але люди миритися - не збираються. Навіть при тому, що на кількох протестувальників - завели кримінальні справи. За блокування адмінприміщення.
Віталій Мацьоцький, журналіст газети "Дорожній контроль":
- Справу порушене за фактом знімав просто акцію протесту. Ну трошки якось дивно мені це всьо.
Ще кілька активістів під час збору підписів проти призначення голови суду - потрапили в ДТП. Ось ці плями - своєрідне нагадування, що боротьба не закінчена. Хоча люстрація і не починалася. І це все - після Євромайдану.