В Івано-Франківську запрацювали бригади соціально-психологічної допомоги жертвам домашнього насильства

В Івано-Франківську запрацювали дві мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства.

Про це в етері Українського радіо Карпати повідомили директорка міського центру соціальних служб Леся Дикун та психологиня бригади Лілія Борисова, передає Фіртка.

Бригади виїжджають до сімей, які страждають від насильства, і надають їм соціально-психологічну допомогу. До складу входять водій, психолог та соціальний працівник.

Зі слів Лілії Борисової, мобільні бригади запрацювали завдяки фінансовій підтримці Фонду народонаселення ООН, основна мета якого — попередження насилля за гендерною ознакою, а також за посередництва благодійного фонду "Батерфляй".

"Через війну поліція й соцслужби перевантажені. Тому виникає нагальна потреба у додатковій допомозі, і наші мобільні бригади сприяють цьому. Вони стають рукою допомоги для основних служб", — каже Лілія Борисова.

За словами Лесі Дикун, проєкт запрацював після того, як Івано-Франківський міський центр соціальних служб уклав меморандум про співпрацю з благодійним фондом "Батерфляй", який і передбачив створення таких бригад.

"Бригади виїжджають на місце, де відбувається домашнє насильство. Ми маємо домовленості зі спеціалізованою поліцейською групою "Поліна", яка надає нам інформацію про підтверджені випадки сімейного насильства. Наші спеціалісти їдуть у сім’ї вже після того, як у них побували поліцейські, щоб мати безпечний доступ до родини.

Дуже важливо, що у складі наших бригад є психологи. Вони можуть надавати психологічну допомогу усім членам сім’ї й запобігати наступним випадкам насильства. Якщо у родинах є неповнолітні, то з нами обов’язково їде служба у справах дітей", — каже Леся Дикун.

З її слів, спочатку бригада обов’язково відвідує місце проживання сім’ї. А після цього консультування вже може відбуватися у телефонному режимі або в соціальній службі.

Як каже психологиня Лілія Борисова, усім сім’ям, де є насильство, потрібна допомога. Однак не всі готові йти на співпрацю і не всі розуміють, чим психолог може допомогти і як з ним працювати. Під час виїзду спеціалісти залишають свої контакти й запрошують до співпраці. Телефони працюють цілодобово.

"Ми завжди готові підтримати. На жаль, у нас досі вважається "нормальним" гендерне приниження жінки. Воно потрохи зменшується, але є. Мовляв, я – газда.

Цьому часто сприяють сімейні традиції, культурні традиції. Усім відоме прислів’я: "Люблю, як душу, трясу, як грушу". Буквально минулого тижня ми були на виклику в сім’ї. І від батька потерпілої я почула фразу: "Жінка не бита, як коса неклепана". Тобто, якщо в голові є така установка, це про багато чого говорить", — наводить приклад Лілія Борисова.

Психологиня каже, що під час виїзду бригади вона намагається донести, що не потрібно терпіти, навіть якщо це не фізичне, а психологічне чи економічне насилля.

"Терпіти не можна. Ми готові консультувати, радити. Але людина сама повинна захотіти вийти із ролі жертви, а не пасивно очікувати допомоги. Тільки тоді ми зможемо допомогти й у соціальних, і в юридичних, і у психологічних питаннях", — розповідає Лілія Борисова.

Виїзд мобільної бригади – це перший крок допомоги, каже Леся Дикун. Надалі такі сім’ї отримають соціальний супровід і комплексну допомогу від спеціалістів міського центру соціальних служб.

Щоб отримати підтримку мобільної бригади соціально-психологічної допомоги, можна зателефонувати за цілодобовими мобільними номерами: 067 887 33 27 або 066 689 60 59.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Громадам, які безкоштовно приймають переселенців, відшкодують комунальні витрати

Має працювати без перебоїв. Іванофранківців просять вчасно оплачувати за «комуналку»

В Уряді обіцяють, що ціна на газ й тарифи на комунпослуги для населення не зміняться


05.05.2022 Іван Муканик 661
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1270
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2563
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2194
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6592 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2474 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

367

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1180

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1304

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1439
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

302
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

165
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

68
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26533
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

567
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10483 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

65
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

99
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

637