В Івано-Франківську запрацювали бригади соціально-психологічної допомоги жертвам домашнього насильства

В Івано-Франківську запрацювали дві мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства.

Про це в етері Українського радіо Карпати повідомили директорка міського центру соціальних служб Леся Дикун та психологиня бригади Лілія Борисова, передає Фіртка.

Бригади виїжджають до сімей, які страждають від насильства, і надають їм соціально-психологічну допомогу. До складу входять водій, психолог та соціальний працівник.

Зі слів Лілії Борисової, мобільні бригади запрацювали завдяки фінансовій підтримці Фонду народонаселення ООН, основна мета якого — попередження насилля за гендерною ознакою, а також за посередництва благодійного фонду "Батерфляй".

"Через війну поліція й соцслужби перевантажені. Тому виникає нагальна потреба у додатковій допомозі, і наші мобільні бригади сприяють цьому. Вони стають рукою допомоги для основних служб", — каже Лілія Борисова.

За словами Лесі Дикун, проєкт запрацював після того, як Івано-Франківський міський центр соціальних служб уклав меморандум про співпрацю з благодійним фондом "Батерфляй", який і передбачив створення таких бригад.

"Бригади виїжджають на місце, де відбувається домашнє насильство. Ми маємо домовленості зі спеціалізованою поліцейською групою "Поліна", яка надає нам інформацію про підтверджені випадки сімейного насильства. Наші спеціалісти їдуть у сім’ї вже після того, як у них побували поліцейські, щоб мати безпечний доступ до родини.

Дуже важливо, що у складі наших бригад є психологи. Вони можуть надавати психологічну допомогу усім членам сім’ї й запобігати наступним випадкам насильства. Якщо у родинах є неповнолітні, то з нами обов’язково їде служба у справах дітей", — каже Леся Дикун.

З її слів, спочатку бригада обов’язково відвідує місце проживання сім’ї. А після цього консультування вже може відбуватися у телефонному режимі або в соціальній службі.

Як каже психологиня Лілія Борисова, усім сім’ям, де є насильство, потрібна допомога. Однак не всі готові йти на співпрацю і не всі розуміють, чим психолог може допомогти і як з ним працювати. Під час виїзду спеціалісти залишають свої контакти й запрошують до співпраці. Телефони працюють цілодобово.

"Ми завжди готові підтримати. На жаль, у нас досі вважається "нормальним" гендерне приниження жінки. Воно потрохи зменшується, але є. Мовляв, я – газда.

Цьому часто сприяють сімейні традиції, культурні традиції. Усім відоме прислів’я: "Люблю, як душу, трясу, як грушу". Буквально минулого тижня ми були на виклику в сім’ї. І від батька потерпілої я почула фразу: "Жінка не бита, як коса неклепана". Тобто, якщо в голові є така установка, це про багато чого говорить", — наводить приклад Лілія Борисова.

Психологиня каже, що під час виїзду бригади вона намагається донести, що не потрібно терпіти, навіть якщо це не фізичне, а психологічне чи економічне насилля.

"Терпіти не можна. Ми готові консультувати, радити. Але людина сама повинна захотіти вийти із ролі жертви, а не пасивно очікувати допомоги. Тільки тоді ми зможемо допомогти й у соціальних, і в юридичних, і у психологічних питаннях", — розповідає Лілія Борисова.

Виїзд мобільної бригади – це перший крок допомоги, каже Леся Дикун. Надалі такі сім’ї отримають соціальний супровід і комплексну допомогу від спеціалістів міського центру соціальних служб.

Щоб отримати підтримку мобільної бригади соціально-психологічної допомоги, можна зателефонувати за цілодобовими мобільними номерами: 067 887 33 27 або 066 689 60 59.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Громадам, які безкоштовно приймають переселенців, відшкодують комунальні витрати

Має працювати без перебоїв. Іванофранківців просять вчасно оплачувати за «комуналку»

В Уряді обіцяють, що ціна на газ й тарифи на комунпослуги для населення не зміняться


05.05.2022 Іван Муканик 792
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19540
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

749
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739