В Івано-Франківську запрацювали бригади соціально-психологічної допомоги жертвам домашнього насильства

В Івано-Франківську запрацювали дві мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства.

Про це в етері Українського радіо Карпати повідомили директорка міського центру соціальних служб Леся Дикун та психологиня бригади Лілія Борисова, передає Фіртка.

Бригади виїжджають до сімей, які страждають від насильства, і надають їм соціально-психологічну допомогу. До складу входять водій, психолог та соціальний працівник.

Зі слів Лілії Борисової, мобільні бригади запрацювали завдяки фінансовій підтримці Фонду народонаселення ООН, основна мета якого — попередження насилля за гендерною ознакою, а також за посередництва благодійного фонду "Батерфляй".

"Через війну поліція й соцслужби перевантажені. Тому виникає нагальна потреба у додатковій допомозі, і наші мобільні бригади сприяють цьому. Вони стають рукою допомоги для основних служб", — каже Лілія Борисова.

За словами Лесі Дикун, проєкт запрацював після того, як Івано-Франківський міський центр соціальних служб уклав меморандум про співпрацю з благодійним фондом "Батерфляй", який і передбачив створення таких бригад.

"Бригади виїжджають на місце, де відбувається домашнє насильство. Ми маємо домовленості зі спеціалізованою поліцейською групою "Поліна", яка надає нам інформацію про підтверджені випадки сімейного насильства. Наші спеціалісти їдуть у сім’ї вже після того, як у них побували поліцейські, щоб мати безпечний доступ до родини.

Дуже важливо, що у складі наших бригад є психологи. Вони можуть надавати психологічну допомогу усім членам сім’ї й запобігати наступним випадкам насильства. Якщо у родинах є неповнолітні, то з нами обов’язково їде служба у справах дітей", — каже Леся Дикун.

З її слів, спочатку бригада обов’язково відвідує місце проживання сім’ї. А після цього консультування вже може відбуватися у телефонному режимі або в соціальній службі.

Як каже психологиня Лілія Борисова, усім сім’ям, де є насильство, потрібна допомога. Однак не всі готові йти на співпрацю і не всі розуміють, чим психолог може допомогти і як з ним працювати. Під час виїзду спеціалісти залишають свої контакти й запрошують до співпраці. Телефони працюють цілодобово.

"Ми завжди готові підтримати. На жаль, у нас досі вважається "нормальним" гендерне приниження жінки. Воно потрохи зменшується, але є. Мовляв, я – газда.

Цьому часто сприяють сімейні традиції, культурні традиції. Усім відоме прислів’я: "Люблю, як душу, трясу, як грушу". Буквально минулого тижня ми були на виклику в сім’ї. І від батька потерпілої я почула фразу: "Жінка не бита, як коса неклепана". Тобто, якщо в голові є така установка, це про багато чого говорить", — наводить приклад Лілія Борисова.

Психологиня каже, що під час виїзду бригади вона намагається донести, що не потрібно терпіти, навіть якщо це не фізичне, а психологічне чи економічне насилля.

"Терпіти не можна. Ми готові консультувати, радити. Але людина сама повинна захотіти вийти із ролі жертви, а не пасивно очікувати допомоги. Тільки тоді ми зможемо допомогти й у соціальних, і в юридичних, і у психологічних питаннях", — розповідає Лілія Борисова.

Виїзд мобільної бригади – це перший крок допомоги, каже Леся Дикун. Надалі такі сім’ї отримають соціальний супровід і комплексну допомогу від спеціалістів міського центру соціальних служб.

Щоб отримати підтримку мобільної бригади соціально-психологічної допомоги, можна зателефонувати за цілодобовими мобільними номерами: 067 887 33 27 або 066 689 60 59.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Громадам, які безкоштовно приймають переселенців, відшкодують комунальні витрати

Має працювати без перебоїв. Іванофранківців просять вчасно оплачувати за «комуналку»

В Уряді обіцяють, що ціна на газ й тарифи на комунпослуги для населення не зміняться


05.05.2022 Іван Муканик 760
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

329
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13758 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1567
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

865
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6128
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1718

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

635

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1463

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1272

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1164
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

518
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

654
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1576
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

598
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

877
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5921
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13595
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

243
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

544
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

482
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

787 2